TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пике се кара со новинари: Како може да ја поддржете Шакира!?

Во Центар - 30.01.2023

Откако Шакира објави песна во која алудира на изневерувањето на нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике, поранешниот фудбалер не престанува да реагира на прозивката. Овојпат на Пике му пречеше новинарот Жорди Мартин кој откри некои детали од неговиот ...

Девојката на Пике барала помош од психолог поради песната на Шакира

Канал5 - 30.01.2023

Клара Чиа Марти, девојката на Жерард Пике со која ја изневеруваше Шакира, наводно морала да побара психолошка помош откако пејачката ја повикала во новата песна, пишува Marca. Шпанскиот новинар Саул Ортиз тврди дека Клара отишла во куќата на ...

Шакира го возвраќа ударот: Уште еден удар за Пике, овој пат на неговиот роденден

Убавина и Здравје - 30.01.2023

Социјалните мрежи вријат откако беше откриено дека пејачката Шакира наскоро ќе објави уште една песна која ќе содржи стихови против нејзиниот поранешен ...

Пике на Твитер се расправаше со новинар кој ја поддржува Шакира

Во Центар - 30.01.2023

Откако Шакира објави песна во која алудира на изневерувањето на нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике, поранешниот фудбалер не престанува да реагира на прозивката. Овој пат на Пике му пречеше новинарот Жорди Мартин, кој откри некои детали од ...

Шакира секогаш имала бурни врски: Го сакаше овој човек пред Пике, а тој ја тужеше за 250 милиони долари (ФОТО)

Женски магазин - 30.01.2023

Познатата пејачка Шакира со недели е во центарот на вниманието поради бурното раскинување со фудбалерот Жерар Пике, но зад неа стои уште една долгогодишна врска со Антонија де ла Руа, за која долго време не се пишувало Познатиот пар Шакира и Пике ...

Сите ѝ ја пеат песната на Шакира: девојката на Жерар Пике наводно побарала помош од психолог

Макфакс - 30.01.2023

Клара Чиа Марти, девојката на Жерар Пике со која ја изневеруваше Шакира, наводно морала да побара помош од психијатар откако пејачката ја прозва во новата песна, пишува весникот „Марка“. Шпанскиот новинар Саул Ортиз тврди дека Клара се вратила во ...

Подготвува нова освета: Шакира ќе му зададе нов удар на Пике и тоа на неговиот роденден

Вистина.мк - 30.01.2023

Пике ќе добие уште една драма во животот на која веројатно не се надеваше, пишуваат социјалните мрежи откако беше откриено дека Шакира наскоро ќе објави уште една песна која ќе биде против нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике.

Новата девојка на Пике не излегува од дома поради песната на Шакира: Побарала и стручна помош

Локално - 30.01.2023

Со недели луѓето зборуваат за новата песна на Шакира во која таа брутално го прозва својот поранешен партнер, фудбалерот Жерар Пике. Ова се случи откако се појавија информации дека Пике ја изневерува со извесна Клара Чиа, со која фудбалерот неодамна ...

„Ѝ го поправи лицето пред да ја покаже“ - Новата девојка на Пике стана најомразената личност на светот, па побара помош ...

Црнобело - 30.01.2023

„Пике платил за новата девојка да стави филери на усните“ – велат дел од твитерџиите, а наводно, по негативните коментари и критики упатени на нејзина сметка, Клара Чиа Марти морала да побара помош од психолог и побегнала кај родителите, затоа што ...

Не била доволна ниту заштитата од Пике: Новата девојка на фудбалерот спасот од целата ситуација за која не престанува ...

Точка - 30.01.2023

Кога на 12 јануари беше објавена „одмаздничката“ песна на Шакира, цел свет вниманието го насочи кон Пике, но и кон неговата нова девојка Клара Чиа Maрти. Познатата колумбиска пејачка Шакира постигна неверојатен успех со најновата песна која му ја ...

(ФOTO) Шакира пред Пике беше во голема љубов со синот на претседателот на Аргентина: Поминаа 11 години заедно, а потоа ...

Убавина и Здравје - 30.01.2023

Колумбиската ѕвезда Шакира е во центарот на вниманието на сите светски медиуми поради раскинувањето со фудбалерот Жерар Пике , а зад себе има уште една неуспешна долгогодишна врска. Ова лето Шакира и Пике ставија точка на врската која траеше 12 ...

ОТКРИЕНО ЗОШТО МАЈКАТА НА ПИКЕ ЈА ЗГРАБИ ШАКИРА ЗА ЛИЦЕ! Видеото ги РАЗБЕСНИ корисниците на мрежите, ја искритикуваа ...

Во Центар - 29.01.2023

Видеото на кое бившата свекрва на Шакира ја зграпчува пејачката за лицето налути многу корисници на социјалните мрежи, а сега е откриена и потенцијалната причина за нејзиното однесување. Разделбата на пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике ...

Сите ѝ ја пеат песната на Шакира: девојката на Жерар Пике наводно побарала помош од психолог

MTM - 30.01.2023

Клара Чиа Марти, девојката на Жерар Пике, со која ја изневеруваше Шакира, наводно морала да побара помош од психијатар откога пејачката ја прозва во новата песна, пишува весникот „Марка“. Шпанскиот новинар Саул Ортиз тврди дека Клара се вратила во ...

САПУНИЦАТА ШАКИРА-ПИКЕ ПРОДОЛЖУВА: На девојката на фудбалерот и е потребна стручна помош – не излегува од дома

Вечер Прес - 30.01.2023

Новата песна на Шакира во која таа брутално го прозва својот поранешен партнер, фудбалерот Жерар Пике со недели не се симнува од топ тема за озборување во медиумите. Тоа почна откако се појавија информации дека Пике ја изневерува со извесна Клара ...

НОВА ОСВЕТА: Шакира ќе му зададе уште еден удар на Пике и тоа на неговиот роденден

Курир - 30.01.2023

Жерар Пике ќе добие уште една драма во животот на која веројатно не се надеваше, пишуваат социјалните мрежи откако беше откриено дека пејачката Шакира наскоро ќе објави уште една песна која ќе биде против нејзиниот поранешен партнер.

Новата девојка на Пике не излегува од дома поради песната на Шакира: Побарала и стручна помош

Убавина и Здравје - 31.01.2023

Со недели луѓето зборуваат за новата песна на Шакира во која таа брутално го прозва својот поранешен партнер, фудбалерот Жерар Пике . Ова се случи откако се појавија информации дека Пике ја изневерува со извесна Клара Чиа, со која фудбалерот ...