TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските фудбалери одиграа нерешено против Англија

Р.С.Европа - 20.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено (1:1) во натпреварот против Англија, што вечерва (20 ноември) се одигра на националната арена „Тоше Проевски“ во Скопје. Македонските фудбалери поведоа во 41. минута со гол на Енис Барди.

Големо реми за Македонија против моќната Англија (ВИДЕО)

МКД

ВИДЕО: Погледнете ги головите од натпреварот Македонија – Англија

Слободен Печат

Англија не беше фуриозна како во Манчестер: Македонија со реми ги заврши квалификациите за Европското првенство

Спортски

Херојско реми (1-1) на Македонија против моќната Англија (ВИДЕО)

МакФудбал

Браво момци, вака се игра за националниот дрес, Македонија – Англија без победник (ВИДЕО)

Sport M

Бод како планина – четвртата позиција како резервирана за Македонија во квалификациите

Спортклуб

Спортманија СуперСпорт Спортски Сител Спортклуб Слободен Печат 4NEWS Тера

Во понеделник, Македонија се соочува со Англија – што да се направи да не се примат повторно 7 гола?

ТВ21 - 19.11.2023

Македонската фудбалска репрезентација утре вечер се соочува со Англија на последниот натпревар од квалификациониот циклус за ЕУРО 2024. На првиот натпревар Англија победи со 7:0 во Манчестер, но што да се направи за овој резултат да не се повтори и ...

Димитриевски: Да се покажеме во вистинско светло против Англија

Спортклуб

Димитриевски: Треба да покажеме дека резултатот од „Олд Трафорд“ е нереален!

Sport 1

Димитриевски: Мораме да покажеме дека мечот во Манчестер тоа не беше вистинската Македонија

Екипа

Димитриевски: Резултатот од Англија е нереален, сега треба да покажеме вистинска слика

Gol.mk

Столе Димитриевски: Да докажеме дека 7:0 не се наша реалност!

SportSport

Столе Димитриевски: Посакувам да не примиме гол против Англија

МакФудбал

Sport 1 МКД 24Фудбал Курир Спортски 24Инфо Sport M Кајгана

Димитриевски: Резултатот од Манчестер не беше реален, да го покажеме нашето вистинско лице!

Дерби - 19.11.2023

Столе Димитриевски брани во извонрена форма за Рајо Валјекано и е еден од најдобрите голмани во Ла Лига, но сепак македонскиот чувар на мрежата не може сам да се одбрани од налетите на противничките селекции.

Димитриевски: Лошо се чувствувам поради големиот број примени голови, мораме да сме повеќе фокусирани

Слободен Печат