TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александрова до Милошоски: Ја искрививте мојата слика за тоа како треба да изгледа еден политичар

+инфо - 14.02.2020

Независната пратеничка Емилија Александрова на денешната седница на која треба да се гласа за Законот за јавно обвинителство му порача на пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, да ја напушти и да ја ослободи партијата, бидејќи, ...

Повторно прекината собраниската седница

Слободен Печат - 14.02.2020

За смирување на страстите по дваесетминутна расправа за Предлог-законот за јавно обвинителство на барање на Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ потпретседателот на Собранието Горан Мисовски даде еден час пауза, откако пратениците Антонио ...

Александрова ги нарече ВМРО-ДПМНЕ давеници, Мицевски почна да ѕвони и да вика

Локално - 14.02.2020

Ние како Независна пратеничка група апелиравме за дебата и се надевам дека ќе биде променето нивото на разговорот, рече пратеничката од Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Нола Исмајлоска-Старова.

Александрова до Милошоски: Ми бевте идол, а сега поради вас луѓе лежат во затвор

ТВ21 - 14.02.2020

Преписките во македонскиот парламент продолжија и по втората пауза. Овој пат во центарот беа Емилија Александрова и Антонио Милошоски. „Колега Милошоски, ми бевте идол. Но целосно ми го сменивте мислењето за тоа како треба да изгледа еден политичар.

Милошоски кон Мукоски: Од „терорист“, до 4 милиони евра тендери од власта

Нетпрес - 14.02.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски на денешната собраниска дискусија во собранието за Законот за ЈО, остро кон својот колега Крсто Мукоски истакна дека пратеникот Мукоски од терорист за власта стана вистински преговарач за законот за ЈО и ...

Мукоски: За несвесната грешка на 27 април си го одлежав своето

Алсат-М - 14.02.2020

За несвесната грешка на 27 април си го одлежав своето. Жал ми е што вие не одговарате, рече пратеникот Крсто Муковски од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, реплицирајќи му на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој во дебатата за законот за ...

Јас го одлежав своето за грешката од 27 април, Жал ми е што вие не одговаравте, му кажа Мукоски на Милошоски

Сакам да кажам - 14.02.2020

Јас направив грешка што ја отворив вратата, а вие и оној што избега ја насочувавте толпата да оди горе оти таму бил Зоран Заев, му рече пратеникот Крсто Мукоски на Антонијо Милошоски во реплика од собраниската говорница.

(ФОТО) Милошоски наместо „бомба“, извади транспарент

Фокус - 14.02.2020

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски откако собранискиот спикер не му дозволи да пушти наводна „бомба“ за лидерот на СДСМ, Зоран Заев поврзана со случајот „Рекет“ извади транспарент за како што рече, Денот на вљубените „Св.

Жешко во Собрание: Се судрија поранешните сопартијци Крсто Муковски и Антонио Милошоски

Слободен Печат - 14.02.2020

Милошоски обвини дека власта е вмешана во Рекет и за тоа имал докази. За довчерашниот сопартиец Крсто Муковски рече дека бил награден со милионски тендери за тоа што гласал за смена на уставното име на државата и дека во неговата фирма сега нема ...

Мукоски кон Милошоски: Јас си го одлежав своето за „27 април“, жалам што такви како тебе не одговараат!

Фокус - 14.02.2020

Пратеникот Крсто Мукоски испрати силни критики кон неговиот колега Антонио Милошоски и опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Жал ми е што ВМРО-ДПМНЕ е заложник на двајца-тројца луѓе. Тоа не беше основата на ВМРО-ДПМНЕ.

Пратениците повторно на пауза…овој пат за да се смиреле страстите!

Алсат-М - 14.02.2020

По барање на пратеничката од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, Емилија Александрова, пратениците повторно се на еден час пауза. Александрова рече дека барањето го упатува за да се смиреле страстите откако претходно на говорницата ...

(ВИДЕО) Мукоски: Јас го одлежав своето, а ти и оној што избега ги насочувавте луѓето горе кај Заев

А1 On - 14.02.2020

„Што се однесува до 27 април, ќе ви кажам неколку збора, Крсто Мукоски за таа несвесна грешка што ја направи си го одлежа своето. Жалам што такви како тебе, кои што ги упатуваа горе луѓето да го направат тоа што го направија, а ќе ве потсетам на ...

(ВИДЕО) Милошоски: Мукоски беше терорист кој ја отвори вратата, а сега „лапа“ тендери

А1 On - 14.02.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски рече дека пратеникот Крсто Мукоски до 2017 за пратениците од СДСМ, бил терорист, но подоцна нивната фирма почнала да прима милионски тендери, откако, како што вели, помогнал да се отвори вратата кон НАТО ...

Милошоски и Мукоски се „бомбадираа“ со обвинувања од собраниската говорница

360 степени - 14.02.2020

По едночасовната пауза на собраниската седница за законот за јавно обвинителство, пратеникот Антонијо Милошоски излезе на говорница и бараше спикерот Талат Џафери да му дозволи да пушти аудиоснимка.

Мукоски до Милошоски: Се претворивте во партија како Златна Зора или Радикалите на Шешељ

+инфо - 14.02.2020

Собраниската седница денеска продолжи со жестоки препукувања меѓу довчерашните сопартијци, Антонио Милошоски и Крсто Мукоски. – Жал ми е што ВМРО-ДПМНЕ е заложник на два – тројца криминалци како вас и што се претворивте во партии како Златна Зора во ...

Седница 135. – Милошоски сакаше да објави нови снимки, Џафери не дозволи

Алсат-М - 14.02.2020

Во продолжението на денешната 135. седница, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски од говорницата праша дали може на седницата да објави снимка која, како што рече, ќе покаже оти лицето З.З. е главата на случајот „Рекет“.

Десковска тврди дека Милошоски блефира со „бомбата“, а тој рече дека поседува докази како Заев договарал ослободување ...

+инфо - 14.02.2020

Едвај чекавте да не ви дозволат да ја пуштите аудио-снимката, а тоа е затоа што блефирате, рече министерката за правда Рената Десковска, откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, побара дозвола од спикерот Џафери да пушти нова „бомба“ за ...

Мукоски: За 27. април си го одлежав моето; Милошоски: Мукоски прво беше терорист, а после уставните измени – реформист! ...

ТВ21 - 14.02.2020

„Преписка“ во Собранието меѓу Крсто Мукоски и Антонио Милошоски денеска на седницата за Законот за ЈО. Најпрво Милошоски го прозва Мукоски дека под притисок гласал за уставните измени, по што Мукоски реплицираше дека е криминалец и дека тој си го ...

Мукоски го нарече Милошоски „криминалец“ што ја држи ВМРО во заложништво

ММС - 14.02.2020

Сопартијците Крсто Мукоски и Антонио Милошоски изрекоа тешки зборови еден на друг. Милошоски потесети на ставот на СДСМ за Мукоски пред и после неговиот премин во Независната пратеничка група и изнесе податок дека неговата фирма од власта на СДСМ ...

Милошоски има нова аудио „бомба“, ама Џафери не му дозволи да ја пушти

+инфо - 14.02.2020

Сакам да ве прашам вас како претседавач на седницата дали ќе ми дозволите да ви пуштам уште една снимка на лицето З.З која што докажува дека тој е главата на „Рекет“, го праша пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, собранискиот спикер Талат ...

Мукоски и Милошоски во „клинч“, пак прекината седницата за законот за ЈО

24Инфо - 14.02.2020

Седницата за законот за ЈО пак беше прекината по барање на независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ откако во говорот на Антонио Милошоски беше прозван еден од „независните“, Крсто Мукоски.

Милошоски со љубовен транспарент среде собраниска говорница (ФОТО)

Слободен Печат - 14.02.2020

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на говорницата во Собранието, каде се разгледува Предлог законот за јавно обвинителство, приложи љубовен транспарент од актуелниот судски процес „Рекет“.

Милошоски: Мукоски ги зема тендерите, а го викаа терорист

Локално - 14.02.2020

Пратеникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, побара од претседателот на Собранието, Талат Џафери да пуштел уште една аудио снимка во која, како што рече, се слушал гласот на лицето З.З.

Мукоски до Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ е заложник на криминалци како вас, сте ја претвориле во Златна зора

Frontline - 14.02.2020

„Колега Милошоски, за таа грешка јас си одлежaв. Не очекував дека со таков говор ќе почнете денеска, но овој е говор на еден криминалец кој знае дека еден ден ќе одговора. ВМРО-ДПМНЕ стана заложник на неколку криминалци како вас и партијата сте ја ...

Нова пауза во Собрание за смирување на страстите меѓу независните и пратениците на ДПМНЕ.

Frontline - 14.02.2020

Вкупно 38 се пријавија за збор, а пратениците на ДПМНЕ, говорницата ја користат за упатување на обвинувања кон СДСМ и Зоран Заев. Веднаш по соочувањето на Антониjо Милошоски и Крсто Мукоски, пратеничката Емилија Александрова од независната група на ...

Милошоски не пушти „бoмбa“, ама извади „честитка за Св. Валентајн“ за „Рекет“ (ФОТО)

365 - 14.02.2020

Откако претседателот на Собранието не му одoбpи да пyшти нова cнимка за Зоран Заев, која наводно докажува дека експремиерот е главата на октоподот , пpaтеникот Антонио Милошоски на собpaниската говopница излeзе со друг вид на „материјал“.

Мукоски до Милошоски: Ти си типичен пример за уплашен човек кој еден ден ќе одговара пред законите

Локално - 14.02.2020

Пратеникот Крсто Мукоски во реплика му посочи на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски дека она што денеска го кажувал е типичен пример на уплашен човек, криминалец кој еден ден ќе одговара пред законите.

Џафери не му дозволи на Милошоски да пушти наводна „бомба“ за Заев за случајот „Рекет“

Либертас - 14.02.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната седница во Собранието, побара од собранискиот спикер, Талат Џафери, да пушти наводна „бомба“ за екс-премиерот Зоран Заев. Сепак, Џафери му порача дека Собранието не е место каде е дозволено да ...

Дескоска до Милошоски: Тоа што го пуштивте пред некој ден не беше бомба, туку обична петарда

ТВ21 - 14.02.2020

Откако не му беше дозоволено на пратеникот Антонио Милошоски да пушти „бомба“ за Заев од говорницата, ја обвини министерката за правда Рената Дескоска дека со законот за ЈО го штити Зоран Заев.

Џафери не му даде на Милошоски да испука нова „бомба“ за Заев и Рекет

24Инфо - 14.02.2020

Продолжението на седницата на Собранието за Законот за ЈО продолжи со говорот на Антонио Милошоски, кој побара од претседателот Талат Џафери да презентира нови аудио-снимки од свиркач, на кој се слуша дека лидерот на СДСМ е главата на Рекетот.

Милошоски со пригодно љубовно фото за „Рекет“ од собраниската говорница

ММС - 14.02.2020

Пратеникот Антониот Милошоски излезе со реквизити на говорницата на Собранието на продолжението на седницата, каде се разгледува Предлог законот за јавно обвинителство. Првиот реквизит беше диктофонот.

Милошоски побapа да пушти нова cнимка од Заев, Џафери не му одобpи

365 - 14.02.2020

„Јас не одобpувам. Собранието не е место за тaква paбота“ – со овие зборови собранискиот спикер Талат Џафери му одговори на пpaтеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски кога тој од coбраниската говopница побаpa од Џафери дoзвoла да пyшти уште eднa ...

ВИДЕО: Милошоски сакаше да пушти „бомба“ за Заев за „Рекет“, Џафери не му дозволи

ТВ21 - 14.02.2020

Прв за говор во Собранието за Законот за ЈО се јави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски кој што сакаше да пушти „бомба“ за вмешаност на Заев во случајот „Рекет“, меѓутоа претседателот Талат Џафери не му дозволи.

Мукоски: Ја претворивте ВМРО-ДПМНЕ како Златна Зора во Грција

Скопје1 - 14.02.2020

Пратеникто Крсто Мукоски од собраниската говорница, реплицирајќи му на Милошоски, рече дека му е жал што тој не може да успее да ја присвои ВМРО-ДПМНЕ. „Многу ми е жал за ВМРО-ДПМНЕ, која што вие не можете да ја присвоите пред мене, бидејќи можеби и ...

Милошоски: Законот за ЈО им треба за да одговорноста биде селективна

Курир - 14.02.2020

На денешната собраниска седница по повод Законот за ЈО пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски истакна дека законот за ЈО на власта и треба за да одговорноста за сторениот криминал биде селективна.

Мукоски доби аплауз за одговорот до Милошоски: За несвесната грешка за 27-ми април си одлежав, жалам што такви како ...

Скопје1 - 14.02.2020

На денешната собраниска седница Антонио Милошоски обвини дека пратеникот Крсто Мукоски добил 4 милиони евра тешки тендери, сакајќи да покаже дека власта на тој начин купува пратеници. Според Милошоски оние кои го нарекуваа терорист сега му се ...

Милошоски: За СДСМ Мукоски беше терорист, а сега е реформист

Република - 14.02.2020

Само што започна седницата на која треба да се гласа законот за јавно обвинителство, повторно е прекината, откако Емилија Александрова побара пауза, поради, како што кажа, некоректниот однос.

Џафери не му дозволи на Милошоски да пушти уште една снимка на Заев

Република - 14.02.2020

Во секој момент се очекува продолжение на собраниската седница на која се расправа за Законот за јавно обвинителство. Пристигна и министерката Рената Десковска која треба да го образложи предлог законот.

Јавното обвинителство чека докази за аудио бомбата на Милошоски

Алфа - 13.02.2020

Ќе отвори ли истрага Јавното обвинителство за потенцијално незаконското финансирање на телевизијата на Боки 13 во кое е вмешан поранешниот премиер Зоран Заев? Оттаму на прашање на Алфа велат оти Обвинителството за организиран криминал и корупција не ...

Предизборна „бомба“ на Милошоски: Ќе има ли нови?

еМагазин - 13.02.2020

Додека политичките партии преговараат за Законот за јавно обвинителство, со кој меѓудругото треба да се реши иднината на „бомбите“, пратеникот Антонио Милошоски од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ во Собрание објави нова.

Милошоски објави адуио бомба во Собрание – З.З. знаел од каде му се парите на Боки – 13 за телевизијата

Алфа - 12.02.2020

Милошоски објави бомба од собраниска говорница.Пушти аудио материјал, телефонски разговор во кој како што рече се слуша гласот на З.З. Аудиото, кое веќе е објавено на повеќе медиуми и порталот подолу, тврди дека му го доставил укажувач и го ...

Милошоски пушта „бомби“ во Собрание: „З.З. знаел со чии пари Бојан Јовановски прави телевизија“

ТВ21 - 12.02.2020

Пратеникот од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски од собраниската говорница емитуваше аудио разговор, со кој тврди дека тоа е гласот на екс-премиерот Зоран Заев. Но, му требаат пари во тоа телевизијата и.

Законот за ЈО помина и низ собраниските комисии, кога ќе се гласа останува неизвесно

Канал5 - 12.02.2020

Законот за јавно обвинителство го помина и комисискиот филтер. Кога ќе се најде на гласање засега не се знае бидејќи двотретинската поддршка за предлогот останува неизвесна. Законот за јавно обвинителство и Законот за Совет на јавни обвинители го ...

Милошоски во Собранието објави аудио снимка од наводен разговор на З.З. за Боки 13

ММС - 12.02.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска на седницата на собраниската Комисијата за европски прашања на која се разгледуваше Предлог-законот за јавно обвинителство презентира писмо, аудио снимка и транскрипт за, како што наведе, разговор ...

Милошоски објави снимка од Заев за финансирањето на телевизијата на Боки 13, СДСМ негира поткуп на медиуми

Сител - 12.02.2020

Со аудио снимка преку собраниската говорница пратеникот Антонио Милошоски обвинува дека власта е вмешана во аферата Рекет. Милошоски пушти телефонски разговор во кој тврди дека екс премиерот Заев зборува за финансисрање на телевизијата на Боки 13.

СДСМ: Милошоски е очаен криминалец исплашен од Законот за ЈО

Frontline - 12.02.2020

СДСМ во соопштение за медиумите вели дека Заев е првиот политичар што на тие што го величат им кажа дека ќе одговараат ако правеле криминал. Во соопштението се додава дека во ВМРО-ДПМНЕ владее паника и нервоза од носењето на Законот за ЈО и ако е ...

СДСМ: Милошоски е очаен криминалец, Заев прв им кажа на тие што го величаат дека ќе одговараат

MakPress - 12.02.2020

Паника и нервоза владее во ВМРО-ДПМНЕ од носењето на Законот за јавно обвинителство и од тоа што не успеаја да го одбранат криминалот на Никола Груевски. Ако се толку уверени во своите лаги, итно нека поднесат се што имаат како материјали до ...

По собраниските, Мукоски отвора врати на луксузно ауди Q7

Република - 12.02.2020

Откако се погрижи за собраниските врати, пратеникот Крсто Мукоски се избори за нови врати. Правилното гласање скапи автомобили носи. Па така „зависниот пратеник“ преку тендерскиот пат стигна до „скромно возило“ ауди.

Милошоски објави снимка на која се слуша Заев како разговара за Боки 13 и рекламирањето во 1ТВ

MakPress - 12.02.2020

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска на седницата на собраниската Комисијата за европски прашања на која се разгледуваше Предлог-законот за јавно обвинителство презентира писмо, аудио снимка и транскрипт за, како што наведе, разговор ...

Милошоски со љубовен транспарент во Собрание

Вечер Прес - 14.02.2020

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на говорницата во Собранието, каде се разгледува Предлог законот за јавно обвинителство, приложи љубовен транспарент од актуелниот судски процес „Рекет“.