TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претежно облачно и студено, од пладне со врнежи од дожд и снег – Временска прогноза за 27.11.2022

Телма - 26.11.2022

Облачно и студено, од пладне со повремени врнежи од дожд, на повисоките места и на планините со врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Битола променливо облачно со подолги сончеви периоди

Битола Њуз

Сончево со мала до умерена облачност и ветер

OhridNews

Викенд временска прогноза за Куманово: Услови за прв снег!

Кумановски м.

Во Битола претпладне променливо облачно со сончеви периоди, попладне облачноста ќе се намали

Битола Њуз

Сончево со мала до умерена облачност и ветер

MakPress

Синоптичарите излегоа со прогноза: Доаѓа студена воздушна маса – Какво време да очекуваме денеска?

Centar

ТВ21 Бизнис Вести Фактор Опсервер Нетпрес Алсат-М Независен МКД