TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Лудакот“ Биелса призна: Испратив човек за да го шпионира тренингот на Дерби!

Gol.mk - 12.01.2019

Лидерот во Чемпионшип, Лидс Јунајтед, го победи Дерби Каунти во рамки од 27. коло и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Менаџерот на екипатa во која што настапува нашиот Езџан Алиоски, Марсело Биелса, за англиските медиуми отворено говореше ...

Тимот на Алиоски се извини за „шпионирањето“ на тренингот на Дерби

24Фудбал - 12.01.2019

Од Лидс велат дека тој потег на Биелса се коси со чесниот пристап во работењето на самиот клуб, од таму додаваат дека сопственикот на тимот од Еланд Роуд веќе остварил средба со својот колега од спротивниот табор за формално да му се извини.

Биелса откри каква порака добил од Лампард за скандалот со шпионирање

Дерби - 12.01.2019

Лидс Јунајтед го доби дербито со Дерби Каунти со 2:0 и се врати на триумфите по двата порази во серија, но сепак трите освоени бода на Езџан Алиоски и неговите соиграчи останаа во сенка на тоа што се случи пред мечот.

Алиоски во Лидс добива соиграч од Реал Мадрид!

Спортклуб - 12.01.2019

Според англиските медиуми, Лидс Јунајтед е на прагот да ангажира засилување од Реал Мадрид. Имено, искусниот 32-годишен голман Кико Касиља во следните денови ќе ги направи лекарските прегледи и ќе потпише договор со екипата од „Еланд Роуд“ и ќе му ...

Лидс официјално му се извини на Дерби поради шпионот на Биелса

Sport 1 - 12.01.2019

Легендарниот Марсело биелса пред мечот од 27. коло во Чемпионшип-лигата призна дека испратил шпион на тренингот на Дерби каунти. Лидс испрати официјално соопштение и му се извини на противникот поради потегот на нивниот тренер.

Нема понатаму, Англичаните дефинитивно се најлуди навивачи

Оff.net - 12.01.2019

Во четвртокот англиските медиуми соопштија дека во тренинг базата на Дерби Каунти полицијата привела човек кој наводно со двоглед им ги шпионирал тренинзите во пресрет на дербито со Лидс Јунајтед во петокот вечер.

ВИДЕО: Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

А1 On - 12.01.2019

Менаџерот на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса призна дека ги испратил своите помошници за да го шпионираат тренингот на Дерби Каунти во пресрет на 27. коло на Чемпионшип лигата во Англија. Во петокот, Лидс го порази тимот предводен од Френк Лампард со ...

Биелса сака ново засилување: Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид!?

Sport 1 - 12.01.2019

Лидс сезонава игра фантастично под водство на тренерот Марсело Биелса, па тие по многу години конечно се сериозен кандидат за промоција во Премиерлигата. Екипата на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски сака да се засили за продолжение на ...

Лидс не се шегува – Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид

Екипа - 12.01.2019

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски наскоро може да добие соиграч од Реал Мадри. Според најавите во англиските медиуми, англискиот клуб сака во зимскиот преоден рок дополнително да го засили тимот за да го задржи првото место во Чемпионшип ...

Во Лидс се сериозни: Алиоски за соиграч наскоро добива играч на Реал Мадрид

Спортски - 12.01.2019

Tимот на Лидс оваа сезона го игра веројатно најдобриот фудбал во изминатите десетина години и изгледа дека се на чекор конечно да се вратат во Премиер лигата. Лидс некогаш беше клуб кој редовно играше во Лигата на шампионите, но после испаѓањето од ...

Биелса има генијален план за Лидс: Алиоски добива соиграч од Реал Мадрид!?

СуперСпорт - 12.01.2019

Лидс јунајтед сезонава игра прекрасно и се наоѓа на праг да се врати конечно во англиската Премиерлига. Лидс во минатото беше клуб, кој играше во Премиерлигата, но по испаѓањето не успеаа да се вратат.

Чудо невидено: Навивачите на Лидс воодушевени од Алиоски – „луд“ е како лев бек! (ФОТО)

Sport 1 - 12.01.2019

Лидс чекори сигурно кон враќање во Премиерлигата по 15 години пауза, особено откако синоќа триумфираа со 2-0 против Дерби во дербито на колото во Чемпионшип, а асистенција во победата запиша макеоднскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

Лидс и Алиоски добиваат засилување од Реал Мадрид

Дерби - 12.01.2019

Екипата на Лидс во оваа сезона има високи амбиции и под водство нa Марсело Биелса сака да се врати во Премиер лигата и тоа по пауза од 15 годинi. Засега тоа добро им оди на Езџан Алиоски и соиграчите и се на првото место на табелата, но ...

Лидс не се шегува: Алиоски ќе добие соиграч од Реал Мадрид

Спортклуб - 11.01.2019

По долго време, Лидс Јунајтед е на пат да се врати во Премиер лигата каде со успех настапуваше до пред повеќе од една деценија. Тимот од Иланд роуд е убедливо на првото место во Чемпионшип дивизијата иако до крајот на сезоната има да се игра уште ...

Асистенција на Алиоски, Лидс се зацврсти на врвот со победа над Дерби (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.01.2019

Лидс со 2-0 ја доби пресметката со Дерби и дополнително се зацврсти на врвот на табелата, нашиот Езгјан Алиоски асистираше за вториот погодок на домаќините. Мечот на „Еланд роуд“ се најде во центарот на вниманието на светската фудбалската јавност ...

Алиоски асистент, Лидс го доби дербито со Дерби (Видео)

Дерби - 11.01.2019

Составот на Лидс Јунајтед излезе како победник од дерби пресметката со Дерби Каунти која вечерва се одигра на „Иланд Роуд“. Домаќините го заборавија двата порази во низа од Нотингем и Хал и обезбедија победа од 2-0, победа со која остануваат на ...

Скандал во Чемпионшип лигата – Биелса го шпионирал Лампард

MTM - 12.01.2019

Менаџерот на Лидс Јунајтед, Марсело Биелса призна дека ги испратил своите помошници за да го шпионираат тренингот на Дерби Каунти во пресрет на 27. коло на Чемпионшип лигата во Англија. Во петокот, Лидс го порази тимот предводен од Френк Лампард со ...

Лидс и Алиоски добиваат засилување од Реал Мадрид

Точка - 12.01.2019

Екипата на Лидс во оваа сезона има високи амбиции и под водство нa Марсело Биелса сака да се врати во Премиер лигата и тоа по пауза од 15 години. Засега тоа добро им оди на Езџан Алиоски и соиграчите и се на првото место на табелата, но ...

Асистенција и одлична партија за Алиоски во победата на Лидс од 2-0 над Дерби (ВИДЕО)

МКД - 11.01.2019

Езгјан Алиоски прикажа одлична партија и забележа асистенција во дербито помеѓу Лидс и Дерби кое домаќините го добија со 2-0 и се зацврстија на врвот на табелата. Мечот на „Еланд роуд“ се најде во центарот на вниманието на светската фудбалската ...