TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајот се одвива отежнато, забрана за товарни возила

ТВ21 - 12.01.2019

Забрана за движење на тешки товарни возила има на патните правци Маврово – Дебар, Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража, Кичево – Охрид преку планинскиот премин Пресека, Струга – граничен премин Ќафасан и Тетово – Попова Шапка, каде ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Курир - 24.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар е укината изутрина во седум часот, а се уште е во сила забраната на превојот Стража, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ).

Забрана за камиони на патните правци Маврово-Дебар и Дебар-Струга

Скопје1 - 12.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози,наместа со остатоци од кашест снег. „Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниот правец крак Маврово – Дебар.

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

А1 On - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

24Инфо - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за камиони само на правецот Струга-Ќафасан

+инфо - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан во 11:45 часот, соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“ нагласувајќи дека сѐуште важи з абраната за движење на тешки товарни возила на ...

Во сила неколку забрани за камиони и автобуси на неколку патни правци низ Македонија

ТВ21 - 11.01.2019

Од АМСМ соопштуваат дека има забрана за тешки товарни возила на неколку патни правци меѓу кои се Маврово – Дебар, Гостивар – Кичево преку Стража и Кичево – Охрид преку Пресека. Исто така има забрана за автобуси на патниот правец Тетово – Попова ...

Укината забраната за камиони на патниот правец Струга-Ќафасан

Опсервер - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан во 11:45 часот, соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

МКД - 12.01.2019

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти дека изутрина во 08:30 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар во двата правца. Во сила е сабраната за камиони на патот Дебар-Струга, како и ...

Воведена забрана за камиони на планинскиот превој Буково

Макфакс - 10.01.2019

Поради интенизивните снежни врнежи воведена е забрана за движење на камиони на патниот правец Ресен-Битол, информираат од Авто мото-сојузот на Макдонија. „Од 13:20 часот се воведе забрана за ТМВ, на патниот правец Ресен-Битола на планинскиот превој ...

На Буково забрана за тешки товарни возила

Курир - 10.01.2019

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила поради снежните врнежи од 13.20 часот е воведена на планинскиот превој Буково на патниот правец Ресен Битола, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Забрана за сообраќај на камиони на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан

1tv - 10.01.2019

Поради интенизивните снежни врнежи, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан повторно се воведува забрана за сообраќај на камиони. „Од 12 часот и 15 минути поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Македонски Брод-Прилеп преку Барбарос

24Инфо - 10.01.2019

Од 21:00 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод – Прилеп преку планинскиот превој Барбарос, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Канал5 - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

А1 On - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Во сила неколку забрани за камиони и автобуси на неколку патни правци низ Македонија

4NEWS - 11.01.2019

Од АМСМ соопштуваат дека има забрана за тешки товарни возила на неколку патни правци меѓу кои се Маврово – Дебар, Гостивар – Кичево преку Стража и Кичево – Охрид преку Пресека. Исто така има забрана за автобуси на патниот правец Тетово – Попова ...

Укината забраната за камиони на патниот правец Струга-Ќафасан

А1 On - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – Граничен премин Ќафасан во 11:45 часот, соопшти Јавното претпријатие „Македонија пат“. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

А1 On - 24.02.2019

Од 11:10 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Маврово – Дебар, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Забраната за камиони на овој патен правец беше воведена од вчера ...

Воведена забрана за камиони на планинскиот превој Буково

24Инфо - 10.01.2019

Поради интенизивните снежни врнежи воведена е забрана за движење на камиони на патниот правец Ресен-Битол, информираат од Авто мото-сојузот на Макдонија. „О д 13:20 часот се воведе забрана за ТМВ, на патниот правец Ресен-Битола на планинскиот превој ...

Забрана за тешки товарни возила на превојот Буково

МКД - 10.01.2019

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила поради снежните врнежи од 13.20 часот е воведена на планинскиот превој Буково на патниот правец Ресен Битола, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Македонски Брод-Прилеп преку Барбарос

А1 On - 10.01.2019

Од 21:00 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод – Прилеп преку планинскиот превој Барбарос, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Дебар-Струга

Press24 - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонија пат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

Канал5 - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Курир - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

MTM - 31.01.2019

Во 11:00 часот укината е забраната за камиони на патниот правец крак Маврово – Дебар, информираат од Автомото сојузот на Македонија. Забраната беше воведена утрово во 7:30 часот поради интензивни врнежи од ...

Воведена забрана за камиони на граничниот премин Ќафасан

Точка - 10.01.2019

Поради интенизивните снежни врнежи, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан повторно се воведува забрана за сообраќај на камиони. „Од 12 часот и 15 минути поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни ...

Забрана за тешки товарни возила на превојот Буково

Опсервер - 10.01.2019

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила поради снежните врнежи од 13.20 часот е воведена на планинскиот превој Буково на патниот правец Ресен Битола, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Македонски Брод-Прилеп преку Барбарос

Опсервер - 10.01.2019

Од 21:00 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод – Прилеп преку планинскиот превој Барбарос, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Забрана за камиони на патот Дебар-Струга

+инфо - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16.30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

MTM - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Локално - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

zabrana

24Инфо - 12.01.2019

Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) соопшти дека изутрина во 08:30 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово-Дебар во двата правца. Во сила е сабраната за камиони на патот Дебар-Струга, како и ...

На Буково забрана за тешки товарни возила

Пулс24 - 10.01.2019

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила поради снежните врнежи од 13.20 часот е воведена на планинскиот превој Буково на патниот правец Ресен Битола, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Македонски Брод-Прилеп преку Барбарос

Вечер - 10.01.2019

Од 21:00 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод – Прилеп преку планинскиот превој Барбарос, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Вечер - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за камиони на Стража и Пресека

Опсервер - 11.01.2019

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража. Како што соопшти Авто-мото сојузот на Македонија, забраната е укината во 14.15 часот.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Канал5 - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Опсервер - 24.02.2019

Од 11:10 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Маврово – Дебар, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Забраната за камиони на овој патен правец беше воведена од вчера ...

Забрана за тешки товарни возила на превојот Буково

Сител - 10.01.2019

Забрана за сообраќај на тешки товарни возила поради снежните врнежи од 13.20 часот е воведена на планинскиот превој Буково на патниот правец Ресен Битола, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Македонски Брод-Прилеп преку Барбарос

Фокус - 10.01.2019

Од 21:00 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод – Прилеп преку планинскиот превој Барбарос, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

Опсервер - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

24Инфо - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Македонски Брод-Прилеп преку Барбарос

Канал5 - 10.01.2019

Од 21:00 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Македонски Брод – Прилеп преку планинскиот превој Барбарос, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Забрана за камиони на патниот правец Дебар-Струга

MTM - 11.01.2019

На патниот правец Дебар – Струга во 16:30 е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила. Како што информира ЈП Македонијапат, забраната се воведува од превентивни ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

А1 On - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

Сител - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Кичево – Охрид

MTM - 11.01.2019

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, е укината во 12:30 часот, информират од Автомото сојузот на Македонија. Претходно во 11:45 беше укината забраната за сообраќај за ...

Обновено:Укината забрана за ТМВ на неколку правци, сообраќајот во зимски услови

OhridNews - 11.01.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонијапат. Забраната за товарни моторни возила на патниот правец Струга-ГП Ќафасан е ...