TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бугарски навивачи бараат премин на нивниот клуб во македонската лига

Р.С.Европа - 25.05.2018

Навивачите на Пирин од Благоевград, незадоволни од она што тие го нарекуваат „репресија“ од бугарските фудбалски власти, побараа да и се приклучат на Македонската фудбалска лига. Нивниот клуб испадна од првата лига по сомнителен гол со кој загуби од ...

Бугарски фудбалски клуб сака да се натпреварува во македонското првенство

Фактор - 24.05.2018

Навивачите на „Пирин“ од Благоевград, кои имаат големо влијание во својот клуб, побараа од Фудбалската федерација на Македонија прием во македонските фудбалски натпреварувања. „Орлите“ испаднаа од елитната конкуренција во Бугарија по спорниот гол ...

ФК Пирин од Бугарија сака да игра во Македонија – Навивачите со официјална молба до ФФМ !

Маркукуле - 24.05.2018

Навивачите на ФК Пирин од Бугарија на нивниот официјален Фејсбук профил побараа од ФФМ нивниот клуб да биде прифатен и да му биде дозволено да игра во Првата македонска фудбалска лига. Имено, ФК Пирин моментално се наоѓа во долниот дел од табелата, ...

Интернационална Македонија: Навивачи на ФК Пирин бараат прием од ФФМ да играат во Македонија

Спортклуб - 24.05.2018

Звучи неверојатно, но сепак е вистинито, бугарски фудбалски клуб бара прием од ФФМ во некое од македонските првенства, пред се поради репресиите кои ги трпеле од тамошната федерација. Станува збор за ОФК Пирин од Благоевград, односно нивните ...

Ве молиме нашиот Пирин да игра во Македонија!

SportMedia - 24.05.2018

Интересно барање стигна од нашиот источен сосед до фудбалската Федерација на Македонија. Имено, фановите на Пирин Благоевград незадоволни од „тортурата“ на бугарскиот сојуз врз нивниот клуб, бараат нивниот омилен тим да игра во Македонија.

Фановите на Пирин бараат спас од ФФМ: Ве молиме прифатете го клубот во Македонија

Gol.mk - 24.05.2018

Фејсбук профилот на навивачите на бугарскиот прволигаш Пирин Благоевград испратија официјална молба до Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) преку која побараа нивниот клуб од наредната сезона да се натпреварува во една од македонските ...

ЕКСКЛУЗИВНО: ФК Пирин бара да игра во Македонско првенство

Спортски - 24.05.2018

Фановите на ФК Пирин од Благоевград испратија официјална молба до Македонската фудбалса федерација за прием на бугарскиот клуб во Македонската лига. Приврзаниците на ФК Пирин ја молат ФФМ да го прими бугарскиот клуб да игра во Македонија, без ...

Навивачите на Пирин Благоевград сакаат во македонска лига

Deutsche Welle - 24.05.2018

Незадоволни од, како што велат, репресијата на бугарските фудбалски органи, навивачите на фудбалскиот клуб Пирин Благоевград бараат нивниот клуб да се пресели во македонската фудбалска лига.

Бугарски навивачи молат нивниот клуб да игра во македонска лига

МКД - 24.05.2018

Навивачите на бугарскиот клуб Пирин, незадоволни од фудбалската федерација во таа земја бараат нивниот тим да игра во македонската лига. Фановите на Пирин имаат интересно барање до Фудбалската федерација на Македонија кое не е возможно да им се ...

Навивачите на ФК Пирин бараат нивниот клуб да се натпреварува во Македонија

Sport M - 25.05.2018

Навивачите на ФК Пирин сакаат нивниот клуб да се натпреварува во Македонија Фановите и верните навивачи на ФК Пирин Благоевград, на нивниот Фејзбук профил испратија барање до Фудбалската федерација на Македонија во кое бараат нивниот клуб од ...

ЕКСКЛУЗИВНО: ФК Пирин бара да игра во Македонско првенство

Таратур - 24.05.2018

Фановите на ФК Пирин од Благоевград испратија официјална молба до Македонската фудбалса федерација за прием на бугарскиот клуб во Македонската лига. Приврзаниците на ФК Пирин ја молат ФФМ да го прими бугарскиот клуб да игра во Македонија, без ...

Навивачите на Пирин сакаат нивниот тим да игра во македонска лига

24Фудбал - 24.05.2018

Навивачите на бугарскиот клуб Пирин, незадоволни од фудбалската федерација во таа земја бараат нивниот тим да игра во македонската лига. Фановите на Пирин имаат интересно барање до Фудбалската федерација на Македонија кое не е возможно да им се ...