TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кожув со пораз на домашен терен го заврши настапот во БИБЛ

Дерби - 20.03.2019

Кожув загуби на домашен терен од Академик Бултекс (86:91) и со неуспех пред своите навивачи ја заврши сезоната во кошаркарската БИБЛ лига. Гостите од Бугарија на полувреме имаа девет поени предност, третиот период го завршија со плус четири, па и ...

Кожув уморен, Академик однесе полн плен од Гевгелија

Gol.mk - 20.03.2019

Според очекувањата кошаркарите на Кожув загубија пред своите гледачи од Академик Пловдив од Бугарија со 86-91 (20-29, 21-12, 24-19, 21-22) во рамките на 11. коло на БИБЛ-лигата. Иако имаа позитивни моменти, гевгеличани немаа енергија за подвиг.

Кожув немоќен: Академик успеа да слави во Гевгелија!

Sport 1 - 20.03.2019

Македонскиот претставник во БИБЛ-лигата, Кожув загуби на домашен паркет со 86-91 против бугарски Академик Бултекс. Академик тргна моќно во првата четвртина од мечот, која ја доби со 29-20, па екипата од Гевгелија се обиде да го намали водството, но ...

Кожув поразен од Академик во БИБЛ

Екипа - 20.03.2019

Кошаркарите на Кожув го доживеаја деветтиот пораз во БИБЛ, откако на домашен терен загубија од бугарскиот тим Академик бултекс со 86-91. Тимот на Алек Јончевски лошо го стартуваше мечот, ја загуби првата четвртина со 20-29 и тоа на крајот беше ...

Кожув одлучи со кого Блокотехна ќе игра на Ф4 турнирот во БИБЛ

SportMedia - 20.03.2019

КОЖУВ – АКАДЕМИК БУЛТЕКС 86:91 (20:29, 21:21, 24:19, 21:22) Во последниот меч од регуларниот дел од сезоната во БИБЛ лигата кошаркарите на Кожув беа поразени во својата сала од бугарски Академик Бултекс и со тоа својот вечерашен ривал му го ...

Академик ја избра Блокотехна

Basketball - 20.03.2019

Вториот македонски претставник во БИБЛ лигата, Кожув со пораз ги заврши настапите во ова натпреварување. Пред своите навивачи загуби од Академик Бултекс од Пловдив со 86:91 што и нема големо влијание врз конечниот исход бидејќи гевгеличани одамна ги ...

Главчев: Пласман на Ф4 не е мала работа за Блокотехна

Екипа - 20.03.2019

Блокотехна го заврши регуларниот дел од сезоната во БИБЛ на второто место, повторно обезбедувајќи учество на фајналфор турнирот што годинава ќе се одржи во Тирана. Ефектот од девет победи и три порази е уште поважен ако се знае дека Блокотехна ...

Од Кожув зависи против кого Блокотехна ќе игра на Ф4-турнирот во БИБЛ!

Sport 1 - 20.03.2019

Екипата на Кожув ја има честа да го одигра последниот меч од регуларниот дел од сезоната во Балканската лига (БИБЛ) и тоа вечерва, на домашен терен, против бугарски Академик Бултекс (17.30 часот), меч чиј краен епилог ќе биде и тоа како интересен за ...