TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Студентска култура?

Скопје1 - 11.02.2019

На социјалните мрежи се појави фотографија од десетици кеси со губре под прозорите на женската зграда на студентскиот дом „Пелагонија“. По објавувањето на фотографијата на Фејзбук , истата наиде на бројни коментари од граѓаните кои ја критикуваат ...

ЈП „Комунална хигиена“ им додели 100 канти за отпадоци на жителите од Топаана

MTM - 11.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје, во координација со Урбаната заедница во населбата Топаана, денеска подели сто канти за собирање на отпадот од индивидуалните домаќинства. Ваквата акција на претпријатието доаѓа како резултат на долгогодишниот проблем ...

ЈП „Комунална хигиена“ подели 100 канти за отпад во Топаана

ТВ21 - 11.02.2019

Со цел да се спречи проблемот со неправилно одлагање на отпадот на улицата Максут Садик во населбата Топаана во скопската општина Чаир, ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје , во координација со Урбаната заедница во оваа населба, денеска подели ...

ФОТО: Депонија под прозорците на собите од студентскиот дом „Пелагонија“

Либертас - 11.02.2019

На социјалните мрежи се споделува фотографија направена од студентскиот дом „Пелагонија“ во скопската општина Кисела Вода на која се гледа како просторот под домот е претворен во депонија.

Академско „одгледување“ на отпад

CivilMedia - 11.02.2019

На социјалните мрежи се појави фотографија која го отсиликува денешното академско општество во Македонија. Сегашните студенти, а идните академски граѓани под своите прозорци во студентскиот дом „Пелагонија“, „одгледуваат“ секаков вид на отпад.

Студентски „Пелагонија“ или студентска депонија? Академските граѓани ѓубрето си го фрлаат под прозор (ФОТО)

365 - 11.02.2019

Каде македонските студенти го фрлаат ѓубрето? Па сигурно не во Германија, каде што веројатно најголемиот дел од нив планираат да ја поминат својата иднина. На друштвените мрежи е објавена фотографија која покажува дека на дел од „академските ...

[Фото] Купишта ѓубре под прозорците на студентскиот дом „Пелагонија“

Радио МОФ - 11.02.2019

Десетици кеси со губре стојат фрлени под женската зграда на студентскиот дом „Пелагонија“. Фотографијата синоќа беше споделена на социјалните мрежи и наиде на бројни коментари од граѓаните кои ја критикуваат (не)културата на ...

Македонските студенти се гушат во сопственото ѓубре: Погледнете како изгледа дворното место на студентскиот дом ...

Точка - 11.02.2019

На социјалната мрежа Твитер се појави фотографија од состојбата на студентскиот дом “Пелагонија”, на која се забележува еден куп фрлени ќеси, шишиња и разни други отпадоци. “Што ќе ни е политика кога нам ни треба колективно некој да ни расчачка по ...

(ФОТО) Македонските академски граѓани се гушат во сопственото ѓубре кое го „летаат“ низ прозор

Женски магазин - 11.02.2019

„На академските граѓани од студентскиот дом „Пелагонија“ им е тешко ѓубрето да го носат до контејнер па го фрлаат низ прозор“ ... Вака гласи еден коментар на кој налетавме на социјалните мрежи под кој е постирана фотографија која го покажува токму ...

Студентскиот дом Пелагонија како депонија: „Академските граѓани“ живеат во отпад

еМагазин - 11.02.2019

Купишта ѓубре фрлано од прозорите во дворот на студентскиот дом Пелагонија во Скопје може да се забележи на фотографијата која се споделува на социјалните мрежи. Одговорноста за ваквата катастрофална слика најпрво е на студентите кои живеат во домот ...

Се жалиме како живееме во загадена средина? Погледнете како изгледа дворното место на студентскиот дом Пелагонија

Lady - 11.02.2019

Постојано се жалиме како живееме во загадена средина, а никако да разбереме дека самите сме виновни за таа ситуација. На академските граѓани од студентскиот дом “Пелагонија” им е тешко ѓубрето да го носат до контејнер па го фрлаат низ прозор.

(ФОТО) Македонските академски граѓани се гушат во сопственото ѓубре кое го „летаат“ низ прозор

Фактор - 11.02.2019

„На академските граѓани од студентскиот дом „Пелагонија“ им е тешко ѓубрето да го носат до контејнер па го фрлаат низ прозор“ ... Вака гласи еден коментар на кој налетавме на социјалните мрежи под кој е постирана фотографија која го покажува токму ...

Хорор зад студентскиот дом ,,Пелагонија“, ѓубрето се фрла од прозорец

AKO - 10.02.2019

Неверојатна фотографија се појави на социјалните мрежи. На ФБ страницата ,,Не биди ѓубре“ е објавена фотографија на твитерџија, која ја покажува ужасната состојба во студентскиот дом ,,Пелагонија“.

Град Скопје апелира граѓаните совесно да постапуваат со својот градежен отпад

Скопје1 - 10.02.2019

„Во текот на вчерашниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош. Oтпадот којшто се создава при извршувањето на градежните активности ...

„Комунална хигиена” Скопје утре ќе ја исчисти депонијата во дворот на студентскиот дом „Пелагонија“

Либертас - 11.02.2019

Утре од 12.30 часот, ЈП „Комунална хигиена” –Скопје ќе започне акција за чистење на енормната количина на насобран отпад во дворот на студентскиот дом „Пелагонија”, во општината Кисела Вода.

„Се создаваат диви депонии во Топаана“: „Комунална“ ги прозва Град Скопје и Чаир да дејствуваат

Макфакс - 11.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје јавува дека месеци наназад се соочува со проблемот на неправилно одлагање на отпадот на улицата Максут Садик во населбата Топаана, во скопската општина Чаир, каде што континуирано се создаваат диви депонии, особено во ...

(ФОТО) Депонија под прозорците на собите од студентскиот дом „Пелагонија“

iPortal - 11.02.2019

На социјалните мрежи се споделува фотографија направена од студентскиот дом „Пелагонија“ во скопската општина Кисела Вода на која се гледа како просторот под домот е претворен во депонија.

ЈП „Комунална хигиена“ апелира до граѓаните градежниот шут да не го фрлаат во контејнерите

Скопје1 - 09.02.2019

Во текот на денешниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош. “ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје ги информира граѓаните дека ...

Македонските академски граѓани се гушат во сопственото ѓубре (фото)

Скопје инфо - 11.02.2019

Еден куп фрлени кеси со ѓубре е сликата која се забележува кај студентскиот дом „Пелагонија“. „На академските граѓани од студентскиот дом „Пелагонија“ им е тешко ѓубрето да го носат до контејнер па го фрлаат низ прозор“...

Градежниот отпад не смее да се исфрла во контејнерите

Скопје инфо - 11.02.2019

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош. Oтпадот којшто се создава при извршувањето на градежните активности или реновирањето нa живеалишта ...

Студентска депонија под прозорците на „Пелагонија“

24Инфо - 11.02.2019

„На академските граѓани од студентскиот дом „Пелагонија“ им е тешко ѓубрето да го носат до контејнер па го фрлаат низ прозор“ … Вака гласи еден коментар на кој налетавме на социјалните мрежи под кој е постирана фотографија која го покажува токму тоа ...

Депонија под прозорците на студентскиот дом „Пелагонија“, комуналците утре ќе ја чистат

Вечер - 11.02.2019

На фејсбук денеска се споделува фотографија направена од студентскиот дом „Пелагонија“ во Кисела Вода на која се гледа како под прозорците на домот е направена дива депонија. Ова го вклучи алармот па од ЈП „Комунална хигиена“ најавија дека денеска ...

„Се создаваат диви депонии во Топаана“ – Комунална ги прозва Град Скопје и Чаир да дејствуваат

24Инфо - 11.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје јавува дека месеци наназад се соочува со проблемот на неправилно одлагање на отпадот на улицата Максут Садик во населбата Топаана, во скопската општина Чаир, каде што континуирано се создаваат диви депонии, особено во ...

Огромно буниште во студентскиот дом „Пелагонија“

+инфо - 11.02.2019

На социјалните мрежи се споделува фотографија направена од студентскиот дом „Пелагонија“ во скопската општина Кисела Вода на која се гледа како дворот на домот е претворен во депонија. „Комунална хигиена“ најави дека утре ќе почне акција за чистење ...

ЈП „Комунална хигиена„ апелира: Градежниот отпад не смее да се фрла во контејнерите

24Инфо - 09.02.2019

Во текот на денешниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош. ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје ги информира граѓаните дека ...

ЈП „Комунална хигиена“ подели 100 канти за отпад во Топаана

Скопје инфо - 11.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје јавува дека месеци наназад се соочува со проблемот на неправилно одлагање на отпадот на улицата Максут Садик во населбата Топаана, во скопската општина Чаир, каде што континуирано се создаваат диви депонии, особено во ...

Бранѓолица: Не фрлајте градежен шут во контејнерите!

+инфо - 09.02.2019

Во текот на денешниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош, вели м-р Ана-Марија Бранѓолица, стручен соработник за односи со ...

ЈП „Комунална хигиена“ подели 100 канти за отпад во Топаана

4NEWS - 11.02.2019

Со цел да се спречи проблемот со неправилно одлагање на отпадот на улицата Максут Садик во населбата Топаана во скопската општина Чаир, ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје , во координација со Урбаната заедница во оваа населба, денеска подели ...

ЈП „Комунална хигиена“: Градежниот отпад не смее да се исфрла во контејнерите

А1 On - 09.02.2019

Во текот на денешниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош, информираат од претпријатието, и притоа до граѓаните упатија апел да се ...

Шабани им подари канти за ѓубре на Топаанци за да не ствараат диви депонии

Вечер - 11.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ подолг период се соочува со проблемот на неправилно одлагање на отпадот на улицата “Максут Садик” во населбата Топаана, општина Чаир, каде што континуирано се создаваат диви депонии, особено во реонот на игралиштето.

Градежниот шут да не се фрла во контејнерите апелираат од ЈП „Комунална хигиена“

Вечер - 09.02.2019

Во текот на денешниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош. “ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје ги информира граѓаните дека ...

„Се создаваат диви депонии во Топаана“: „Комунална“ ги прозва Град Скопје и Чаир да дејствуваат

Точка - 11.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје јавува дека со месеци се соочува со проблемот на неправилно одлагање на отпадот на улицата Максут Садик во населбата Топаана, во скопската општина Чаир, каде што континуирано се создаваат диви депонии, особено во ...

Градежниот отпад да не се исфла во контејнери, апелираат од ЈП „Комунална хигиена“

Сител - 09.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје денеска упати апел до граѓаните дека отпадот којшто се создава при извршувањето на градежните активности или реновирањето на нивните живеалишта, не смеат да го одлагаат во садовите за отпад поставени на јавни површини.

Градежниот отпад да не се исфла во контејнери, апелираат од ЈП „Комунална хигиена“

Локално - 09.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје денеска упати апел до граѓаните дека отпадот којшто се создава при извршувањето на градежните активности или реновирањето на нивните живеалишта, не смеат да го одлагаат во садовите за отпад поставени на јавни површини.

Градежниот отпад да не се исфла во контејнери, апелираат од ЈП „Комунална хигиена"

MTM - 09.02.2019

ЈП „Комунална хигиена" –Скопје денеска упати апел до граѓаните дека отпадот којшто се создава при извршувањето на градежните активности или реновирањето на нивните живеалишта, не смеат да го одлагаат во садовите за отпад поставени на јавни површини.

Градежниот отпад да не се исфла во контејнери, апелираат од ЈП „Комунална хигиена“

Слободен Печат - 09.02.2019

Апелот следи откако екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје во текот на денот отстранија 10 вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата „Лондонска“, во скопската општина Карпош.

Реновирал дома, а потоа ќе ги расипел возилата на „Комунална хигиена“ со градежен шут

Фактор - 09.02.2019

ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје денеска упати апел до граѓаните дека отпадот којшто се создава при извршувањето на градежните активности или реновирањето на нивните живеалишта, не смеат да го одлагаат во садовите за отпад поставени на јавни површини.

Градежниот отпад да не се исфла во контејнери, апелираат од ЈП „Комунална хигиена"

Канал5 - 09.02.2019

ЈП „Комунална хигиена" –Скопје денеска упати апел до граѓаните дека отпадот којшто се создава при извршувањето на градежните активности или реновирањето на нивните живеалишта, не смеат да го одлагаат во садовите за отпад поставени на јавни површини.

Апел до граѓаните: Градежниот отпад да не се исфрла во контејнерите

Скопје инфо - 10.02.2019

Во текот на вчерашниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош. ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје ги информира граѓаните дека ...

Апел до граѓаните: Градежниот отпад да не се исфрла во контејнерите

Курир - 10.02.2019

Во текот на вчерашниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош. ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје ги информира граѓаните дека ...

ЈП „Комунална хигиена“ со апел до граѓаните

Press24 - 10.02.2019

Во текот на вчерашниот ден, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – Скопје отстранија десет вреќи со градежен отпад исфрлени во контејнерите на улицата Лондонска, во скопската општина Карпош. ЈП „Комунална хигиена“ –Скопје ги информира граѓаните дека ...