TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Строги“ модни правила што Били Ајлиш одбива да ги почитува

Црнобело - 18.02.2020

Не е тајна дека Били Ајлиш е малку поразлична од младите музички ѕвезди што ги гледаме денес, и тоа не само поради нејзината музика. Едно од најпрепознатливите нешта кај оваа ѕвезда е нејзиниот стил на облекување.

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен Печат - 18.02.2020

Музичката сензација, 18-годишната Били Ајлиш, во интервју за медиумите откри дека повеќе не чита коментари на социјалните мрежи, посебно оние кои се актуелни на нејзиниот профил на Инстаграм.

Зошто Били Ајлиш престана да ги чита коментарите на Инстаграм?

Локално - 18.02.2020

Младата музичка ѕвезда Били Ајлиш неодамна откри дека престанала да чита коментари на социјалните мрежи, особено на нејзиниот профил на Инстаграм. Во интервју за Би-би-си, Ајлиш била прашана дали и понатаму чита сè што е напишано во коментарите на ...

Џастин Бибер и порача на Били Ајлиш: Сакам да ја заштитам

Хаштаг - 17.02.2020

Сите знаат дека Били е луда по Џастин , а сега стана јасно дека и таа на него му е драга. Во интервју за Apple's Music, каде зборуваше за својата помлада колешка, Џастин Бибер рече дека сака да ја заштити и дека многу ја цени Били Ајлиш како ...

Објавена новата песна за франшизата „Џејмс Бонд“ од Били Ејлиш

Радио МОФ - 17.02.2020

Пејачката ќе ја изведува песната на „Брит“ наградите во 2020 година, заедно со Ханс Цимер и Џони Мар. Били Ејлиш ја објави песната за новиот филм од серијалот за Џејмс Бонд, „No time to die“ („Нема време за умирање“), која откри дека ја напишала ...

Џастин Бибер се расплака зборувајќи за Били Ајлиш, а таа му возврати ВИДЕО

+инфо - 17.02.2020

Во интервју за „Apple’s Music“, канадскиот пејач се расплака зборувајќи за младата колешка. Обожавателите на тинејџерската ѕвезда Били Ајлиш знаат дека Џастин Бибер ѝ е идол од детството, а сега стана јасно дека и таа нему, во најмала рака, му е ...

Били Ајлиш ја пее насловната песна за новиот филм со Џејмс Бонд, но дали е најдобрата досега?

Црнобело - 17.02.2020

18-годишната музичка сензација Били Ајлиш ја напиша и испеа носечката песна за најновиот филм со Џејмс Бонд која го носи истото име како и филмот - „No Time To Die“. За само 2 дена песната има над 21 милиони прегледи на YouTube, а многумина ...

20 милиони за 2 дена: Били Ајлиш на „трендинг“ со најавната песна за Бонд филмот

Хаштаг - 16.02.2020

Како Греми наградите да не и беа доволни , Били по неколку дена „растури“ со настапот на Оскарите . Покрај звучните имиња како Еминем младата пејачка запеа за време на паузата од говорите, номинациите и наградите. Толку млада, а сепак успешна.