TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

После 20 години “Нокаут” се враќаат на исто место!

Вечер - 17.05.2018

На 27 октомври во СРЦ “Кале” во Скопје момците од составот “Нокаут” ќе одржат голем солистички концерт. Повод за музичкиот спектакл е новиот албум на “Нокаут”, четврти по ред, а како најава за материјалот веќе во етер е пуштена и темата “Што бараш ...

(Видео) „Нокаут“ со нов албум и концерт во Скопје

Макфакс - 17.05.2018

Нокаут Авалон Продукција по 20 години се враќаат на местото каде што Нокаут го одржа првиот голем концерт во СРЦ кале, во организација токму на Авалон Продукција. Како дата, на средбата помеѓу Нокаут и огромниот број на нивни фанови е избрана 27 ...

(Видео) Јубилеен концерт на „Нокаут“ на 27 октомври во СРЦ Кале

Независен - 17.05.2018

По 20 години од првиот голем концерт на „Нокаут“ во 1998 година во СРЦ Кале, групата ќе одржи повратнички концерт на истото место, на 27 октомври, во организација на „Авалон продукција“. Сите детали околу влезниците за овој голем славенички концерт ...

По 20 години концерт на „Нокаут“ на „Кале“

Република - 17.05.2018

Групата „Нокаут“ на 27 октомври ќе одржи концерт во СРЦ „Кале“, на истото место каде што пред 20 години го одржа првиот голем концерт, во организација на „Авалон продукција“, соопштија од „Авалон“. На концертот ќе биде промовиран нивниот нов албум.

После 20 години, НОКАУТ и АВАЛОН се враќаат на исто место

Lady - 17.05.2018

Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото каде што Нокаут го одржа првиот ...

(Видео) Јубилеен концерт на „Нокаут“ на 27 октомври во СРЦ Кале

24Инфо - 17.05.2018

(Видео) Јубилеен концерт на „Нокаут“ на 27 октомври во СРЦ Кале По 20 години од првиот голем концерт на „Нокаут“ во 1998 година во СРЦ Кале, групата ќе одржи повратнички концерт на истото место, на 27 октомври, во организација на „Авалон продукција“.

(Видео) По 20 години, Нокаут и Авалон се враќаат на исто место

еМагазин - 17.05.2018

Со реално јак повод каков што е нов албум на групата, Нокаут и Авалон продукција после 20 години се враќаат на местото каде што Нокаут го одржа првиот голем концерт во СРЦ кале, во организација токму на Авалон Продукција, информираат од таму.

(ВИДЕО) После 20. години „Нокаут“ и „Авалон“ се враќаат на „местото на злосторот“

Екран - 17.05.2018

„Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј“, велат од Авалон продукција. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото ...

После 20 години- НОКАУТ и Авалон се враќаат на исто место!

Среќа.mk - 17.05.2018

Големо е задоволството кога во годината на јубилеи констатираш дека има уште еден јубилеј. Па така со реално јак повод каков што е нов албум на групата, НОКАУТ и Авалон Продукција после 20 години се враќаат на местото каде што Нокаут го одржа првиот ...