TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катица Јанева добила дозвола за работен ангажман преку ден, попладне се враќа во „Идризово“

Либертас - 12.02.2024

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Катица Јанева е работно ангажирана надвор од затворот „Идризово“. Таа е вработена во адвокатската канцеларија на нејзиниот син, адвокатот Лазар Јанев.

Катица Јанева претпладне работи во адвокатската канцеларија на синот, попладне се враќа во затвор

360 степени

Оди на работа во адвокатска канцеларија на синот – Јанева претпладне излегува од „Идризово“, попладне се враќа

Телма

(Фото) Катица Јанева се вработи во адвокатската канцеларија кај син ѝ, дома го прослави и роденденот

Скопје1

Катица Јанева ќе работи кај синот во адвокатска канцеларија, а потоа ќе се враќа во „Идризово“

Мета

Катица Јанева се вработи кај син ѝ – претпладне излегува од „Идризово“, попладне се враќа

Нетпрес

Јанева оди на работа кај син и Лазар, попладне се враќа во затворот

Денешен

ТВ21 Zoom Локално

Катица Јанева претпладне на работа кај синот, попладне во затворот Идризово

24 Вести - 12.02.2024

Иако се уште издржува затворска казна, екс шефицата на СЈО Катица Јанева работи во адвокатска канцеларија во Скопје. Управата за издржување санкции и дозволила да биде работно ангажирана во адвокатската фирма на нејзиниот син.

Катица Јанева се вработи кај синот, попладне се враќа во „Идризово“

Сител

Катица Јанева се вработила во адвокатската канцеларија на нејзиниот син

Канал5

Од затвор на работа, па во ќелија: Катица Јанева работи кај адвокатот Лазар Јанев, нејзиниот син

Независен

(Фото) Катица преку ден на работа кај синот, навечер е во затвор

еМагазин

Катица Јанева претпладне на работа кај синот, попладне во Идризово

Бриф

КАТИЦА ЈАНЕВА ВРАБОТЕНА ВО КАНЦЕЛАРИЈА КАЈ СВОЈОТ СИН: По работниот ден се враќа во ќелија во затворот Идризово!

Курир

365 Press24 Н.Македонија Пулс24 MakPress

Катица Јанева од затвор секој ден ќе оди на работа во адвокатска канцеларија на синот

Алфа - 12.02.2024

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се вработила во адвокатската канцеларија на нејзиниот син Лазар Јанев. За новото вработување Јанева која беше осудена на седум години затворска казна во судскиот предмет Рекет, се пофали на ...

Катица Јанева работи во адвокатската канцеларија на синот, платата оди на сметка на затворот

МКД

(ОБНОВЕНО) КАТИЦА ЈАНЕВА СЕ ВРАБОТИ ВО АДВОКАТСКАТА КАНЦЕЛАРИЈА НА СИНОТ Ќе оди секој ден од затвор на работа

+инфо

КАТИЦА ЈАНЕВА ГО АЖУРИРАШЕ СВОЈОТ ПРОФИЛ - новина е што се вработила во адвокатската канцеларија на нејзиниот син Лазар

Фактор

Катица Јанева се вработи кај синот: Јанев вели ќе работи од далечина, директорот на „Идризово“ вели излегува секој ден

Република

Катица Јанева се вработи кај синот: Преку ден на работа, навечер во затвор

Lider

Катица претпладне излегува од „Идризово“, попладне се враќа: Јанева се вработи кај син ѝ, платата оди на сметка на затворот

Точка

Бубевски: Измените на Кривичниот законик беа последниот удар за предметите на СЈО

Фокус - 11.02.2024

Шефот на скопското обвинителство, Гаврил Бубевски, во интервју за неделникот ,,Фокус”, освен за актуелните предмети, зборува и за поранешното СЈО, од кое што и самиот беше дел. На заклучокот дека измените на Кривичниот законик ,,разнесоа” голем дел ...