TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем пожар во едриличарскиот клуб во Струга, изгореа 33 едрилици и 60-годишна документација

Сакам да кажам - 21.07.2019

Голем пожар избувна денес во Струга во бараките каде што е сместен едриличарскиот клуб. Според првичните информации, изгорени се 33 пловни објeкти, 4 мотори и 60 години документација. Дел е спасен со брза интервенција на противпожарна единица.

Изгоре „Едриличарскиот клуб“ во Струга

Expres - 21.07.2019

Само брзата интервенција на струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, откако голем пожар гги зафати бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, во близина на „Машка плажа”.

ГАЛЕРИЈА: Огнот го уништи едриличарскиот клуб во Струга, туристите го споредуваа пожарот со Чернобил

Скопје1 - 21.07.2019

До темел изгоре едриличарскиот клуб “Снегар” кој се наоѓа на популарната “Машка плажа” во Струга. Чадот од пожарот надвисна на струшко-охридскиот регион, а туристите кои беа на плажите го споредуваа со експлозијата на реакторот во Чернобил.

(ВИДЕО) Пожар пеплоса објект на Машката плажа во Струга

Фактор - 21.07.2019

Попладнево на „Машката плажа“ во Струга избувнал пожар. Во пожарот целосно изгорел објект во кој што се чувале кајчиња. Противпожарната бригада интервенирала на местото на настанот со две возила на противпожарната единица и тринаесет пожарникари.

Обновено+фото: Пожар го проголта хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

OhridNews - 21.07.2019

Во пожар што попладнево избувна на плажа во центарот на Струга, целосно изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб од Струга. На местото на настанот интервенира Професионалната противпожарна единица од Струга со две возила и 13 пожарникари.

Пожар го пеплоса Едриличарскиот клуб во Струга (ФОТО)

MTM - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

ВИДЕО: Опожарена плажа во Струга, изгореле едрилици и кајчиња

Скопје1 - 21.07.2019

Огромен пожар попладнево настанал на „Машка плажа“ во Струга, а чадот се гледаше и од плажите во Охрид. Според информациите на „Скопје 1“, целосно изгорен едричарскиот клуб „Снегар“, со десетици едрилици.

Пожар во ресторан на плажа во центарот на Струга!

OhridNews - 21.07.2019

Пожар попладнево избувнал во ресторан на плажа во центарот на Струга. Од местото на настанот се издига густ облак од чад што ги вознемири капачите на околните плажи. Неофицијално огнот зафатил и едрулици кои се чувале во непосредна близина на ...

Повторно пожар кај Струга

Скопје1 - 21.07.2019

Огромен „столб“ од црн и густ чад се издига над Струга. Чадот е видлив од Охрид, а фотографијата која ја објавуваме ја направија наши читатели на плажата „Метропол“. Подметнувањето пожари во трската кај Струга и крајбрежјето стана секојдневие ...

ВИДЕО: Пожар го проголта хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Либертас - 21.07.2019

Во пожар што попладнево избувна на плажа во центарот на Струга, целосно изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб од Струга, објави OhridNews . На местото на настанот интервенира Професионалната противпожарна единица од Струга со две возила и 13 ...

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга (ФОТО)

МКД - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

Пожар во ресторан на плажа во центарот на Струга!

Република - 21.07.2019

Пожар попладнево избувнал во ресторан на плажа во центарот на Струга. Од местото на настанот се издига густ облак од чад што ги вознемири капачите на околните плажи. Неофицијално огнот зафатил и едрулици кои се чувале во непосредна близина на ...

Пожар го проголта хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Република - 21.07.2019

Во пожар што попладнево избувна на плажа во центарот на Струга, целосно изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб од Струга. На местото на настанот интервенира Професионалната противпожарна единица од Струга со две возила и 13 пожарникари.

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

1tv - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

ФОТО: Пожар во ресторан на плажа во центарот на Струга!

Курир - 21.07.2019

Пожар попладнево избувнал во ресторан на плажа во центарот на Струга. Од местото на настанот се издига густ облак од чад што ги вознемири капачите на околните плажи, пренесува Охрид Њуз . Неофицијално огнот зафатил и едрилици кои се чувале во ...

Изгоре едриличарскиот клуб од Струга

Нетпрес - 21.07.2019

Во пожар што попладнево избувна на плажа во центарот на Струга, целосно изгоре хангарот на едриличарскиот клуб од Струга. На местото на настанот интервенираше професионалната противпожарна единица од Струга со две возила и 13 пожарникари.

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ НА ПЛАЖА: Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Курир - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

Пожар во ресторан на плажа во центарот на Струга

Скопје24 - 21.07.2019

Пожар попладнево избувнал во ресторан на плажа во центарот на Струга. Од местото на настанот се издига густ облак од чад што ги вознемири капачите на околните плажи. Неофицијално огнот зафатил и едрулици кои се чувале во непосредна близина на ...

(ФОТО) Пожар го проголта хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

iPortal - 21.07.2019

Во пожар што попладнево избувна на плажа во центарот на Струга, целосно изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб од Струга, објави OhridNews. На местото на настанот интервенира Професионалната противпожарна единица од Струга со две возила и 13 ...

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.07.2019

Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти. Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа”.

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Сител - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга, еден пожарникар пренесен во болница

ТВ21 - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ НА ПЛАЖА: Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Пулс24 - 21.07.2019

Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти. Нема повредени цивили, а еден пожарникар е хоспитализиран поради труење од чад.

(Видео, фото) Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

24Инфо - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа”. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга, еден пожарникар е во болница ВИДЕО

+инфо - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа”. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Канал5 - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа". Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, во близина на „Машка плажа”

24 Вести - 21.07.2019

Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти. Нема повредени цивили, а еден пожарникар е хоспитализиран поради труење од чад.

Голем пожар ги пеплоса бараките на Едриличарскиот клуб во Струга

Денешен - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Фокус - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.

Изгоре хангарот на Едриличарскиот клуб во Струга

Локално - 21.07.2019

Голем пожар ги пеплоса бараките во кои е сместен Едриличарскиот клуб во Струга, кој што се наоѓа во близина на „Машка плажа“. Брзата интервенција на Струшките пожарникари спречи поголема катастрофа, и не дозволи проширување кон други објекти.