TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

Опсервер - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Кина: Експлозија во хемиска фабрика, 47 лица загинаа (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 22.03.2019

Бројот на загинати во експлозијата во хемиската фабрика во источна Кина се искачи на 47, а 90 лица се сериозно повредени, објави државната новинска агенција Ксинхуа. Експлозијата што се случи вчера во фабриката за пестициди во Тианџиаи во Јанчанг, ...

Десетици загинати во експлозија во фабрика за пестициди во Кина

Канал5 - 22.03.2019

Повеќе од 45 жртви и над 650 повредени е билансот од синоќешната експлозија во фабрика за пестициди во источна Кина. Властите стравуваат дека бројот на загинати ќе се зголемува бидејќи повеќе од 30 повредени се во тешка состојба.

При експлозија во фабрика во Кина загинати 47 лица, а 640 се хоспитализирани (Видео)

Алфа - 22.03.2019

При вчерашната експлозија во хемиска фабрика во источниот дел на Кина загинаа 47 лица, а 640 лица се хоспитализирани, од кои 90 лица се во тешка здраствена состојба. Локалните власти во Јангченг, во провинцијата Џангсу, соопштија дека се уште не е ...

(ВИДЕО) Во експлозијата во кинеска хемиска фабрика 47 мртви и над 600 повредени

Нетпрес - 22.03.2019

Во експлозија во фабрика за пестициди во источна Кина загинаа 47 лица а повредени се повеќе од 600, објавија во петокот државните медиуми, за најновиот биланс од една од низата индустриски несреќи што ја разгневи кинеската јавност.

Најмалку шест лица загинаа при експлозија во фабрика во источна Кина

MakPress - 22.03.2019

При експлозијата во хемиска фабрика во источниот дел на Кина загинаа шест лица, додека 30 се тешко повредени. Локалните власти во Јангченг, во провинцијата Џангсу, соопштија дека се уште не е позната причината за експлозијата во фабриката „Тјанџаји ...

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

24Инфо - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

При експлозијата во фабриката во источна Кина загинаа 47 лица, а 640 се хоспитализирани

MakPress - 22.03.2019

При вчерашната експлозија во хемиска фабрика во источниот дел на Кина загинаа 47 лица, а 640 лица се хоспитализирани, од кои 90 лица се во тешја здраствена состојба. Локалните власти во Јангченг, во провинцијата Џангсу, соопштија дека се уште не е ...

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

Сител - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

24 Вести - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

Либертас - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

А1 On - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Експлозијата во кинеската хемиската фабрика одзеде 64 животи

+инфо - 23.03.2019

Причините за експлозијата во фабриката „Тјанџаји Хемикал Продакшен“ сѐ уште не се познати. Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се ...

Расте бројот на загинати во експлозијата во кинеската фабрика за хемикалии

Р.С.Европа - 23.03.2019

Бројот на загинати во експлозијата во хемиската фабрика во кинескиот град Јангченг, во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати, објавија светските новински агенции.

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

MakPress - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

Телма - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

Курир - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

ТВ21 - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.

Бројот на загинати при експлозијата во хемиската фабрика во Кина порасна на 64

4NEWS - 23.03.2019

Билансот на жртвите при експлозијата во хемиската фабрика во градот Јангченг во провинцијата Џангсу во источниот дел на Кина, според последните податоци, се искачи на 64, додека 28 лица и натаму се водат како исчезнати.