TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ШТО И СЕ СЛУЧИ? Старлетата драстично ослабе – ФАНОВИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ПОВЕРУВААТ ШТО ГЛЕДААТ! (ФОТО)

Попара - 22.09.2022

Старлетата Ким Кардашијан на пошироката јавност и е позната по своите раскошни облини, меѓутоа неодамна се појавија фотографии на кои таа изгледа драстично послабо Многу жени се мачат да бидат слаби.

Сите ѝ се смеат на Кардашијан за обетките: Врши ли наплата со нив? (ФОТО)

Канал5 - 22.09.2022

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан е цел на шеги за нејзините обетки Balenciaga од 425 долари, кои изгледаат како мали кредитни картички. 41-годишната мајка и претприемач беше видена со интересен моден детал при пристигнувањето на снимањето на шоуто ...

Први фотки од Клои Кардашијан со синот: Детето се роди пред камерите на шоуто, забележан е моментот кога Тристан првпат ...

Хаштаг - 22.09.2022

фото: Profimedia Во породилиштето друштво ѝ правеше само нејзината сестра Ким Клои Кардашијан им дозволи на камерите да го снимаат раѓањето на нејзиниот син, кој го доби со Тристан Томпсон со помош на сурогат мајка.

(Видео) Ким Кардашијан на железниот трон во скеч инспириран од „Игра на тронови“ја најавува новата сезона на реалното ...

Еспресо - 22.09.2022

Додека фановите на „Игра на троновите“ (Game of Thrones) го гледаат приквелот на сагата – серијата House of the Dragon, која веќе ги сруши сите рекорди на популарност, ТВ водителот Џејмс Корден и тимот на The Late Late Show, на јавноста ѝ ја ...

Што се случило со градите на Ким Кардашијан: Облините целосно исчезнале, не изгледала никогаш послабо

Женски магазин - 22.09.2022

Старлетата, која беше позната по своите атрактивни облини на малите екрани, се појави послаба од кога било, а многу фанови заклучија дека ги оперирала градите и задниот дел. Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (41) драстично го промени својот изглед во ...

„Ослабела или ги извадила имплантите од градите“ – Изгледот на Ким Кардашијан топ тема на социјалните мрежи (фото)

Црнобело - 22.09.2022

„Не знам која диета би можела да направи да ти се смалат градите“, „Сигурно ги извадила имплантите“ – велат обожавателите на Ким Кардашијан откако ја видоа фото-споредбата во која се видливи разликите во нејзиниот изглед.

Канје Вест ја обвини Ким Кардашијан за воспитувањето на децата: Таа е со нив 90% од времето!

Убавина и Здравје - 22.09.2022

Музичарот Канје Вест се осврна на критиките кои го следат и отворено проговори за тоа како изгледа воспитувањетo на децата кои ги дели со Ким Кардашијан по нивната разделба. Ким и Канје беа заедно 10 години, од кои седум години беа во брак и имаат ...

Што се случило со градите на Ким Кардашијан: Облините сосема ѝ исчезнале, никогаш не изгледала послабо

Убавина и Здравје - 22.09.2022

Старлетата која беше позната по своите атрактивни облини, на малите екрани се појави најслаба досега, а многу обожаватели заклучиле дека ги оперирала градите и задникот Ѕвездата од реалното шоу, Ким Кардашијан (41) , последниве неколку месеци ...

Ова е првата фотографија која Ким Кардашијан ја објавила на Инстаграм!

Хитпортал - 22.09.2022

Ким Кардашијан без сомение е кралица на социјалните мрежи. Таа навреме ја препозна можноста која ја нудат социјалните мрежи, па созададе своја армија на следбеници кои освен популарност и донесоа и огромна заработка.

Кардашијан ги намалила градите и задникот (ФОТО)

Нетпрес - 22.09.2022

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан (41) драстично го промени својот изглед во последните неколку месеци. Нејзиниот процес на слабеење започна со цел да се вклопи во фустанот на Мерилин Монро за Мет Гала, а многумина сега забележаа по нејзиното ...

Ким со нов вкус за мажи: Да сретнам биохемичар, доктор, адвокат (ФОТО)

Канал5 - 21.09.2022

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан гостуваше во емисијата на Џејмс Корден каде зборуваше и за својот љубовен живот, бидејќи неодамна раскина со Пит Дејвидсон. На прашањето како наоѓа дечковци и дали користи апликации за запознавање или каде ги наоѓа ...

Како што поминуваат годините, таа е сè поубава: Ѕвездата од филмот „Сина лагуна“ старее достоинствено

Точка - 21.09.2022

Aмериканската актерка и модел Брук Шилдс, неодамна позирала за колекцијата на долна облека „Skims“, чија сопственичка е Ким Кардашијан. Фотографиите од снимањето таа ги објавила на социјалната мрежа Инстаграм, а тогаш ги дала и сите препораки за ...

(Фото) Брук Шилдс (57) позира во долна облека на брендот на Ким Кардашијан

Еспресо - 21.09.2022

Американската актерка Брук Шилдс стана заштитно лице на рекламната кампања за брендот за долна облека Скимс. 57-годишната Брук Шилдс претстави нови модели на долна облека од брендот Skims, кој е во сопственост на Ким Кардашијан.

Ким Кардашијан ги откри новите критериуми за момче: „Доктор, адвокат… Тоа го замислувам во иднина“

Точка - 21.09.2022

Ким Кардашијан гостувала во емисијата на Џејмс Корден каде зборувала за својот љубовен живот, поради тоа што неодамна ја раскина врската со комичарот Пит Дејвидсон. На прашањето како наоѓа момчиња и дали користи апликации за љубовни состаноци, ...

Брук Шилдс (57) позира во долна облека на брендот на Ким Кардашијан!

Убавина и Здравје - 22.09.2022

Американската актерка Брук Шилдс стана заштитно лице на рекламната кампања за брендот за долна облека Скимс. 57-годишната Брук Шилдс претстави нови модели на долна облека од брендот Skims, кој е во сопственост на Ким Кардашијан.

Ким почна да се „пали“ на интелектуалци

Таратур - 22.09.2022

На гостувањето кај Џејмс Корден, Ким Кардашијан, меѓу другото, зборуваше и за својот љубовен живот, бидејќи неодамна раскина со Пит Дејвидсон. На прашањето како наоѓа дечковци и дали користи апликации за запознавање или каде ги наоѓа потенцијалните ...