TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гордана Силјановска Давкова: Нема да ја користам придавката „северна“

Глас на Америка - 22.04.2024

Повеќе прикажано Show less Гордана Силјановска Давкова, универзитетска професорка, докторка по правни науки. Нејзиниот слоган во изборната кампања е: „Македонија повторно горда“. Во изборната програма таа нагласува дека функцијата претседател ќе ја ...

Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски во „Само интервју“

Канал5

Сиљановска-Давкова - Благодарност до МТВ за организацијата и на противкандидатите за учеството во претседателската дебата

MakPress

МТВ – Дебата на кандидатите за претседател на Република Северна Македонија

Нова ТВ

Силјановска: Стоп на злоупотребата на институциите од страна на политичарите

Алсат-М

Давкова за митингот пред ЕУ Инфо центар: Дали е тоа протест против европската политика или можеби молат да останат на власт со нивна поддршка?

ТВ21

ДОСТА НИ Е ОД СЛУЧАЈНИ ЛУЃЕ ВО ПОЛИТИКАТА Тие самите се во криза, затоа прогласуваат кризна состојба во државата

+инфо

360 степени ТВ21 Фокус +инфо Канал5 Р.С.Европа Фактор Алсат-М

Силјановска-Давкова: Дел од Програмата на ВМРО-ДПМНЕ е бескомпромисна битката со мафијата

Слободен Печат - 21.04.2024

Ликови што наликуваат на оние од мафијата се вгнездени на највисоките позиции и тие или со чинење или со нечинење, гледање и помагање се исто така соучесници. Во рамките на изборната кампања за кандидатката за претседателка на Македонија, Гордана ...

Сиљановска-Давкова: 24 април некако доаѓа како предигра бидејќи тогаш работите ќе се разјаснат

Канал5

Силјановска Давкова: Со владеењето на ДУИ и СДСМ ликови што наликуваат на оние од мафијата се вгнездени на највисоките позиции – мора да ги тргнеме

Курир

Силјановска: 24 април доаѓа како предигра

Независен

СИЛЈАНОВСКА: Мораме да ја почнеме битката со мафијата која ја претвори Македонија во своја држава

Денешен

Силјановска Давкова: Мора да ги тргнеме мафијашките ликови од највисоките позиции во кои се вгнездија со владеењето на СДСМ и ДУИ

Нетпрес

Силјановска Давкова: 24 април доаѓа како предигра, тогаш работите ќе се разјаснат

Фокус

Lider Република +инфо Либертас МКД А1 On Фактор 360 степени

Според Силјановска, Пендаровски бил одговорен за „скандалите и криминалите на ДУИ“

Независен - 21.04.2024

Зборувајќи пред жителите на Делчево на митингот во саботата вечер, претседателската кандидатка Гордана Силјановска-Давкова рече дека Стево Пендаровски бил еднакво одговорен за „скандалите и криминалите на ДУИ“. „Претседателот воопшто не е невин.

Силјановска-Давкова: Пендаровски е еднакво одговорен за скандалите и криминалите на ДУИ

Макфакс

Силјановска-Давкова: Пендаровски е еднакво одговорен за скандалите и криминалите на ДУИ

Опсервер

Силјановска-Давкова: Пендаровски е еднакво одговорен за скандалите и криминалите на ДУИ

Скопје инфо

Силјановска-Давкова за Пендаровски: Барем дваесетина пати требаше да посегне по ветото кога се носеа лошите закони

Lider

Силјановска-Давкова: Пендаровски е еднакво одговорен за скандалите и криминалите на ДУИ

Press24

Силјановска-Давкова: Пендаровски е еднакво одговорен за скандалите и криминалите на ДУИ

MTM

MakPress Република

Сиљановска-Давкова Мора да ни се случи game change и во безбедносниот сектор, зошто станавме пропадната држава

Курир - 20.04.2024

Денес во хотел „Хилтон“ (DoubleTree by Hilton Skopje) со почеток во 12:00 часот се одржа втората трибина од циклусот за претставување на клучните точки од програмата „Македонија повторно горда“ на тема „Национална безбедност“ на кандидатката за ...

,,Македонија повторно горда” – Трибина на тема ,,Национална безбедност”

Курир

,,Македонија повторно горда” – Трибина на тема ,,Национална безбедност”

Република

ВО ЖИВО| ,,Македонија повторно горда” – Трибина на тема ,,Национална безбедност”

Нетпрес

(ВО ЖИВО) „Македонија повторно горда” – Трибина на тема ,,Национална безбедност”

Lider

Сиљановска-Давкова: Мора да ни се случи game change и во безбедносниот сектор

Press24

Силјановска: Мора да ни се случи game change и во безбедносниот сектор

MakPress

Нетпрес Макфакс Опсервер 24Инфо MTM Centar

Силјановска Давкова: Однесувањето на ДУИ е врв на султанатот во Македонија

Курир - 20.04.2024

-Одлуката е во Вашите раце и свесни сте за моментот кој што не смееме да го пропуштиме ако сакаме да живееме во пристојно место, каква што е Македонија, истакна таа. Врв на султанатот Македонија е она што се случи во Владата? Сте чуле ли некој ...

СИЛЈАНОВСКА: Тие се татковците и мајките на корупцијата и криминалот, од Македонија направија султанат на Ахмети!

Денешен

Гордана Сиљановска-Давкова - Однесувањето на ДУИ е врв на султанатот во Македонија

Канал5

Силјановска Давкова: Однесувањето на ДУИ е врв на султанатот во Македонија

Република

Силјановска Давкова: Однесувањето на ДУИ е врв на султанатот во Македонија

Нетпрес

Силјановска Давкова: Однесувањето на ДУИ е врв на султанатот во Македонија

Либертас

Гордана Силјановска-Давкова: Однесувањето на ДУИ е врв на султанатот во Македонија

Макфакс

Опсервер +инфо Lider MakPress Скопје инфо Кајгана

Силјановска-Давкова со 8 прашања, како граѓаните да се решат дали и за кого ќе гласаат на изборите

Макфакс - 20.04.2024

Во својот говор на синоќешниот митинг во Крива Паланка професорката Горданa Силјановска -Давкова порача дека оваа власт не креира рационални политики, оти да креираше рационални политики, почнувајќи од образованието, здравството, социјалната ...

Силјановска Давкова: Гледам часовник и мислам дека го отчукува заминувањето на оваа делегитимирана власт

Press24

Силјановска-Давкова со 8 прашања, како граѓаните да се решат дали и за кого ќе гласаат на изборите

Опсервер

Силјановска-Давков: 8 прашања за граѓаните да се решат дали и за кого ќе гласаат на изборите

Република

Силјановска-Давкова: 8 прашања за граѓаните да се решат дали и за кого ќе гласаат на изборите

Lider

Силјановска-Давкова со 8 прашања, како граѓаните да се решат дали и за кого ќе гласаат на изборите

Centar

Силјановска-Давкова: Осум прашања за граѓаните да се решат дали и за кого ќе гласаат на изборите

PressingTV

Точка