TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

15 одбрани и еден гол за Борко Ристовски во нова победа на Барселона

МКД - 14.02.2018

Барселона очекувано славеше убедливо над Пуенте Хенил со 38:19 во натпревар од шпанската лига, а македонскиот голман Борко Ристовски имаше блескаво издание. Борко Ристовски имаше 15 одбрани, а постигна и еден гол покажувајќи одлична форма на голот ...

Борко блескаше на голот во новата победа на Барселона

Sport 1 - 14.02.2018

Македонскиот репрезентативец Борко Ристовски имаше одличен настап во вечерашната победа на Барселона во шпанската АСОБАЛ лига. Каталонците со убедливи 38-19 славеа на гостувањето кај Пуенте Хенил, а Ристовски доби шанса да го брани цел натпревар и ...

Борко Ристовски со фантастичен гол во дресот на Каталонците

Спортски - 14.02.2018

Нашиот Борко Ристовски го одбележа вечерашниот меч на Барселона. Имено, Каталонците одигра меч против Пуенте Хенил во рамки на АСОБАЛ лигата во кој славеше со убедливи 38:19. Искусниот македонски голман по вторпат во сезоната, постигна одличен ...

Ристовски броеше до 15 и стрелаше за нов триумф на Барселона

SportMedia - 14.02.2018

Македонскиот репрезентативец Борко Ристовски имаше одлично издание против Пуенте Хенил за нова победа на Барселона од 38:19 (16:10) во АСОБАЛ лигата. Ристовски имаше 15 интервенции, а постигна и еден гол и неговата фантастична вечер беше и тоа каква ...

Ристовски со 44 проценти одбрани го запре Пуенте Хенил

24 Ракомет - 14.02.2018

Репрезентативниот „чувар на мрежата“ на Македонија, Борко Ристовски имаше одлична вечер на гостувањето со Барселона кај тимот на Пуенте Хенил. Барселона победи со 38:19, а Ристовски имаше 44,1 процент успешност.

Борко супер расположен во новата победа на Барселона (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Македонскиот репрезентативец, Борко Ристовски блескаше на голот, а Барселона Ласа дојде до нова победа, број 17 во АСОБАЛ лигата. Ова е епилогот од вечерашното гостување на шпанскиот великан кај Анхел Хименез при што беше остварен триумф од 38-19, ...

Борко феноменално бранеше, даде и гол - Барса реди победи во АСОБАЛ

Gol.mk - 14.02.2018

Ракометарите на Барселона ја прдолжија победоносната серија во АСОБАЛ лигата, откако во рамките на 18. коло на гостински терен го совладаа Анхел Хименез со 19-38 (10-16). Одлично издание на голот на Барса имаше нашиот репрезентативен голман, Борко ...

Борко Ристовски во елемент во новата победа на Барса

Екипа - 14.02.2018

Борко Ристовски имаше извонредна партија на голот во победа на Барселона на гостувањето против Пуенте Хенил со 19-38, во натпреварот во АСОБАЛ лигата. Барселона која е неприкосновена во шпанското првенство, со 17 победа и едно реми сезонава, уште ...

Омејер се подготвува за пензија

TopSport - 14.02.2018

Најдобриот ракометен голман на сите времиња Тиери Омејер полека се подогтвува да стави крај на кариерата. 41-годишниот голман решил до крај да го испочитува договорот со ПСЖ, што значи дека наредната година ќе биде последна во неговата импресивна ...

Сопругата на Борко Ристовски сподели фотографија од трудничкото стомаче заедно со емотивна порака за мајчинството

Фемина - 14.02.2018

Николина Ристовска со нетрпение чека да стане мајка. Сопругата на голманот Борко Ристовски сподели фотографија од трудничкото стомаче заедно со емотивна порака за бременоста и мајчинството. „Јас сум толку променета. Телото ми е променето.

Омејер го продолжи договорот со ПСЖ

Шеталиште - 13.02.2018

Еден од најдобрите ракометни голмани во историјата Тиери Омејер го продолжи договорот со ПСЖ до 2019 година. Тоа значи дека Раул Гонзалес ќе го има на располагање од идната сезона кога ќе го преземе парискиот клуб.

Како изгледаше голманското трио на Вардар пред 15 години: Борко Ристовски е детенце! (ФОТО)

Sport 1 - 13.02.2018

Екипата на Вардар пред 10-15 години беше неодминлива станица, речиси, за секој македонски репрезентативец во ракомет, а тоа особено важеше за голманите. Борко Ристовски потсети како изгледаше голманското трио на црвено-црните пред 15 години.

,,Дедо” Омејер не планира да престане со активно играње: ПСЖ му го продолжи договорот

Дерби - 13.02.2018

Тиери Омејер, најдобриот француски голман во историјата, кој воедно е и најтрофеен со освоени две олимписки злата, пет светски злата и три европски злата со француската репрезентација, потпиша нов договор со ПСЖ и ќе го чува голот на овој клуб до ...

Николина на Борко со голо стомаче пред породување

Репортер - 14.02.2018

Николина, сопругата на репрезентативниот голман Борко Ристовски објави фотографија на која го покажа голото трудничко стомаче само еден месец пред породувањето. Таа и Борко треба да станат родители во март.

„Дедо” Омејер не планира да престане со активно играње: ПСЖ му го продолжи договорот

Точка - 13.02.2018

Тијери Омејер, најдобриот француски голман во историјата, кој воедно е и најтрофеен со освоени две олимписки злата, пет светски злата и три европски злата со француската репрезентација, потпиша нов договор со ПСЖ и ќе го чува голот на овој клуб до ...