TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДУИ ги повлекува министрите од владата

Телма - 31.03.2016

Ахмети ги повлекув министрите од владата, под овој наслов доцна вечервана сајтот на ДУИ беше објавена одлуката донесена на партиското претседателство. „ Претседателството на Демократската унија за интеграција вечерва одлучи да ги повлече сите ...

ДУИ се повлекува од Владата

Нова ТВ - 31.03.2016

Претседателството на Демократската унија за интеграција (ДУИ) вечерва одлучило да ги повлече сите сегашни претставници на партијата во извршната власт на Република Македонија, потврди за НОВА портпаролот на ДУИ – Артан Груби.

Ахмети ги повлекува министрите на ДУИ од Владата

Р.С.Европа - 31.03.2016

Централното раководство на ДУИ одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република Македонија, соопштија вечерва од партијата. Претседателството, исто така, ги потврди статутарните права и ги делегира сите извршни права ...

ДУИ вечерва ја напушти Владата на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 31.03.2016

ДУИ вечерва одлучи да ги повлече сите сегашни претставници од извршната власт во Македонија, напиша пратеникот на ДУИ, Артан Груби пред околу половина час на својот профил на Фејсбук. „Партијата го реафирмираше статутарното право и го овласти ...

ДУИ ја напушта Владата

А1 On - 31.03.2016

Демократската унија за интеграција вечерва одлучи да ги повлече сите сегашни претставници од извршната власт на Република Македонија, извести партијата преку соопштение. “Претседателството исто така го овласти претседателот на партијата Али Ахмети ...

ДУИ излегува од Владата, Ахмети ги повлекува сите министри и заменици

Либертас - 31.03.2016

Министерот Абдилаќим Адеми на својот Фејсбук профил објави дека Демократската унија за интеграција вечерва одлучила да ги повлече сите министри и заменици од Владата. Веста ја потврдил и советникот на Ахмети, Артан Груби за порталот Сакам да кажам .

ДУИ ги повлече министрите од Владата за да се осигураат избори на 5 јуни

Република - 01.04.2016

ДУИ вечерва донела одлука сите нејзини министри да ја напуштат Владата предводена од Емил Димитриев. Веста ја потврди Артан Груби, а причината поради која е донесена одлуката е да се обезбеди со сигурност датумот на предвремените парламентарни ...

ДУИ ги повлекува министрите од Влада

ТВ21 - 01.04.2016

Претседателството на Демократската партија за интеграција (ДУИ) вечерва одлучи да ги повлече сите свои актуелни преставници на извршната власт на Република Македонија. Претседателството, исто така, ги потврдува статутарните права и ги пренесува сите ...

ДУИ ги повлече министрите од Владата

Дневник - 31.03.2016

Како што ексклузивно дознава Дневник, ДУИ вечерва донела одлука сите нејзини министри да ја напуштат Владата предводена од Емил Димитриев. Првично неофицијалната вест, ни ја потврди Артан Груби, кој не сакаше да коментира за причините поради кои е ...

Артан Груби: ДУИ ја напушта Владата и ги повлекува сите министри

Локално - 31.03.2016

Шефот во кабинетот на Али Ахмети, Артан Груби на фејсбук профилот објави дека по одлука на седиштето на интегративците вечерва нешто пред 23 часот е одлучено да бидат повлечени сите министри од владата.

ДУИ ги повлекува своите министри од Влада !

Бриф - 31.03.2016

Вечерва највисокото раководство на ДУИ донесе одлука да ги повлечи сите свои министри од Влада. Одлуката е неочекувана и е без претходна најава и официјално образложение за својата одлука.

ДУИ излезе од Владата!

Фактор - 31.03.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги повлекол сите министри и заменици министри од Владата на Република Македонија. Во соопштението се вели дека Раководството одлучилои да ги потврди статутарните права и им ги ределегира сите извршни надлежностио на ...

Јанева ги повика сите што поседуваат прислушувани разговори да и ги предадат

еМагазин - 31.03.2016

Специјалната обвинителка Катица Јанева на вчерашната прес конференција повика секој што поседува снимки од прислушуваните разговори да и ги достави. “Во оваа насока сакам да се произнесам и во однос на неовластеното пуштање на социјалните мрежи на ...

Приватните снимки ја прелиле чашата кај ДУИ па затоа излегуваат од владата?!

Либертас - 01.04.2016

По соопштението на ДУИ и објавата за излегување од Владата, 24 Вести стапи во контакт со дел од високите партиски функционери кои официјално не сакаат да ги коментираат причините, но неофицијално дел од нив велат дека објавувањето на приватни ...

ДУИ вечерва ја напушти Владата

Точка - 31.03.2016

Претседателството на Демократската унија за интеграција (ДУИ) на чело со Али Ахмети, вечерва одлучило да ги повлече министрите од Владата. „Претседателството на Демократската унија за интеграција вечерва одлучи да ги повлече сите сегашни ...

ДУИ ја напушта Владата

МКД - 31.03.2016

Централното раководство на ДУИ одлучи да ги повлече своите претставници во извршната власт на Република Македонија. Претседателството ги потврди статутарните права и ги делегира сите извршни права и овластувања за донесување одлуки на претседателот ...

ДУИ излезе од Владата?

Тера - 31.03.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги повлекол сите министри и заменици министри од Владата на Република Македонија, објави портaлот Фактор. Во соопштението се вели дека Раководството одлучило да ги потврди статутарните права и им ги ределегира сите ...

Ахмети ги повлекува министрите од Влада

Фокус - 31.03.2016

Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги повлекол сите министри и заменици министри од Владата на Република Македонија. Во соопштението од партијата… Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги повлекол сите министри и заменици министри од Владата на Република ...

ДУИ најавува кривични пријави за објавените аудиоснимки на нивни функционери

МКД - 30.03.2016

Институциите треба да преземат мерки снимките од монтираните приватни телефонски разговори меѓу функционери на ДУИ итно да се тргнат од Јутјуб, порталите што ги објавуваат овие снимки да се казнат и да се пронајдат лицата што стојат зад сето ова.

Јанева ги повика функционерите на ДУИ да поведат кривични постапки

ТВ21 - 30.03.2016

Претходно, лидерот на ДУИ Али Ахмети, побара институциите да реагираат и веднаш да се повлечат сите приватни разговори од незаконски прислушуваните материјали објавени на каналот „Јутјуб“ и од социјалните мрежи.

Ахмети: Ако правдата ја земеме во свои раце, само Господ знае како ова ќе заврши

Курир - 30.03.2016

Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце бидејќи тогаш само Господ знае како ова може да заврши, предупредија од партијата на Али Ахмети доколку институциите итно не ги тргнат приватните разговори од ...

Функционерите на ДУИ да поведат кривични постапки, повика Јанева

Фактор - 30.03.2016

Ахмети побара и да се казнат лицата кои стојат зад емитување на снимките во ...

ДУИ се заканува за политичките „Бомби“ за „приватни разговори“ !

Локално - 30.03.2016

Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце бидејќи тогаш само Господ знае како ова може да заврши, предупредија од партијата на Али Ахмети доколку институциите итно не ги тргнат приватните разговори од ...

НА АХМЕТИ МУ ПУКНА ФИЛМОТ: Аудиоснимки од нивни функционери да се тргнат од Интернет инаку следуваат кривични

Фактор - 30.03.2016

Институциите да реагираат и веднаш да се повлечат сите приватни разговори од незаконски прислушуваните материјали објавени на каналот „Јутјуб“ и од социјалните мрежи. Ова го побара лидерот на ДУИ Али Ахмети кој меѓу останатото побара да се казнат и ...

ДУИ ги повлече министрите од Владата

Алсат-М - 31.03.2016

Централното раководство на ДУИ одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република Македонија, соопштија вечерва од партијата. Претседателството, исто така, ги потврди статутарните права и ги делегира сите извршни права ...

ДУИ најавува кривични пријави за аудиоснимките на нивни функционери

Капитал - 30.03.2016

Институциите треба да преземат мерки снимките од монтираните приватни телефонски разговори меѓу функционери на ДУИ итно да се тргнат од Јутјуб, порталите што ги објавуваат овие снимки да се казнат и да се пронајдат лицата што стојат зад сето ова.

Ахмети: Ако правдата ја земеме во свои раце, само Господ знае како ова ќе заврши

Денешен - 30.03.2016

Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце бидејќи тогаш само Господ знае како ова може да заврши, предупредија од партијата на Али Ахмети доколку институциите итно не ги тргнат приватните разговори од ...

Аудиоснимки од нивни функционери да се тргнат од Интернет инаку следуваат кривични

Тера - 30.03.2016

Институциите да реагираат и веднаш да се повлечат сите приватни разговори од незаконски прислушуваните материјали објавени на каналот „Јутјуб“ и од социјалните мрежи. Ова го побара лидерот на ДУИ Али Ахмети кој меѓу останатото побара да се казнат и ...

ДУИ ја напушта Владата и ги повлекува сите функционери од извршната власт

24 Вести - 31.03.2016

Централното раководство на ДУИ одлучило да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт, соопштуваат од партијата.. Претседателството, како што стои во соопштението, исто така, ги потврдило статутарните права и ги делегирало сите ...

ДУИ најави кривични поради аудиоснимките на нивни функционери

Фокус - 30.03.2016

Од албанската партија на власт додаваат дека ќе бидат поднесени пријави до повеќе институции за нереагирање и непреземање мерки во заштитата на приватноста и кривични пријави до медиумите кои овие разговори ги објавиле.

Ахмети: Ако правдата ја земеме во свои раце, само Господ знае како ова ќе заврши

Нетпрес - 30.03.2016

Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце бидејќи тогаш само Господ знае како ова може да заврши, предупредија од партијата на Али Ахмети доколку институциите итно не ги тргнат приватните разговори од ...

Ахмети ги повлекува своите министри од владата

Канал 77 - 31.03.2016

Централното раководство на ДУИ одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република Македонија. Претседателството, исто така, ги потврди статутарните права и ги делегира сите извршни права и овластувања за донесување ...

Ахмети: Ако ја земеме правдата во свои раце само Господ знае како ќе заврши ова

Press24 - 30.03.2016

Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце бидејќи тогаш само Господ знае како ова може да заврши, предупредија од партијата на Али Ахмети доколку институциите итно не ги тргнат приватните разговори од ...

Јанева ги повика функционерите на ДУИ да поведат кривични постапки

Макфакс - 30.03.2016

Во однос на неовластеното пуштање на социјалните мрежи на приватни разговори помеѓу одредени сегашни и поранешни функционери, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пред почетокот на прес-конференцијата во среда, ги повика засегнатите ...

Артан Груби на ФБ: Ахмети ги повлекува своите министри од владата

Телма - 31.03.2016

Шефот во кабинетот на Али Ахмети, Артан Груб на Фејсбук пред малку објави: Ахмети ги повлекува своите министри од владата. „Централното раководство на ДУИ одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република Македонија.

Ахмети: Ако правдата ја земеме во свои раце, само Господ знае како ова ќе заврши

Lider - 30.03.2016

Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце бидејќи тогаш само Господ знае како ова може да заврши, предупредија од партијата на Али Ахмети доколку институциите итно не ги тргнат приватните разговори од ...

Јанева ги повика функционерите на ДУИ да поведат кривични постапки

Кајгана - 30.03.2016

Во однос на неовластеното пуштање на социјалните мрежи на приватни разговори помеѓу одредени сегашни и поранешни функционери, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пред почетокот на денешната прес-конференција ги повика засегнатите поединци ...

Али Ахмети: Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце

Република - 30.03.2016

Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце бидејќи тогаш само Господ знае како ова може да заврши, предупредија од партијата на Али Ахмети доколку институциите итно не ги тргнат приватните разговори од ...

Јанева ги повика функционерите на ДУИ да поведат кривични постапки

Точка - 30.03.2016

Во однос на неовластеното пуштање на социјалните мрежи на приватни разговори помеѓу одредени сегашни и поранешни функционери, специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пред почетокот на прес-конференцијата во среда, ги повика засегнатите ...

ДУИ ја напушта Владата

Утрински - 01.04.2016

ДУИ вечерва донела одлука сите нејзини министри да ја напуштат преодната Владата предводена од техничкиот премиер Емил Димитриев. - Централното раководство на ДУИ одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република ...

Ахмети: Ако правдата ја земеме во свои раце, само Господ знае како ова ќе заврши

Канал5 - 30.03.2016

Да не се доведеме во ситуација на самоволие и правдата да ја земеме во свои раце бидејќи тогаш само господ знае како ова може да заврши, предупредија од партијата на Али Ахмети доколку институциите итно не ги тргнат приватните разговори од ...

ДУИ ја напушта Владата - Ахмети ги повлекува своите министри

Канал5 - 01.04.2016

Централното раководство на ДУИ одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република Македонија. Претседателството, исто така, ги потврди статутарните права и ги делегира сите извршни права и овластувања за донесување ...

ДУИ излезе од Владата!

Капитал - 01.04.2016

Демократската унија за интеграција вечерва одлучи да ги повлече сите сегашни претставници од извршната власт на Република Македонија, извести партијата преку соопштение. “Претседателството исто така го овласти претседателот на партијата Али Ахмети ...

ДУИ ги повлече министрите од Владата за да се осигураат избори на 5 јуни

Курир - 01.04.2016

Централното раководство на ДУИ вечерва одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република Македонија. Претседателството, исто така, ги потврди статутарните права и ги делегира сите извршни права и овластувања за ...

ДУИ ја напушта Владата – Ахмети ги повлекува своите министри

МК News - 01.04.2016

Централното раководство на ДУИ одлучи да ги повлече своите актуелни претставници од извршната власт на Република Македонија, соопштија вечерва од партијата. Претседателството, исто така, ги потврди статутарните права и ги делегира сите извршни права ...