TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Валенсија сигурно ќе му помогне на Еквадор

Телма - 26.11.2022

Првиот стрелец на првенството, Енер Валенсија поради повреда предвреме го заврши настапот за селекцијата на Еквадор во соочувањето со Холандија. Валенсија ги постигна сите три погодоци за националниот тим, но поради повредата на скочниот зглоб тој ...

Енер Валенсија не се предава

Спортклуб - 26.11.2022

Еквадорскиот напаѓач Енер Валенсија, кој постигна гол против Холандија (1:1), се надева дека ќе може да го одигра решавачкиот натпревар следниот вторник во групата А против Сенегал и „да продолжи да му помага на тимот“.

Фудбалерот кој е хит на Мундијалот неизвесен за третото коло!

Спортски - 26.11.2022

Еквадорскиот напаѓач Енер Валенсија, кој постигна гол против Холандија (1:1), се надева дека следниот вторник ќе може да го игра одлучувачкиот натпревар од групата А против Сенегал. Валенсија ги постигна трите гола за Еквадор во Катар, тој и стрелец ...

Холандија со најлош меч на СП, Ван Гал смирува: Имајте верба во овие момци…

SportMedia - 26.11.2022

Холандија и Еквадор одиграа 1:1 во 2. коло од групната фаза на СП 2022. „Лалињата“ поведоа со голот на Коди Гакпо, а изедначи Енер Валенсија во второто полувреме. Момците на Луис ван Гал не играат добро, посебно во второто полувреме каде можеа и да ...

Еден статистички податок кажува колку лоша беше Холандија против Еквадор (ФОТО)

24Фудбал - 26.11.2022

Селекцијата на Холандија треба да биде среќна што не го загуби натпреварот од Еквадор кој беше далеку подобар на теренот од лалињата кои важеа за фаворит на овој меч. Холандија беше инфериорна во однос на Еквадор во секоја статистичка категорија, но ...

Еквадорскиот селектор: Не сме толку познати, но игравме на ниво!

Gol.mk - 26.11.2022

Еквадор се покажа како тврд орев за холандскиот национален тим, кој под водство на Луј ван Гал игра како препороден и нема пораз на седумнаесет натпревари. Сепак, попладневните 1-1 во Доха ги доближуваат двете селекции до осминафиналето, иако во ...

Валенсија неизвесен за дуелот со Сенегал: „Ако можам - ќе помогнам во вторник“

Gol.mk - 25.11.2022

Еквадорскиот напаѓач Енер Валенсија , кој го постигна израмнувачкиот гол за Холандија (1-1), се надева дека следниот вторник ќе може да го одигра решавачкиот натпревар во групата А против Сенегал и „да продолжи да му помага на тимот“.

КАТАР НА „КАНТАР“ – ТЕМА И ДИЛЕМА (5): Азијците се вистински хит…, ама Катар е најлошиот домаќин во историјата! Вредат ...

Екипа - 25.11.2022

Осврт со најважните моменти кои го одбележуваат мундијалскиот ден. На вага клучните поенти, случувања, теми и дилеми…, кои вреди да се „измерат“ како заокружување на дневните возбудувања во Катар.

Први се квалификуваа и први испаднаа од Мундијалот

Спортманија - 25.11.2022

Фудбалската репрезентација на Катар е првата која и дефинитивно ги загуби шансите за пласман во нокаут-фазата на Светско првенство, кое тие го организираат. Катар во првите две кола доживеа два порази, од Еквадор со 2:0 во првото коло и денеска од ...

Ван Гал: Бевме многу слаби, но подобро бод отколку ништо

Gol.mk - 25.11.2022

Холандија не успеа да победи со Еквадор (1-1), а мора да биде среќна што остана непоразена затоа што тимот од Јужна Америка играше одлично во вториот дуел од Светското првенство (СП). Луј ван Гал, селекторот на „лалињата“, призна дека неговите ...

Селекторот на Еквадор откри каква порака добил од џентлменот Ван Гал (Видео)

Дерби - 25.11.2022

Холандија може да биде задоволна што остана непоразена во дуелот со Еквадор, бидејќи ремито со резултат 1:1 ги остава во пол позиција за пласман во осминафиналето. „Лалињата“ се очекува да има лесна задача во последното коло во кое ќе играат против ...

Штета за Еквадор – доминираа против Холандија, но стигнаа само до реми, им се повреди единствениот стрелец

А1 On - 25.11.2022

Еквадор може да жали што не стигна до втора победа на Светското првенство во Катар, откако иако примија бргу гол од Холандија, на крај доминираа против „оранје“ за да се задоволат со 1:1 реми, а во исто време да го загубат и својот најдобар стрелец, ...

Холандија и Еквадор одиграа нерешено 1:1

Независен - 25.11.2022

ОАЕ – Х оландија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското првенство во 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ заврши со резултат 1:1. Резултатот го отвори холандскиот напаѓач Коди Гакпо во 6.

Катар уште вечерва може да ги загуби шансите за плејоф

Независен - 25.11.2022

ОАЕ – Репрезентацијата на Катар денес загуби од Сенегал во второто коло на Светското првенството кое се одржува во нивната земја. Сенегал победи со 3:1 и ги остави домаќините само со теоретски шанси за поминување на групата.

СП 2022: Почнува второто коло

Макфакс - 25.11.2022

Четири натпревари, по два во групите А и Б, се на денешната програма на Светското првенство во Катар. Со нив почнува второто коло од групната фаза на Мундијалот во Катар. Денот ќе го отворат Иран и Велс во 11 часот, а потоа следи дуелот меѓу Катар и ...

СП ВО ФУДБАЛ: Катар загуби и од Сенегал

Денешен - 25.11.2022

Репрезентацијата на Катар денес загуби од Сенегал во второто коло на Светското првенството кое се одржува во нивната земја. Сенегал победи со 3:1 и ги остави домаќините само со теоретски шанси за поминување на групата.

Катар уште вечера може да ги загуби шансите за плејоф

Во Центар - 25.11.2022

Репрезентацијата на Катар денес загуби од Сенегал во второто коло на Светското првенството кое се одржува во нивната земја. Сенегал победи со 3:1 и ги остави домаќините само со теоретски шанси за поминување на групата.

Штета за Еквадор – доминираа против Холандија, но стигнаа само до реми, им се повреди единствениот стрелец

Макфакс - 25.11.2022

Еквадор може да жали што не стигна до втора победа на Светското првенство во Катар, откако иако примија бргу гол од Холандија, на крај доминираа против „оранје“ за да се задоволат со 1:1 реми, а во исто време да го загубат и својот најдобар стрелец, ...

ХОЛАНДИЈА НЕ Е ВО ФОРМА Еквадорците покажаа карактер

+инфо - 25.11.2022

Следниот меч Холанѓаните го играат на 29 ноември против Катар, а истиот ден Еквадорците ќе се сретнат со Сенегал. Двата натпревари ќе започнат во 16 часот. Холандија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското ...

СП ВО ФУДБАЛ: Холандија одигра нерешено со Еквадор

Денешен - 25.11.2022

Холандија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското првенство во 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ заврши со резултат 1:1. Резултатот го отвори холандскиот напаѓач Коди Гакпо во 6.

Холандија и Еквадор одиграа нерешено на СП во Катар

Нетпрес - 25.11.2022

Холандија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското Првенство во 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ заврши со резултат 1:1. Резултатот го отвори холандскиот напаѓач Коди Гакпо во 6.

СП 2022: Холандија и Еквадор одиграа нерешено

Фокус - 25.11.2022

Холандија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското првенство во 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ заврши со резултат 1:1. Резултатот го отвори холандскиот напаѓач Коди Гакпо во 6.

СП 2022: Холандија и Еквадор одиграа нерешено

Либертас - 25.11.2022

Холандија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското првенство во 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ заврши со резултат 1:1. Резултатот го отвори холандскиот напаѓач Коди Гакпо во 6.

СП 2022: Холандија и Еквадор одиграа нерешено

24 Вести - 25.11.2022

Холандија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското првенство во 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ заврши со резултат 1:1. Резултатот го отвори холандскиот напаѓач Коди Гакпо во 6.

СП 2022: Холандија и Еквадор одиграа нерешено

Во Центар - 25.11.2022

– Холандија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското првенство во 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ заврши со резултат 1:1. Резултатот го отвори холандскиот напаѓач Коди Гакпо во 6.

СП Катар: Домаќинот елиминиран, Еквадор ја запре Холандија, САД и Англија без муниција

OhridNews - 25.11.2022

Репрезентацијата на Катар денес загуби од Сенегал во второто коло на Светското првенството кое се одржува во нивната земја. Сенегал победи со 3:1 со што домаќините ги загубија шансите да ја минат групата на првенството.

СП 2022: Холандија и Еквадор одиграа нерешено

MakPress - 26.11.2022

Холандија и Еквадор одиграа нерешено во натпреварот од второто коло од групата А на Светското првенство во 2022 година. Средбата на стадионот „Калифа“ заврши со резултат 1:1. Резултатот го отвори холандскиот напаѓач Коди Гакпо во 6.