TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички се засили со Ерменец

Спортски - 11.02.2019

Работнички пред продолжение од сезоната се засили со офанзивен играч за врска. На „Романтичарите“ денес им се приклучи ерманскиот интернационалец Давид Манојан кој пристигнува од полскиот второлигаш Сендецја.

Уште едно ново име кај „романтичарите“: Работнички се засили со ерменски офанзивец

Дерби - 11.02.2019

Тимот на Работнички повлече уште еден потег во завршницата на зимскиот преоден рок и тоа на позицијата офанзивен играч за врска. Имено клубот од Дебар Маало од денеска е посилен за ерменскиот интернационалец Давид Манојан кој доаѓа од полскиот ...

Повремен ерменски репрезентативец се пресели во Работнички

СуперСпорт - 11.02.2019

Екипата на Работнички промовираше две нови засилувања на последниот ден од преодниот рок. „Романтичарите“ беа најактивни на трансфер пазарот оваа зима, па во последниот ден од трансфер периодот официјализираа уште две нови имиња со што бројката на ...

Работнички со десетто засилување – „романтиката“ е во мода во мак-фудбалот

Екипа - 11.02.2019

Работнички е најактивен клуб на фудбалскиот пазар зимава, откако „романтичарите“ вечерва го комплетираа и своето десетто засилувањ во овој преоден рок. Станува збор за Ерменецот Давид Манојан, откако „романтичарите“ вечерва го договорија и доаѓањето ...

Работнички се засили со бивш ерменски репрезентативец

Sport 1 - 11.02.2019

Работнички денеска го потврди трансферот на Бојан Ѓоргиевски, а неколку часа подоцна соопшти дека потпишала и со 28-годишниот Давид Манојан од Ерменија. Овој офанзивен фудбалер за врска потпиша договор на една година и веднаш ќе му биде на ...

Ерменецот Манојан за посилен Работнички

SportMedia - 11.02.2019

Давид Манојан е последното ново име во Работнички во зимскиот преоден рок. Има 26 настапи за репрезентацијата на Ерменија, дебитирал на 17 години. Во Скопје доаѓа од полската Сандечја Давид Манојан (28) е последното ново име во таборот на Работнички ...

Пеколен фото финиш на трансфер периодот за Работнички: Пристигна Ерменец од Полска

Спортклуб - 11.02.2019

Ерменецот Давид Манојан е десеттото засилување на Работнички во овој зимски преоден рок, откако „романтичарите“ вечерва го договорија и доаѓањето на овој 28-годишен играч, кој настапува на позицијата офанзивен играч за врска.

Десетто засилување: Работнички го договори и Ерменецот Манојан

Gol.mk - 11.02.2019

Ерменецот Давид Манојан е десеттото засилување на Работнички во овој зимски преоден рок, откако „романтичарите“ вечерва го договорија и доаѓањето на овој 28-годишен играч, кој настапува на позицијата офанзивен играч за врска.

Работнички се засили со Манојан од Ерменија

AKO - 12.02.2019

Давид Манојан е десеттото засилување на Работнички во овој зимски преоден рок, откако „романтичарите“ го договорија и доаѓањето на овој 28-годишен играч, кој настапува на позицијата офанзивен играч за врска.