TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анализа во Студио 1 на оставката на амбасадорката на САД во ОН Ники Хејли

1tv - 11.10.2018

Во делот од отвореното Студио 1 посветено на вестите од светот, со колегата Дејан Андоновиќ ја анализираме оставката на американската амбасадорка во ОН Ники Хејли, со што, како што велат американските експерти, администрацијата на Доналд Трамп го ...

Хејли Болдвин во пижами на прошетка со Џастин Бибер

Репортер - 11.10.2018

За состанок со својот иден сопруг, Џастин Бибер, Хејли Болдвин одлучила да облече пижами. Манекенката последните неколку дена ги поминала работно во Токио, а своето патување го објави на Инстаграм.

Хејли Болдвин за состанок со Џастин облекла пижами

Точка - 11.10.2018

За состанок со својот иден сопруг, Џастин Бибер, Хејли Болдвин одлучила да облече пижами. Манекенката последните неколку дена ги поминала работно во Токио, а своето патување детално го забележала на Инстаграм.

Трамп: За две до три недели ќе одлучам кој ќе биде новиот амбасадор во ОН

Макфакс - 10.10.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп изјави за две до три недели, а можеби и порано, ќе одлучи кој ќе биде новиот амбасадор на САД во Обединетите Нации, откако актуелниот амбасадор Ники Хели објави дека ќе се повлече од функцијата до крајот на ...

Хејли дала отказ бидејќи сака да се кандидира за претседател на САД? (ВИДЕО)

МКД - 10.10.2018

Поранешниот амбасадор на САД во Израел Ден Шапиро изјави дека американската амбасадорка во ОН во заминување Ники Хејли планира да се кандидира за претседателка на САД. „Ники Хејли планира да се кандидира за претседателка, можеби не во 2020, но тогаш ...

Не жалете по Ники Хејли

Deutsche Welle - 10.10.2018

Заминувањето на Ники Хејли од ОН се претставува како загуба на еден од ретките умерени републиканци и глас на разумот за администрацијата на Доналд Трамп. Нејзиното досие го демантира ваквиот наратив, смета Михаел Книге Во овој момент личноста на ...

Хејли поднесе оставка бидејќи сака да биде претседателка на САД?

Кајгана - 10.10.2018

Поранешниот амбасадор на САД во Израел, Дан Шапиро, изјави дека американската амбасадорка Ник Хејли која си даде оставка во Обединетите Нации, има за цел да се кандидира за претседателка на САД.

Анализа во Студио 1 на оставката на амбасадорката на САД во ОН Ники Хејли

Либертас - 11.10.2018

Во делот од отвореното Студио 1 посветено на вестите од светот, со колегата Дејан Андоновиќ ја анализираме оставката на американската амбасадорка во ОН Ники Хејли, со што, како што велат американските експерти, администрацијата на Доналд Трамп го ...

Ники Хејли планира да се кандидира за претседател на САД?

Вечер - 10.10.2018

Амбасадорката во заминување на САД во ОН, Ники Хејли, планира да се кандидира за претседател на САД, изјави утрово поранешниот амбасадор на Израел во САД, Ден Шапиро за израелското воено радио.

Трамп: Можна наследничка на Ники Хејли е ...

Канал5 - 10.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата поранешна советничка Дајна Пауел е можна кандидатка за наследничка на амбасадорката на САД во Обединетите нации Ники Хејли. Трамп пред новинарите исто така истакнал дека слушнал оти како ...

Екс советничката на Трамп, Пауел на местото на Хејли во ОН

Нова ТВ - 10.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека планира за нов постојан претставник на САД во ОН да ја предложи неговата поранешна советничка Дајна Пауел. Трамп при тоа ги отфрли шпекучацииите дака за таа функција ја планира неговата ќерка Иванка ...

Ги шокираше новинарите: Трамп сака неговата ќерка да биде амбасадорка на САД?

Точка - 10.10.2018

Доналд Трамп тврди дека неговата ќерка Иванка би била идеална замена за Ники Хејли на местото амбасадор на Соединетите Американски Држави во Обединетите нации. Оваа изјава на американскиот претседател пристигнала само неколку часа, откако, на големо ...

Хaјли Болдвин во пижами на прошетка со Џастин Бибер

Убавина и Здравје - 11.10.2018

Од накит, Хејли носела златно ланче и мали златни обетки За состанок со својот иден сопруг, Џастин Бибер , Хaјли Болдви н одлучила да облече пижами. Имено, манекенката последните неколку дена ги поминала работно во Токио,а после 12 часа лет, Хејли ...

Ќерката или зетот на Трамп на местото на сменетата амбасадорка Хејли?

Канал5 - 09.10.2018

Дали Иванка Трамп ќе ја напушти Белата куќа и ќе стане амбасадор на САД во Обединетите нации на местото на Ники Хејли , која денеска поднесе оставка. Амбасадорката Ники Хејли поднела оставка на функцијата амбасадор на САД во ОН за да ,,земе мала ...

Гутереш длабоко ја цени одличната соработка и поддршка на Хејли

Стандард - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, рече дека „длабоко ја цени одличната соработка и поддршка“ на американската амбасадорка во светската организација Ники Хејли, и покрај големите политички разлики по бројните прашања од ...

Американската амбасадорка во ОН поднесе оставка

Вечер - 09.10.2018

Американската амбасадорка во ОН Ники Хејли поднесе оставка на функцијата. Американскиот претседател Доналд Трамп ја прифатил нејзината оставка, јавија американски медиуми. Портпаролката на Белата куќа Сара Сандерс изјави дека Хејли ќе има средба со ...

Трамп ја прифати оставката на Ники Хејли

MTM - 09.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја прифати оставката на амбасадорката на САД во ОН Ники Хејли, и најави дека таа ќе ја напушти функцијата кон крајот на годината. Трамп рече дека Хејли му рекла уште пред шест месеци дека сака да се повлече од ...

Ники Хејли поднесе оставка од функцијата амбасадор на САД во ОН

Макфакс - 09.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја прифати оставката на амбасадорката во ОН, Ники Хејли, која ќе ја напушти функцијата на крајот на оваа година, пренесе Ројтерс. Трамп рекол дека Хејли уште пред шест месеци му рекла дека сака некое време да ...

Трамп: За две до три недели ќе одлучам кој ќе биде новиот амбасадор во ОН

Точка - 10.10.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп изјави за две до три недели, а можеби и порано, ќе одлучи кој ќе биде новиот амбасадор на САД во Обединетите Нации, откако актуелниот амбасадор Ники Хели објави дека ќе се повлече од функцијата до крајот на ...

Дајна Пауел најверојатен нов амбасадор на САД во ОН

А1 On - 10.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека планира за нов постојан претставник на САД во ОН да ја предложи неговата поранешна советничка Дајна Пауел. Трамп при тоа ги отфрли шпекучацииите дака за таа функција ја планира неговата ќерка Иванка ...

Трамп бара замена за амбасадорката Ники Хејли

Независен - 10.10.2018

Доналд Трамп тврди дека неговата ќерка Иванка би била идеална замена за Ники Хејли на местото амбасадор на Соединетите Американски Држави во Обединетите нации. Оваа изјава на американскиот претседател пристигнала само неколку часа, откако, на големо ...

Гутереш длабоко ја цени одличната соработка и поддршка на Ники Хејли

А1 On - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, рече дека „длабоко ја цени одличната соработка и поддршка“ на американската амбасадорка во светската организација Ники Хејли, и покрај големите политички разлики по бројните прашања од ...

Трамп ја прифати оставката на Ники Хејли

Вечер - 09.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп ја прифати оставката на амбасадорката на САД во ОН Ники Хејли, и најави дека таа ќе ја напушти функцијата кон крајот на годината. Трамп рече дека Хејли му рекла уште пред шест месеци дека сака да се повлече од ...

Ники Хејли поднесе оставка од функцијата амбасадор на САД во ОН

Точка - 09.10.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја прифати оставката на амбасадорката во ОН, Ники Хејли, која ќе ја напушти функцијата на крајот на оваа година, пренесе „Ројтерс“. Трамп рекол дека Хејли уште пред шест месеци му рекла дека сака некое време ...

Дајна Пауел најверојатен нов амбасадор на САД во ОН

+инфо - 10.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека планира за нов постојан претставник на САД во ОН да ја предложи неговата поранешна советничка Дајна Пауел. Трамп при тоа ги отфрли шпекучацииите дака за таа функција ја планира неговата ќерка Иванка ...

Гутереш длабоко ја цени одличната соработка и поддршка на Ники Хејли

Слободен Печат - 09.10.2018

Портпаролот на ОН, Стефан Дујарик, изјави за новинарите во седиштето на ОН во Њујорк дека односите на Светската организација и САД, како и генералниот секретар и американската амбасадорка, се „од исклучително критично значење".

Дајна Пауел најверојатен нов амбасадор на САД во ОН

1tv - 10.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека планира за нов постојан претставник на САД во ОН да ја предложи неговата поранешна советничка Дајна Пауел. Трамп при тоа ги отфрли шпекучацииите дака за таа функција ја планира неговата ќерка Иванка ...

Гутереш длабоко ја цени одличната соработка и поддршка на Ники Хејли

Либертас - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, рече дека „длабоко ја цени одличната соработка и поддршка“ на американската амбасадорка во светската организација Ники Хејли, и покрај големите политички разлики по бројните прашања од ...

Дајна Пауел најверојатен нов амбасадор на САД во ОН

Алфа - 10.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека планира за нов постојан претставник на САД во ОН да ја предложи неговата поранешна советничка Дајна Пауел. Трамп при тоа ги отфрли шпекучацииите дака за таа функција ја планира неговата ќерка Иванка ...

Гутереш длабоко ја цени одличната соработка и поддршка на Ники Хејли

Курир - 09.10.2018

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, рече дека „длабоко ја цени одличната соработка и поддршка“ на американската амбасадорка во светската организација Ники Хејли, и покрај големите политички разлики по бројните прашања од ...

Дина Пауел на местото на Ники Хејли во ОН?

Макфакс - 10.10.2018

Поранешната советничка за национална безбедност на САД, Дина Пауел, е најверојатниот кандидат за позицијата нов американски амбасадор во Обединетите Нации, најави американскиот претседател Доналд Трам, пренесува „Спутник“.

Гутереш длабоко ја цени одличната соработка и поддршка на Ники Хејли

Н.Македонија - 10.10.2018

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, рече дека „длабоко ја цени одличната соработка и поддршка“ на американската амбасадорка во светската организација Ники Хејли, и покрај големите политички разлики по бројните прашања од ...

Дина Пауел на местото на Ники Хејли во ОН?

Точка - 10.10.2018

Поранешната советничка за национална безбедност на САД, Дина Пауел, е најверојатниот кандидат за позицијата нов американски амбасадор во Обединетите Нации, најави американскиот претседател Доналд Трам, пренесува „Спутник“.

Дајна Пауел најверојатен нов амбасадор на САД во ОН

Н.Македонија - 10.10.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека планира за нов постојан претставник на САД во ОН да ја предложи неговата поранешна советничка Дајна Пауел. Трамп при тоа ги отфрли шпекулацииите дака за таа функција ја планира неговата ќерка Иванка ...