TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре постабилно време и пораст на температурата

Независен - 16.07.2019

Фото: Б. Грданоски Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Летото ни се враќа на крајот на неделава

Пулс24 - 15.07.2019

Променливото време со повремен дожд и постепен раст на температурите ќе трае до крајот на неделава. Така вели повеќедневната прогноза на УХМР. Во текот на утрешниот ден времето ќе биде облачно и значително посвежо особено на југозападот на земјава.

Променливо време до крајот на неделава

Бриф - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Вонредна најава: Се приближува невреме кон Македонија

Press24 - 15.07.2019

И во следните денови продолжува променливото и посвежо време. Најоблачно и најсвежо со повремен дожд ќе биде во вторник, кога во западните и јужните делови од земјава ќе има и пообилни врнежи од дожд, проследени со грмежи.

Какво време носи новата работна недела?

Кумановски м. - 02.12.2019

Преку ноќта времето беше ведро и студено со температури насекаде под нулата. Во утринските часови насекаде облачноста се зголеми. Во повисоките севроисточни подрачја дуваше слаб до умерен источен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки ...

Од утре постабилно време и пораст на температурата

А1 On - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Славчо Попоски: Детална анализа на времето која сите ја очекувате, времето во август

1tv - 14.07.2019

Почитувани со оглед на тоа дека многу од вас заминуваат и ги користат своите годишни одмори во новиот месец кој ни доаѓа полека а тоа е август, ние решивме да издадеме подолгорочна метео прогноза токму за истиот месец и што може да очекуваме од ...

Утре значително посвежо, a до сабота променливо време со дожд

+инфо - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо, особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Какво ќе биде времето наредните денови?!

Градина - 15.07.2019

Продолжува променливото и посвежо време. Најоблачно и најсвежо ќе биде во вторник, кога во западните и јужните делови од земјава ќе има и пообилни врнежи од дожд, проследени со грмежи. Потоа дневната температура ќе биде во пораст, а кон крајот на ...

Од утре постабилно време и пораст на температурата

Сител - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Славчо Попоски: Детална анализа на времето која сите ја очекувате, времето во август

Либертас - 14.07.2019

Почитувани со оглед на тоа дека многу од вас заминуваат и ги користат своите годишни одмори во новиот месец кој ни доаѓа полека а тоа е август, ние решивме да издадеме подолгорочна метео прогноза токму за истиот месец и што може да очекуваме од ...

Променливо време до крајот на неделава

Независен - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Променливо време -метеопатите на удар

Скопје инфо - 15.07.2019

Во следните денови продолжува променливото и посвежо време. Најоблачно и најсвежо со повремен дожд ќе биде во вторник, кога во западните и јужните делови од земјава ќе има и пообилни врнежи од дожд, проследени со грмежи.

Од утре постабилно време и пораст на температурата

Канал5 - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

УХМР: Променливо време со дожд ќе има до крајот на неделава со максимум 35 степени

Денешен - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Променливо време до крајот на неделава

Локално - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Од утре постабилно и потопло време, но од петок нов шок

Курир - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Не очекува променливо време со обилни дождови и грмежи

еМагазин - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Од утре постабилно време и пораст на температурата

Опсервер - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Температурите нагло ќе скокнат па силно невреме - УХМР со најава за цела недела

Press24 - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Од утре постабилно време и пораст на температурата

Нова ТВ - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Променливо време до крајот на неделава

24Инфо - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Следува постабилно време и пораст на температурата

Скопје инфо - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Променливо време до крајот на неделава

А1 On - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Затоплување од утре

Вечер - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Променливо време до крајот на неделава

Опсервер - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Од утре постабилно време и пораст на температурата

MTM - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Променливо време до крајот на неделава

Сител - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

УХМР: Од утре раст на температурата

Денешен - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Променливо време до крајот на неделава

Канал5 - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Од утре постабилно време и пораст на температурата

ММС - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

УХМР со прогноза до крајот на неделава: Еве какво време не` очекува

Курир - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Од утре постабилно време и пораст на температурата

24 Вести - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Невремето се враќа: УХМР со нова прогноза за уште пообилни врнежи на местата каде пред четири дена дождот и ветерот ...

Centar - 15.07.2019

Утре ќе биде облачно со повремен дожд и посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со повремени грмежи. Во среда и четврток ќе се задржи стабилно и суво, а температурите брзо ќе се покачат.

Од утре постабилно време и пораст на температурата

Алфа - 16.07.2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови. Од УХМР информираат дека нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

ПОВРЕМЕН ДОЖД И ПОСВЕЖО: Какви температури не очекуваат денеска

Фактор - 16.07.2019

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно време со повремен дожд и посвежо, особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи ...

Променливо време до крајот на неделава

ТВ21 - 15.07.2019

Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со повремени грмежи. Во среда и четврток ќе се задржи стабилно и суво, а температурите брзо ќе се покачат.

Денеска услови за дожд, од утре потопло

Кумановски м. - 16.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен дожд и посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со повремени грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер, кој на западот краткотрајно ќе ...

Променливо време до крајот на неделава

Либертас - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Според УХМР: Цела недела ќе биде врнежливо

PressingTV - 15.07.2019

Според прогнозите на УХМР неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни ...

Променливо време до крајот на неделава

Нова ТВ - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

До недела не очекува нестабилно и променливо време

MakPress - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Променливо време до крајот на неделава

ММС - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

УХМР со прогноза до крајот на неделава: Еве какво време не` очекува

Пулс24 - 15.07.2019

До крајот на неделава ќе преовладува променливо време со повремен дожд и постепен раст на температурите, покажува повеќедневната прогноза на УХМР. Утре ќе биде облачно, значително посвежо особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од ...

Невреме од рано наутро во Македонија - Температурите драстично паднаа

Press24 - 16.07.2019

Денеска не очекува претежно облачно време со повремен дожд и посвежо, особено на југозападот каде што ќе има пообилни врнежи од дожд проследени со повремени грмежи, ветер, и УВ индекс 5. Дневните температури на воздухот ќе бидат значително пониски и ...