TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден месец обвинителството ги чека вештачењата на мобилните и компјутерите во „Рекет“

24 Вести - 14.08.2019

По еден месец по претресите во „Рекет“, обвинителството се уште ги чека вештачењата од компјутерите и мобилните телефони на Бојан Јовановски и Зоран Кичеец. Шефицата Вилма Русковска денеска се врати од одмор.

Рускоска се врати – „Рекет“ продолжува – во тек е финансиска истрага и вештачење на електронски уреди

ТВ21 - 14.08.2019

Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО наречена „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната истрага нема ...

Обвинителот Бурим Рустеми утре на распит, Катица Канева чека покана

Телма - 14.08.2019

По, Елизабета Јосифовска, Лиле Стефанова, Обвинителство за организиран криминал утре продолжува со испрашување на обвинителот Бурим Рустеми од СЈО. Иако списокот на повикани обвинители кои треба да даваат одговори поврзани со милионот во скапата ...

ОЈО не открива дали и кога Катица Јанева ќе биде повикана на распит, повикан уште еден обвинител од СЈО

Сител - 14.08.2019

Уште еден обвинител од СЈО ќе дава исказ за случајот „Рекет“. По Стефанова и Јосифовска, следен на листата сведоци е Бурим Рустеми. „Обвинтелот Рустеми е повикан да даде исказ за слуачјот „Рекет“, но поради утрешното судење за „ТНТ“ каде тој го ...

Обвинителот Рустеми ќе сведочи за „Рекет”, Катица Јанева уште не добила покана

МКД - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство е следниот кој е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“, потврдуваат од обвинителството.

Обвинителот Бурим Рустеми ќе сведочи за „Рекет“ за евентуални влијанија на Јанева во „Поштенска банка“ и за станот од ...

Сакам да кажам - 14.08.2019

Тимот што ја води истрагата за „Рекет“ го повикал и предметниот обвинител на истрагата „Поштенска банка“ Бурим Рустеми од СЈО да даде исказ, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК извори од ова обвинителство. Рустеми треба да сведочи утре или задутре.

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет"

Канал5 - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет". Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

„Рекет“, обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, повикан на разговор

Алсат-М - 14.08.2019

Нов обвинител на СЈО повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. По Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, сега со Вилма Рускоска следен ќе треба да се соочи Бурим Рустеми.

И обвинителот Рустеми повикан на распит

24Инфо - 14.08.2019

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми е третиот од тимот на Катица Јанева кој ќе сведочи за случајот „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, дознава „ Фокус “ .

Уште еден обвинител од СЈО повикан на разговор за „Рекет“

Фактор - 14.08.2019

Уште еден обвинител од СЈО е повикан на разговор во ОЈО за „Рекет“. Обвинителот Бурим Рустеми од СЈО добил покана да се јави на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Oбвинителот од СЈО Бурим Рустеми повикан на распит за случајот „Рекет“

Скопје1 - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустеми од СЈО добил покана да се јави на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Тој ја потврди информацијата за „360 степени“.

И обвинителот Бурим Рустеми повикан да сведочи за „Рекет“

Република - 14.08.2019

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, дознава „ Фокус “ од доброупатени извори.

Рускоска се врати од одмор, продолжува истрагата за „Рекет“ – нема да има одговори пред камера

Нетпрес - 14.08.2019

Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО насловена како „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната ...

ОЈО не открива дали и кога Катица Јанева ќе биде повикана на распит, повикан уште еден обвинител од СЈО

4NEWS - 14.08.2019

Уште еден обвинител од СЈО ќе дава исказ за случајот „Рекет“. По Стефанова и Јосифовска, следен на листата сведоци е Бурим Рустеми. „Обвинтелот Рустеми е повикан да даде исказ за слуачјот „Рекет“, но поради утрешното судење за „ТНТ“ каде тој го ...

Уште еден обвинител од СЈО повикан да даде исказ за „Рекет“

Н.Македонија - 14.08.2019

По сведочењата на обвинителките Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, следен обвинител кој ќе ќе треба да даде исказ за случајот „Рекет“ е Бурим Рустеми. Тој е повикан за исказ во Обвинителството за организиран криминал и корупција, но поради ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

А1 On - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното судење за ...

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, повикан на разговор за случајот „Рекет“

1tv - 14.08.2019

Нов обвинител на СЈО повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. По Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, сега со Вилма Рускоска следен ќе треба да се соочи Бурим Рустеми.

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми повикан да сведочи за „Рекет“

Либертас - 14.08.2019

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, дознава „ Фокус “ од доброупатени извори.

Рускоска се врати – „Рекет“ продолжува – во тек е финансиска истрага и вештачење на електронски уреди

4NEWS - 15.08.2019

Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО наречена „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната истрага нема ...

ОЈО не открива дали и кога Катица Јанева ќе биде повикана на распит, за утре е повикан уште еден обвинител од СЈО

Курир - 14.08.2019

Уште еден обвинител од СЈО ќе дава исказ за случајот „Рекет“. По Стефанова и Јосифовска, следен на листата сведоци е Бурим Рустеми. Од обвинителството за гонење организиран криминал и корупција не откриваат кога Рустеми ќе ја даде својата изјава.

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

MTM - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми повикан да сведочи за „Рекет“

iPortal - 14.08.2019

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, дознава „Фокус“ од доброупатени извори.

ОЈО не открива дали и кога Катица Јанева ќе биде повикана на распит, за утре е повикан уште еден обвинител од СЈО

Пулс24 - 14.08.2019

Уште еден обвинител од СЈО ќе дава исказ за случајот „Рекет“. По Стефанова и Јосифовска, следен на листата сведоци е Бурим Рустеми. Од обвинителството за гонење организиран криминал и корупција не откриваат кога Рустеми ќе ја даде својата изјава.

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

Независен - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

И обвинителот Бурим Рустеми повикан да сведочи за „Рекет“

Press24 - 14.08.2019

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, објви „ Фокус “ повикувјќи се н доброупатени ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан на разговор во ОЈО за случајот „Рекет”

Слободен Печат - 14.08.2019

Во Обвинителството за организиран криминал од почетокот на неделава искази за случајот „Рекет" дадоа специјалните обвинителки Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска. Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ ...

Обвинителот Рустеми утре ќе дава исказ за „Рекет“

+инфо - 14.08.2019

Од ЈО засега не откриваат дали и кога ќе биде повикана и Јаневa. Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“.

Обвинителот од СЈО Рустеми повикан во ОЈО да даде исказ за „Рекет“

MakPress - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет”

Вечер - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

И обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

CivilMedia - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

Опсервер - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

Нетпрес - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

Нова ТВ - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

Трет обвинител на СЈО на распит: И Рустеми повикан во ОЈО, шефицата Катица Јанева не може да дојде на ред

Денешен - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

И обвинителот Бурим Рустеми од СЈО повикан во ОЈО за „Рекет“

еМагазин - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради ...

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

PressingTV - 14.08.2019

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...