TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бившата лидерка на Мјанмар, нобеловката Су Кји, осудена на четири години затвор, може да добие уште 100

Сакам да кажам - 06.12.2021

Соборената лидерка на Мјанмар, Аунг Сун Су Кји, е осудена на четири години затвор во првата од серија пресуди со кои би можела да остане зад решетки до крајот на животот. Таа е прогласена за виновна за поттикнување немири и за прекршување на ...

Хунтата во Мјанмар се осигурува дека соборената лидерка ќе остане зад решетки

Н.Македонија

Соборената лидерка на Мјанмар Су Чи осудена на четири години затвор

Слободен Печат

Соборената лидерка на Мјанмар осудена на четири години затвор од воениот режим

Мета

Поранешната лидерка на Мјанмар осудена на 4 години затвор

Локално

Соборената лидерка на Мјанмар осудена на четири години затвор

Курир

Соборената лидерка на Мјанмар Су Чи осудена на четири години затвор

Опсервер

24Инфо Телма Нова ТВ 360 степени Канал5 Фокус Вечер Прес Либертас