TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО НА ДЕНОТ) Времето кога Јунајтед беше како ганг, ама газеше се пред себе

Спортклуб - 11.10.2018

Вејн Руни ги разбуди емоциите кај навивачите на Манчестер Јунајтед откако на својот профил на Твитер објави фотографија од старите денови во овој клуб. Оваа фотографија е од сезоната 2005/06 кога Јунајтед не ја освои титулата во Премиер лигата, но ...

Ибра ќе се врати во поранешен клуб за да го спаси од катастрофа!?

Sport 1 - 11.10.2018

Американските медиуми пишуваат дека Златан Ибрахимовиќ наскоро би можел да се врати во Европа, но не во Милан, туку во неговиот поранешен клуб Манчестер јунајтед. Токму од „Олд Трафорд“ Ибра се пресели во Америка, односно во Лос Анџелес галакси, но ...

БОМБА: Златан Ибрахимовиќ во сенцазионален трансфер се враќа во Манчестер Јунајтед!?

Спортски - 11.10.2018

Ако може да веруваме на американските медиуми, Златан Ибрахимовиќ наскоро би можел да се врати во Европа. Иако имаше гласини за потенцијалниот трансфер во Милан, овој пат Златан не се поврзува со „Росонерите“.

Ибрахимовиќ се враќа во Манчестер јунајтед?

24Фудбал - 11.10.2018

Шпекулациите велат дека на Мурињо му е потребен додатен квалитет во тимот, ветеран кој поседува лидерски способности за да се помогне на тимот полека но сигурно да влезе во серија по очајниот старт на новата сезона.

Ибра не можеше да верува: Овој играч сакаше да го запре! (видео)

Спортски - 11.10.2018

Златан Ибрахимовиќ е вистинска ѕвезда во светскиот фудбал, а со своите настапи и голови го запали и САД. Во дресот на ЛА Галакси, Швеѓанецот игра навистина одлично и често е во центарот на вниманието поради потезите кои ги прави.

Ибрахимовиќ: Мурињо може да ја освои титулата со Манчестер Јунајтед

Независен - 10.10.2018

Жозе Мурињо е вистинската личност, која може да му ја донесе титулата во Премиер лигата на Манчестер Јунајтед. Ова го изјави ѕвездата на Лос Анџелес Галакси - Златан Ибрахимовиќ. И покрај тоа што „Црвените Ѓаволи“ имаа три порази од осумте дуели во ...

Карик паднал во депресија по изгубеното финале против Барса

Локално - 10.10.2018

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Мајкл Карик призна дека паднал во депресија поради поразот во финалето на Лигата на шампионите против Барселона во 2009 година. „Тоа беше една депресивна состојба, бидејќи не беше нешто карактеристично за ...

За Руни Меси е најдобар играч на сите времиња

Нетпрес - 10.10.2018

Англиската фудбалска легенда, Вејн Руни за медиумите во САД рекол дека Лионел Меси е најдобриот играч кој светот некогаш го видел, иако и самиот Англичанец беше соиграч на Кристијано Роналдо во „Манчестер Јунајтед“.

Ибрахимовиќ: Мурињо може да ја освои титулата со Манчестер Јунајтед

Слободен Печат - 10.10.2018

И покрај тоа што „Црвените Ѓаволи“ имаа три порази од осумте дуели во Премиер Лигата и беше елиминиран во „Карабао купот“ од Дерби Каунти, Ибрахимовиќ верува во Мурињо. Жозе Мурињо е вистинската личност, која може да му ја донесе титулата во Премиер ...

Ибрахимовиќ: Мурињо може да ја освои титулата со Манчестер Јунајтед

Либертас - 10.10.2018

Жозе Мурињо е вистинската личност, која може да му ја донесе титулата во Премиер лигата на Манчестер Јунајтед. Ова го изјави ѕвездата на Лос Анџелес Галакси – Златан Ибрахимовиќ. И покрај тоа што „Црвените Ѓаволи“ имаа три порази од осумте дуели во ...