TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николов побрз од судискиот свиреж, Македонија води против Израел (Видео)

СуперСпорт - 19.11.2019

Репрезентацијата на Македонија на одличен начин го заокружи првото полувреме затоа што во самиот финиш успеа да постигне погодок преку Бобан Николов. Играчот од средниот ред со одличен удар го совлада гостинскиот голман и донесе заслужено водство за ...

Македонија води на полувреме! (ВИДЕО)

Спортски - 19.11.2019

Рерпезенацијата на Македонија води против Израел на полувреме, а стрелец на голот беше Бобан Николов. Македонија започна офанзивно од самиот старт, но потоа некако се смири играта. Меѓутоа Николов во последните секунди од првиот дел успеа да погоди ...

Николов нѐ израдува – Македонија води со 1:0 по првото полувреме (Видео)

Спортманија - 19.11.2019

Во последниот напад од првото полувреме Бобан Николов погоди за предност против Израел Македонија е чекор поблиску до третото место во Г групата, а нашата репрезентација има предност од 1:0 по првото полувреме со голот на Бобан Николов.

(ВИДЕО) Блескава Македонија – Николов погоди за предност против Израел

Спортклуб - 19.11.2019

Македонската фудбалска селекција сосема заслужена по првиот дел води против Израел со 1-0. Во последниот квалификациски меч од групата за пласмана на ЕП нашиот национален тим одигра блескава прво полувреме, исполенто со пет одлични шанси за гол.