TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најлошите жени се родени во три знаци – Себични до бесвест

ММС - 14.05.2021

Најлошите жени се родени во три знаци – Себични до бесвест Дали сме добар партнер во врската поради нашата природа и менталитет? Ако имаме проблем во врските, можеби цело време се гледаме со погрешни луѓе? Или пак проблемот е во нас? Жените во овие ...

Жените родени во овие хороскопски знаци едноставно не се за брак - паметни, одговорни, но себични

Точка - 14.05.2021

Тие едноставно имаат таков карактер поради кој тешко се опуштаат во заедница. Дали поради нашата природа и менталниот склоп сме добри партнери за врска? Доколку имаме проблеми во врските, можеби постојано се гледаме со погрешни луѓе? Или пак ...

Најлошите жени се родени во овие 3 хороскопски знаци: Себични до бесвест и неверојатно напорни!

Убавина и Здравје - 14.05.2021

Ако сакате љубов за цел живот, тоа ќе биде најтешко со нив, речиси невозможно Жените родени во овие три хороскопски знаци многу тешко остваруваат љубовна врска. Тие едноставно имаат таков карактер поради којшто тешко опстануваат во заедницата.

4 најсрамежливи знаци во Зодијакот: Тие се нежни, тивки и ранливи, но сакаат повеќе од било кој друг

Скопје24 - 14.05.2021

Водените и земјени хороскопски знаци се често посрамежливи од огнените и воздушни знаци. Тие се поинтровертни, потешко се отвораат и избегнуваат да ги покажуваат своите емоции. Склони се најпрвин детално да ја проценат личноста, па дури потоа да се ...

Најлошите жени се родени во овие три хороскопски знаци!

Мастило - 14.05.2021

Припадничките на следниве хороскопски знаци имаат специфичен карактер и тешко остануваат во врска. Ако барате љубов за цел живот, со нив ваквите соништа се речиси невозможни ОВЕН Жените во овој знак мора да го контролираат секој аспект од врската.

Жените родени во овие хороскопски знаци се тешки како земја

Локално - 14.05.2021

Ако сакате љубов до крајот на животот, ќе биде најтешко, скоро невозможно тоа да го остварите со припадничките на овие три знаци. Овен Жените во овој знак мора да го контролираат и надгледуваат секој аспект на врската.

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен Печат - 14.05.2021

Ако сакате љубов за цел живот со нив ќе ви биде најтешко, речиси невозможно… Дали поради нашата природа и ментален склоп сме добар или лош партнер во врската? Доколку имаме постојано проблем во врските, можеби цело време се гледаме со погрешни луѓе ...

Кога ќе те дојде вистинската љубов според хороскопскиот знак?

Lady - 14.05.2021

Видете кога и под какви услови различните хороскопски знаци се заљубуваат. Овен Овенот се вљубува, откако има предизвик, сака уникатни работи, цвеќиња. Се чувствува сакан, кога му се покажува посебно внимание и е ...

Луѓето родени во овие знаци се најголемите работохоличари: Нивната работа секогаш е на прво место

Локално - 14.05.2021

Многу луѓе се опседнати со својата работа и работат постојано, дури и кога тие не се физички присутни на работа. Тие се секогаш достапни, постојано проверуваат е-пошта, размислуваат за следниот проект.

„Отидов кај астролог и за малку ќе си го уништев животот“: Погодила сè, но тогаш започнале проблемите…

Попара - 14.05.2021

Сандра сакаше да се почести за роденденот, но не очекуваше дека работите ќе одвиваат вака… Дали некој верува во хороскоп или не, тоа е лична работа и секој има право да постапува во согласност со своите верувања.

Дневен хороскоп: Денес ќе се радуваат овие два знаци

Хаштаг - 14.05.2021

Овен Може да се надевате на позитивни пресврти кои ќе ви донесат нови можности. Ве очекува интересна комуникација со личност која ќе покаже дека сака да е повеќе од пријател со вас. Бик Денес ќе имате некои помали проблеми со пријателите, па затоа ...

Ретроградниот Меркур носи големи предизвици: Откријте со што ќе се соочи вашиот хороскопски знак

Кафе пауза - 13.05.2021

Ретроградниот Меркур во Близнаци нè очекува на 30 мај, а влегува во својата предретроградна зона на 14 мај и ќе остане во таа фаза до 23 јуни. Ни носи многу пречки во комуникацијата и предизвици на повеќе полиња.

Добри вести за ЛАВОТ, ВАГАТА, ДЕВИЦАТА и ВОДОЛИЈАТА: Кога овие два знака ќе се спојат – се создава магија!

Попара - 13.05.2021

Прекрасно… Некои астро комбинации се подобри од останатите, но, според астролозите, ова е најдоброто нешто што може да се случи кога станува збор за љубовта. Лав и Вага Двајцата се најинтересните знаци на Зодијакот.

3 хороскопски знаци што ги очекува турбулентен период

Скопје24 - 13.05.2021

Периодот што е пред нас ќе биде многу предизвикувачки за овие 3 хороскопски знаци. Рускиот астролог Павел Глоба предвидува дека следните месеци ќе им бидат исполнети со проблеми. Проверете дали припаѓате на оваа група или сепак ќе имате повеќе среќа ...

Сурово искрени: Овие хороскопски знаци ќе ви кажат сè в лице

Вечер Прес - 13.05.2021

Постојат луѓе кои не се двоумат, туку секогаш кажувааат гласно и јасно што мислат. Личностите родени во овие хороскопски знаци секогаш ќе ви ја кажат вистината – колку е да е убава или лоша, без разлика дали ќе ве повредат.

Тие се сложуваат како куче и мачка: 3 пара хороскопски знаци кои постојано се караат

Скопје24 - 13.05.2021

Според астролозите, ѕвездите значително влијаат на љубовниот живот, а сигурно некогаш сте запознале или познавате пар кој постојано се кара, но секогаш изгледаат симпатично кога се заедно.

Отишла кај астролог за роденден, се што и рекла станало вистина: И се срушил целиот свет

Кумановски м. - 13.05.2021

Сандра Стахович од Шкотска решила да се израдува за својот 28 роденден со специјален подарок. Подарокот бил посета на астролог, кој чинел 26,50 фунти. – Бев многу возбудена заради тоа, секогаш верував во хороскопи и sвезди, како и во предвидување на ...

Не знаат да штедат: Хороскопски знаци кои најлошо располагаат со парите!

Кумановски м. - 13.05.2021

Што значи да се биде лош со парите? Ова може да значи дека заработувате одлично, но штом ги добиете парите, ги трошите уште побрзо. Хороскопот може да ви каже да следите буџет, но исто така може да ви покаже кои знаци се најлоши во заштедите и ...