TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Булеварот „Гологанов“ со 4 ленти до Тафталиџе

Утрински - 26.05.2015

Булеварот „Теодосиј Гологанов“, по проширувањето и реконструкцијата, денеска официјално беше пуштен во употреба. Обновената градска сообраќајница има по две коловозни ленти во двата правца, од потегот кај Католичката црква до раскрсницата со улицата ...

Пуштена третата делница од „Митрополит Теодосиј Гологанов“

А1 On - 26.05.2015

Третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, кој во изминатите месеци се прошируваше и реконструираше на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември“ до улицата „Московска“ од денеска и официјално е отворен за сообраќај.

Гологанов и официјално пуштен во сообраќај

+инфо - 26.05.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и премиерот Никола Груевски денеска официјално ја отворија за сообраќај третата делница од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов на потегот од крстосницата со булеварот 8.

Исполнето уште едно ветување- капитален проект за Скопје (ФОТО)

Курир - 26.05.2015

Проширувањето и реконструкцијата на третиот дел од булеварот „Метрополит Теодосиј Гологанов“ е уште еден капитален проект на Градот Скопје, а поддржан од Владата на Република Македонија, кој што ќе овозможи побезбедно одвивање на сообраќајот, ...

ВИДЕО: Пуштена во употреба третата делница од булеварот „Теодосиј Гологанов“

Нетпрес - 26.05.2015

Третиот и финален дел од проширениот и реконструиран булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ денеска и официјално беше пуштен во употреба. На свеченото отворање присуствуваа премиерот Никола Груевски, градоначалникот на Град Скопје, Коце ...

Пуштена во употреба третата делница од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Канал5 - 26.05.2015

Заврши проширувањето и реконструкцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов во Скопје. Премиерот Груевски и Градоначалникот на град Скопје денеска и официјално го отворија за сообраќај и третиот дел булеварот, кој во изминатиов период се ...

Целосно реконструиран булеварот "Митрополит Теодосиј Гологанов"

Сител - 26.05.2015

Од тесна уличка со огромен метеж до современ булевар по европски терк. Градските власти ја финишираа реконструкцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов. Проектот кој стартуваше во 2011-та а се реализираше во 3 фази целосно го промени текот ...

Груевски на пуштањето во употреба на реконструираниот булевар „Гологанов“

Сител - 26.05.2015

Премиерот Никола Груевски ќе присуствува на официјално отворање за сообраќај на третиот дел од проширениот и реконструиран булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ (наспроти поранешната фабрика „Алумина“).

Пуштена третата делница од „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Денешен - 26.05.2015

Третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, кој во изминатите месеци се прошируваше и реконструираше на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември“ до улицата „Московска“ од денеска и официјално е отворен за сообраќај.

Заврши реконструкцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов – пуштена третата делница

Макфакс - 26.05.2015

Третата делница од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов на потегот од крстосницата со булеварот 8.Септември до улицата Московска, во вторник свечено беше пуштена во употреба. „Проширувањето и реконструкцијата на третиот дел од булеварот ...

ФОТО: Капитален проект за Скопје - исполнето ветување кое ќе овозможи поголема безбедност во сообраќајот

Press24 - 26.05.2015

Проширувањето и реконструкцијата на третиот дел од булеварот „Метрополит Теодосиј Гологанов“ е уште еден капитален проект на Градот Скопје, а поддржан од Владата на Република Македонија, кој ќе допринесе за поголема безбедност во сообраќајот.

Груевски на свечено пуштање во употреба на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Курир - 26.05.2015

Премиерот Никола Груевски ќе присуствува на официјално отворање за сообраќај на третиот дел од проширениот и реконструиран булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“, наспроти поранешната фабрика „Алумина“.

Пуштена третата делница од „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Канал5 - 26.05.2015

Третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, кој во изминатите месеци се прошируваше и реконструираше на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември“ до улицата „Московска“ од денеска и официјално е отворен за сообраќај.

Третата делница од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“ е отворена за сообраќај

Пулс24 - 26.05.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски и претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева, денеска /26.05.2015 година/ и официјално ја отворија за сообраќај третата ...

Реализиран уште еден капитален проект за Скопје (ФОТО)

Скопје инфо - 26.05.2015

Проширувањето и реконструкцијата на третиот дел од булеварот „Метрополит Теодосиј Гологанов“ е уште еден капитален проект на Градот Скопје, а поддржан од Владата на Република Македонија, кој што ќе овозможи побезбедно одвивање на сообраќајот, ...

Груевски на свечено пуштање во употреба на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Нетпрес - 26.05.2015

Премиерот Никола Груевски ќе присуствува на официјално отворање за сообраќај на третиот дел од проширениот и реконструиран булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“, наспроти поранешната фабрика ...

Пуштена третата делница од „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Lider - 26.05.2015

Третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, кој во изминатите месеци се прошируваше и реконструираше на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември“ до улицата „Московска“ од денеска и официјално е отворен за сообраќај.

Отворена за сообраќај третата делница од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Репортер - 26.05.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски и претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева, денеска /26.05.2015 година/ и официјално ја отворија за сообраќај третата ...

Официјално отворен третиот дел од булеварот „Метрополит Теодосиј Гологанов“

Република - 26.05.2015

Денеска и официјално беше отворен за сообраќај третиот дел од булеварот „Метрополит Теодосиј Гологанов“. Проширувањето и реконструкцијата на третиот дел од булеварот „Метрополит Теодосиј Гологанов“ е уште еден капитален проект на Градот Скопје, а ...

Груевски на свечено пуштање во употреба на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Lider - 26.05.2015

Премиерот Никола Груевски ќе присуствува на официјално отворање за сообраќај на третиот дел од проширениот и реконструиран булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“, наспроти поранешната фабрика „Алумина“.

Пуштена третата делница од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

МКД - 26.05.2015

Третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов", кој во изминатите месеци се прошируваше и реконструираше на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември" до улицата „Московска" од денеска и официјално е отворен за сообраќај.

Реконструиран и третиот од дел од булеварот „Теодосиј Гологанов“ (ФОТО)

Телеграф - 26.05.2015

Се проби уште едно тесно грло на градот и се овозможи поголема проточност на возилата. Тоа е од големо значење за граѓаните посебно за оние што секојдневно патуваат по овој булевар - рече Груевски Третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј ...

Исполнето уште едно ветување - проширен и реконструиран булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов

Вечер Прес - 26.05.2015

Овој булевар, заедно со булеварот "Партизански одреди# и булеварот "Илинден" се трите главни сообраќајници по кои се одвива целиот сообраќај од Карпош и Ѓорче кон Центар и другите населби кон Скопје.

Проширен и реконструиран третиот дел од булеварот „Метрополит Теодосиј Гологанов“

МРТ - 26.05.2015

Градот Скопје добива модерна сообраќајница што ќе овозможи брз и безбеден проток на возила... Отворен е за сообраќај третиот дел од проширениот и реконструиран булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“.

Груевски на свечено пуштање во употреба на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Press24 - 26.05.2015

Премиерот Никола Груевски ќе присуствува на официјално отворање за сообраќај на третиот дел од проширениот и реконструиран булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“, наспроти поранешната фабрика „Алумина“.

Пуштена во употреба новата делница од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов„

Алфа - 26.05.2015

Третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, кој во изминатите месеци се прошируваше и реконструираше на потегот од крстосницата со булеварот „8 септември“ до улицата „Московска“ од денеска и официјално е отворен за сообраќај.

Пуштена третата делница од „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Идивиди - 26.05.2015

Скопје, 26 мај 2015 (МИА) - Третиот дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, кој во изминатите месеци се прошируваше и реконструираше на потегот од крстосницата со булеварот „8 Септември“ до улицата „Московска“ од денеска и официјално е ...

Заврши реконструкцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов – пуштена третата делница

Точка - 26.05.2015

Третата делница од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов на потегот од крстосницата со булеварот 8.Септември до улицата Московска, во вторник свечено беше пуштена во употреба. „Проширувањето и реконструкцијата на третиот дел од булеварот ...

Заврши реконструкцијата на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов – пуштена третата делница

Денар - 26.05.2015

Третата делница од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов на потегот од крстосницата со булеварот 8.Септември до улицата Московска, во вторник свечено беше пуштена во употреба. „Проширувањето и реконструкцијата на третиот дел од булеварот ...

Oтворена за сообраќај третата делница од бул. Митрополит Теодосиј Гологанов

Локално - 26.05.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски и претседателот на Советот на Град Скопје, Ирена Мишева, денеска и официјално ја отворија за сообраќај третата делница од булеварот ...

И официјално: булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов пуштен за сообраќај

Авто Магазин - 27.05.2015

Со официјалното пуштање за сообраќај на третата делница од булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов на потегот од крстосницата со булеварот 8 септември до улицата Московска, градот Скопје доби уште една комплетна модерна сообраќајница.

„Теодосиј Гологанов“ отворена за сообраќај - сега има четири коловозни ленти

Дневник - 27.05.2015

По една и пол година градежни работи на проширување и реконструкција на третата делница од „Митрополит Теодосиј Гологанов“, вчера свечено беше промовирана и отворена оваа улица, за која градоначалникот Kоце Трајановски рече дека значително ќе ...