TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер излезе со официјален став по првиот состанок со Јунајтед за трансферот на Лукаку

Дерби - 11.07.2019

Ромелу Лукаку е дел од експедицијата на Манчестер Јунајтед која се наоѓа на летните подготовки, но многу големи се шансите брзо да ја напушти истата, бидјеќи не е никаква тајна дека неговиот агент веќе извесно време работи на негов трансфер од „Олд ...

Големата цел на Рашфорд за новата сезона

Спортклуб - 11.07.2019

Манчестер Јунајтед има само минимални шанси да ја освои првата шампионска титула по пауза од седум години, но затоа Маркус Рашфорд има една голема цел пред себе. Таа е да постигне 20 гола што беше негова амбиција уште кога стана стандарден првотимец.

Јунајтед бараат 85 милиони евра за Лукаку, Интер нема шанси да даде толку

TopSport - 11.07.2019

Иако шпекулациите од Австралија велат дека Ромелу Лукаку одбива да тренира во обид да ги натера Манчестер јунајтед да го продадат на Интер, првиот официјален контакт меѓу двата клуба донесе одредување на цена за белгискиот напаѓач, која Интер тешко ...

Азар ја промени опремата, но еден детаљ ги воодушеви фановите на Челси (Фото)

Дерби - 11.07.2019

Еден Азар заедно со своите нови соиграчи од Реал Мадрид се наоѓа во Канада каде „кралевите“ ги стартуваа летните подготовки, но еден детаљ од пристигнувањето на експедицијата во Монтреал посебно им го привлече фокусот и на фановите на Челси.

Интер ја однесе понудата во Лондон, сега Лукаку е се поблиску

Спортклуб - 11.07.2019

Италијанските медиуми вечерва пишуваат за понудата која директорот на Интер, Пјеро Аузилио ја достави до Манчестер Јунајтед. Интер со сите сили се обидува да го заврши трансферот на Лукаку, но нивната понуда стигна до 70 милиони евра.

Рашфорд си постави цел: 20 гола следната сезона!

SportMedia - 11.07.2019

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, има за цел да ги достигне најмалку 20 гола следната сезона. Во минатата сезона, фудбалерот стана ударна игра во тимот на „Црвените Ѓаволи“, но ја заврши сезоната со само 13 гола на сите натпревари.

Навивачите на Реал загрижени поради Азар: Погледнете како изгледа во споредба со Бејл (ВИДЕО)

Спортски - 11.07.2019

Еден Азар засега е најголемиот трансфер во овој преоден рок. После одличните сезони во Челзи Белгиецот направи исчекор во кариерата и во трансфер вреден повеќе од 100 милиони евра потпиша за Реал Мадрид.

Зошто Лукаку денес не тренираше со Јунајтед?

СуперСпорт - 11.07.2019

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед овој период се во Австралија, поточно во градот Перт каде се спремаат за новата сезона. Со тимот се наоѓа и белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку кој во последно време се почесто се поврзува со трансфер во Интер.

Интер се „лади“ за Лукаку, повторно Џеко во преден план

Екипа - 11.07.2019

Италијанскиот калчолигаш Интер полека се повлекува од преговорите со Манчестер Јунајтед за ангажман на Ромелу Лукаку. Раководството на „нероаѕурите“ се обидува да го доведе на двегодишна позајмица со опција за целосен откуп на договорот, а ...

Азар уште го има Челси во срцето (или барем на телефонот)

TopSport - 11.07.2019

Еден Азар можеби го оствари сонот од детството и стана фудбалер на Реал Мадрид, но очигледно уште има љубов кон својот стар клуб, Челси. 28-годишниот Белгиец, кој дојде во Мадрид со договор од 100 милиони евра, во средата попладне пристигна во ...

Голем поттик за Интер: Лукаку не тренира со Јунајтед

Спортклуб - 11.07.2019

Иако замина на подготовките во Австралија со остатокот од тимот, белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку не тренира, тврдат англиските медиуми. Наводно, се очекува договорот меѓу Јунајтед и Интер за тој да се пресели во италијанскиот прволигаш.

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

Опсервер - 11.07.2019

Централниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не учествуваше во последниот тренинг на клубот на австралиската земја и тоа ги потхрани гласините дека неговата продажба во Интер е прашање на време.

Надал имаше што да му порача на Реал Мадрид за Пол Погба

Спортклуб - 11.07.2019

Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на Вимблдон, а од таму, за медиумите ја прокоментира ситуацијата околу Реал Мадрид и Пол Погба. Веќе извесен периосе се шпекулира дека Погба ќе биде иден трансфер на кралевите, но се уште нема ништо конкретно.

Реал Мадрид продава шест фудбалери за да го купи Погба

СуперСпорт - 11.07.2019

Реал Мадрид не успеа да го купи Пол Погба, за кој најверојатно ќе плати 150 милиони евра, но веќе на пет засилувања потроши рекордни 303 милиони евра. За Еден Азар беше платено 100 милиони евра, Лука Јовиќ 60 милиони, Едер Милитао пристигна за 50 ...

Директор на Интер замина во Англија по напаѓач вреден 70 милиони евра

СуперСпорт - 11.07.2019

Интер му понудил 70 милиони евра на Манчестер јунајтед за трансфер на напаѓачот Ромелу Лукаку. „Скај Спортс“ пишува дека спортскиот директор на „нераѕурите“, Пјеро Аусилио замина во Англија на преговори за да го договори трансферот.

Интер со уште една смешна понуда до Манчестер Ј. за Лукаку

Sport 1 - 11.07.2019

Интер на сите начини се обидува да дојде до Ромелу Лукаку, кој е огромна желба на тренерот Антонио Конте за новата сезона. Сепак, се чини дека „нераѕурите“ немаат буџет за да ја оствараат оваа желба на тренерот.

Лукаку пропушти тренинг, заминувањето од Јунајтед е се поизвесно

Република - 11.07.2019

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не присутствувал на последниот тренинг на клубот на турнејата во Австралија, а тоа само ги засили гласините дека неговата продажба во Интер е само прашање на време.

Нова „смешна“ понуда за англиски услови од Интер: Аусилио со сите сили се труди да го добие Лукаку, но…

Дерби - 11.07.2019

Вчера речиси сите медиуми пренесоа дека спортскиот директор на Интер, Пиеро Аусилио пристигнал во Лондон на преговори со Манчестер Јунајтед околку можен трансфер на Ромелу Лукаку во италијанскиот клуб.

Солскер во завршни преговори со уште еден одличен дефанзивец

СуперСпорт - 11.07.2019

Иако не успеаа да изборат Лига на шампиони, Манчестер Јунајтед прави многу силна екипа за наредната сезона. Сеуште не е позната судбината на Пол Погба, но секако и во случај на заминување на Французинот, веќе постојат неколку алтернативи за него.

Солскјер во завршни преговори со уште еден одличен дефанзивец

Спортски - 11.07.2019

Иако не успеа да обезбеди пласман во ЛШ, Манчестер Јунајтед прави силна екипа за наредната сезона. Се уште не е позната судбината на Пол Погба, но нормално и во случај на продажба има неколку алтернативи за него.

Херојот на Ливерпул доби нов договор

Точка - 11.07.2019

Дивок Ориги иако најчесто влегува во игра од клупата за резервни фудбалери, сепак очигледно е важен дел од тимот на Јирген Клоп. Стрелецот на вториот гол во големото финале од Лигата на шампионите против Тотенхем, доби понуда за продолжување на ...

Клоп образложи како Ориги го убедил да му понуди нов договор

Дерби - 11.07.2019

Дивок Ориги пред само една година беше на излезни врати од „Енфилд Роуд“ откако му заврши позајмицата во Волфзбург, но сепак кариерата на белгискиот напаѓач доби вртоглав пресврт во позитивен правец, пред се благодарение на Јирген Клоп кој му даде ...

Солскјер: Ние сме Манчестер Јунајтед и не мораме да продаваме играчи

Локално - 10.07.2019

Манчестер Јунајтед нема да биде принуден да го продаде Пол Погба и покрај желбата на играчот да започне нов предизвик во кариерата. Ова го објави менаџерот Оле Гунар Солскјер откако гласините за иднината на играчот се постојани, а и неговиот агент, ...

Солскјер: Медиумите спроведуваат негативна кампања против Погба

+инфо - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги отфрли информациите дека Пол Погба е несреќен во клубот и сака да ги напушти „црвените ѓаволи“, велејќи дека медиумите влијаат негативно на францускиот репрезентативец.

Солскјер се надева дека Де Хеа ќе го продолжи договорот

ЗаЗабава - 10.07.2019

Оле Гунар Солскјер денес одржа прес конференција во Австралија на која главна тема беше заминувањето или останувањето во клубот на Пол Погба. Сепак, освен за Французинот, Оле се осврна и на некои други детали кои се важни и се поврзани со останатите ...

Солскјер: Нема понуди за ниту еден играч на Јунајтед

1tv - 10.07.2019

Тимот на Манчестер Јунајтед минатат сезона ја заврши на шестата позиција на табелата, и не обезбеди пласман во Лигата на шампионите. Сето ова ја направи атмосферата на Олд Трафорд, лоша и истата мора да се поправи веднаш.

„Марка“: Реал Мадрид за Погба ќе треба да плати рекордна оштета

Спортски - 10.07.2019

Ако Реал Мадрид сака да го доведе Пол Погба на „Сантијаго Бернабеу“ ова лето ќе мора да плати 180 милиони евра, пишува шпанска „Марка“. Таа сума би била клупски рекорд бидејќи до сега Реал најмногу плати за Герет Бејл кога го купи од Тотенхем во ...

Солскјер кон Погба: Уште една сезона и те продаваме

+инфо - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер оствари средба со најскапиот трансфер во историјата на тимот, Пол Погба. На неа, тој му споделил последна понуда за неговата иднина – да остане и оваа сезона и следното лето да биде исполнета ...

Интер со итни мерки за привлекувањето на Лукаку

А1 On - 10.07.2019

Претставниците на италијански Интер ќе патуваат до Островот оваа недела за да го договорат привлекувањето на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромели Лукаку, вели „Скај Спортс“. Долго време има интерес од „нероазурите“ за белгискиот стрелец, но ...

Солскјер: Почетокот на подготовките се охрабрувачки

OhridNews - 10.07.2019

Екипата на Манчестер Јунајтед во полн состав во Австралија ги одработува главните подготовки за новата сезона. Предводникот на „црвените ѓаволи“ Оле гунар Солскјер задоволен е од почетокот на подготовките и во прва официјална изјави рече дека ...

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

А1 On - 11.07.2019

Централниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не учествуваше во последниот тренинг на клубот на австралиската земја и тоа ги потхрани гласините дека неговата продажба во Интер е прашање на време.

Надал имаше што да му порача на Реал Мадрид за Пол Погба

ММС - 11.07.2019

Рафаел Надал се пласира во полуфиналето на Вимблдон, а од таму, за медиумите ја прокоментира ситуацијата околу Реал Мадрид и Пол Погба. Веќе извесен периосе се шпекулира дека Погба ќе биде иден трансфер на кралевите, но се уште нема ништо конкретно.

Нова „смешна“ понуда за англиски услови од Интер: Аусилио со сите сили се труди да го добие Лукаку, но…

Точка - 11.07.2019

Вчера речиси сите медиуми пренесоа дека спортскиот директор на Интер, Пиеро Аусилио пристигнал во Лондон на преговори со Манчестер Јунајтед околку можен трансфер на Ромелу Лукаку во италијанскиот клуб.

Солскјер: Медиумите спроведуваат негативна кампања против Погба

А1 On - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги отфрли информациите дека Пол Погба е несреќен во клубот и сака да ги напушти „црвените ѓаволи“, велејќи дека медиумите влијаат негативно на францускиот репрезентативец.

Солскјер кон Погба: Уште една сезона и те продаваме

ММС - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер оствари средба со најскапиот трансфер во историјата на тимот, Пол Пол. На неа, тој му споделил последна понуда за неговата иднина – да остане и оваа сезона и следното лето да биде исполнета ...

Интер со итни мерки за привлекувањето на Лукаку

24 Вести - 10.07.2019

Претставниците на италијански Интер ќе патуваат до Островот оваа недела за да го договорат привлекувањето на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромели Лукаку, вели „Скај Спортс“. Долго време има интерес од „нероазурите“ за белгискиот стрелец, но ...

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

MakPress - 11.07.2019

Централниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не учествуваше во последниот тренинг на клубот на австралиската земја и тоа ги потхрани гласините дека неговата продажба во Интер е прашање на време.

Солскјер ги нападна медиумите: Водите негативна кампања против Погба!

Таратур - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер негира дека Пол Погба е несреќен во клубот и сака да ги напушти „црвените ѓаволи“, велејќи дека медиумите влијаат дека се води негативна кампања за францускиот репрезентативец.

Интер со итни мерки за привлекувањето на Лукаку

+инфо - 10.07.2019

Претставниците на италијански Интер ќе патуваат до Островот оваа недела за да го договорат привлекувањето на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромели Лукаку, вели „Скај Спортс“. Долго време има интерес од „нероазурите“ за белгискиот стрелец, но ...

Солскјер: Не е точно дека Погба е несреќен меѓу „црвените ѓаволи“

Денешен - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги отфрли информациите дека Пол Погба е несреќен во клубот и сака да ги напушти „црвените ѓаволи“, велејќи дека медиумите влијаат негативно на францускиот репрезентативец.

Интер со итни мерки за привлекувањето на Лукаку

MakPress - 10.07.2019

Претставниците на италијански Интер ќе патуваат до Островот оваа недела за да го договорат привлекувањето на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромели Лукаку, вели „Скај Спортс“. Долго време има интерес од „нероазурите“ за белгискиот стрелец, но ...

Солскјер: Медиумите спроведуваат негативна кампања против Погба

MakPress - 10.07.2019

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги отфрли информациите дека Пол Погба е несреќен во клубот и сака да ги напушти „црвените ѓаволи“, велејќи дека медиумите влијаат негативно на францускиот репрезентативец.

Интер тргна по Лукаку

PressingTV - 10.07.2019

Претставниците на италијански Интер ќе патуваат до Островот оваа недела за да го договорат привлекувањето на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромели Лукаку, вели „Скај Спортс“. Долго време има интерес од „нероазурите“ за белгискиот стрелец, но ...

Интер: Итни мерки за Лукаку

Денешен - 10.07.2019

Претставниците на италијански Интер ќе патуваат до Островот оваа недела за да го договорат привлекувањето на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромели Лукаку, вели „Скај Спортс“. Долго време има интерес од „нероазурите“ за белгискиот стрелец, но ...