TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа на денот: Се случи и првото запросување во ЗОО Скопје! (ВИДЕО)

Среќа.mk - 09.11.2018

Покрај секојдневните изненадувања кои Зоолошка градина Скопје им ги приредува на најмладите, еден вљубен пар токму оваа локација ја избра за изговарањето на судбоносното „ДА“. Ивана и Влатко се среќниот пар, а во продолжение погледнете како ...

Зоолошката градина донираше прочистувачи за воздух и училишен прибор на децата од Домот „11 Октомври“

Фокус - 09.11.2018

Зоолошка градина Скопје донираше прочистувачи за воздух, училишен прибор и боенки за децата од Домот “11 Октомври”, информираа од таму на нивната фејсбук страна. „Си ветивме и нови средби и заеднички прошетки во нашата Зоолошка градина.

Зоолошка градина Скопје со уште една донација за Домот за деца без родители „11 Октомври“

Среќа.mk - 09.11.2018

Зоолошка градина Скопје постојано ја покажува грижата за децата преку хумани гестови, донации и настани кои секојдневно ги радуваат најмладите. Овој пат, на дружбата со другарчињата од домот „11 Октомври“ ЗОО Скопје донираше прочистувачи на воздух ...

ВИДЕО: Падна првото запросување во скопската Зоолошка градина

Курир - 08.11.2018

На Фејсбук страната на Зоолошката градина во Скопје денеска беше објавено виде од запросување во дворот на истата. -Падна и првото запросување во Зоолошка. Ивана и Влатко, нека ви е со среќа, стои во нивниот пост.

(Видео) прво запросување во скопска Зоолошка

Женски магазин - 08.11.2018

Падна и првото запросување во Зоолошка. Убавата вест со романтично видео на својот официјалниот профил на „фејсбук“ ја сподели и тимот на Зоолошка градина Скопје. „Женски Магазин“ им честита на Ивана и Влатко и им посакува долг и среќен ...

Сликање со омилените Дизни ликови в сабота во Зоолошка

Вечер - 08.11.2018

Пајо и Пата, омилените ликови од Дизни, в сабота ќе бидат во скопската Зоолошка градина. Цел ден најмладите посетители ќе имаат можност за анимации, игри, забава и сликање со омилените Дизни ликови.

Зоолошка градина донираше прочистувачи на воздух во домот за деца без родители

Макфакс - 09.11.2018

Зоолошка градина Скопје донираше прочистувачи на воздух во домот за децата без родители „11 Октомври“. Од Зоолошката градина велат дека со ова сакаат да ги поттикнат и другите институции да помагаат и донираат секаде каде што можат.

Падна првото запросување во скопската Зоолошка градина

Сител - 08.11.2018

На Фејсбук страната на Зоолошката градина во Скопје денеска беше објавено виде од запросување во дворот на истата. -Падна и првото запросување во Зоолошка. Ивана и Влатко, нека ви е со среќа, стои во нивниот ...

Сликање со омилените Дизни ликови во сабота во Зоолошка

Скопје24 - 08.11.2018

Пајо и Пата, омилените ликови од Дизни, в сабота ќе бидат во скопската Зоолошка градина. Цел ден најмладите посетители ќе имаат можност за анимации, игри, забава и сликање со омилените Дизни ликови.

Зоолошката градина со донација за Домот за деца без родители „11 Октомври“

Сител - 09.11.2018

Зоолошката градина Скопје донираше прочистувачи на воздух за штитениците од Домот за деца без родители „11 Октомври“. -Зоо Скопје како општествено одговорна институција на домот за деца без родители „11 Октомври“ донираше прочистувачи на воздух.

Мечињата главни сведоци: Влатко клекна пред Ивана во Зоолошка(Видео)

Република - 08.11.2018

На Фејсбук страната на Зоолошката градина во Скопје денеска беше објавено виде од запросување во дворот на истата. -Падна и првото запросување во Зоолошка. Ивана и Влатко, нека ви е со среќа, стои во нивниот ...

Зоолошката градина со донација за Домот за деца без родители „11 Октомври"

Канал5 - 09.11.2018

Зоолошката градина Скопје донираше прочистувачи на воздух за штитениците од Домот за деца без родители „11 Октомври". -Зоо Скопје како општествено одговорна институција на домот за деца без родители „11 Октомври" донираше прочистувачи на воздух.

ВИДЕО: Падна првото запросување во скопската Зоолошка градина

Скопје инфо - 09.11.2018

На Фејсбук страната на Зоолошката градина во Скопје беше објавено виде од запросување во дворот на истата. -Падна и првото запросување во Зоолошка. Ивана и Влатко, нека ви е со среќа, стои во нивниот ...

Зоолошка преку донација ќе го прочистува воздухот на децата без родители

24Инфо - 09.11.2018

– Зоолошката градина Скопје донираше прочистувачи на воздух за штитениците од Домот за деца без родители „11 Октомври”. -Зоо Скопје како општествено одговорна институција на домот за деца без родители „11 Октомври” донираше прочистувачи на воздух.

Зоолошката градина со донација за Домот за деца без родители „11 Октомври"

MTM - 09.11.2018

Зоолошката градина Скопје донираше прочистувачи на воздух за штитениците од Домот за деца без родители „11 Октомври". -Зоо Скопје како општествено одговорна институција на домот за деца без родители „11 Октомври" донираше прочистувачи на воздух.

Зоолошката градина со донација за Домот за деца без родители „11 Октомври“

А1 On - 09.11.2018

Зоолошката градина Скопје донираше прочистувачи на воздух за штитениците од Домот за деца без родители „11 Октомври“. -Зоо Скопје како општествено одговорна институција на домот за деца без родители „11 Октомври“ донираше прочистувачи на воздух.

Зоолошката градина со донација за Домот за деца без родители „11 Октомври"

Скопје инфо - 09.11.2018

Зоолошката градина Скопје донираше прочистувачи на воздух за штитениците од Домот за деца без родители „11 Октомври". -Зоо Скопје како општествено одговорна институција на домот за деца без родители „11 Октомври" донираше прочистувачи на воздух.

Зоолошка градина донираше прочистувачи на воздух за децата од „11 Октомври“

Студенти - 09.11.2018

Зоо Скопје како општествено одговорна институција на домот за деца без родители „11 Октомври“ донираше прочистувачи на воздух. Дружбата и соработката со овие дечиња, како и со директорката на домот, Соња Стамевска продолжува и понатаму.

Зоолошка градина донираше прочистувачи на воздух во домот за деца без родители

Centar - 09.11.2018

Зоолошка градина Скопје донираше прочистувачи на воздух во домот за децата без родители „11 Октомври“. „Ветивме дека нашата институција ќе помага на сите деца. Ние сакаме децата да растат здраво и да се едуцираат.