TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КФОР испорача заштитна опрема за северна и јужна Митровица

Алсат-М - 08.04.2020

КФОР денеска испорача заштитна опрема за лична употреба против Ковид-19 за Северна и Јужна Митровица, објавено е на интернет страната на НАТО. Првиот човек на источната команда на КФОР, полковникот Ерик Рили, придружуван од медицински персонал ...

КФОР донираше заштитна медицинска опрема за Северна и Јужна Митровица

Р.С.Европа - 08.04.2020

КФОР денес испорача опрема за лична заштита од Ковид-19 во општините Северна и Јужна Митровица, соопшти НАТО. Помошта што ја достави полковник Ерик Рајли, регионалниот командант на КФОР, кој е предводен од САД, придружуван од неговиот медицински ...

КФОР со помош и за Јужна и за Северна Митровица за справување со КОВИД-19

Телма - 08.04.2020

Заштитни маски, ракавици, но и друга опрема за медициснки лица и пацинети КФОР денеска им испорача на Северна и Јужна Митровица. НАТО објави дека првиот човек на источната команда на КФОР, полковник Ерик Рајли, испорача 4.000 пара нестерилни ...