TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонската полиција нема да дозволи инцидент за роденденот на Гоце Делчев, кажа Спасовски по средбата со бугарскиот ...

Сакам да кажам - 30.01.2023

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше домаќин на бугарскиот колега Иван Демерџиев во пресрет на одбележувањето на 151-годишнината од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев на 4 февруари.

Спасовски и Демерџиев разговараа за безбедно одбележување на роденденот на Гоце Делчев

Канал5

Нема да има инциденти за чествувањето на Гоце Делчев, уверуваат Спасовски и Демерџиев

Глас на Америка

Спасовски и Демерџиев со порака: Нема да дозволиме провокации на гробот на Гоце Делчев

Deutsche Welle

Спасовски и Демерџиев уверуваат дека чествувањето за Гоце Делчев ќе помине без инциденти

360 степени

Чествувањето на Гоце Делчев ќе мине мирно и достоинствено, ветуваат Спасовски и неговиот колега Демерџиев

Телма

Спасовски - Демерџиев: Нема да дозволиме провокации на чествувањето на Гоце Делчев

24 Вести

А1 On Р.С.Европа Фокус Слободен Печат Алсат-М Либертас Република

Скопје и Софија нема да дозволат да се „распали оган“ на роденденот на Делчев

Р.С.Европа - 30.01.2023

Не смее да се дозволи инцидент на чествувањето на годишнината од раѓањето на револуционерот Гоце Делчев, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по средбата со неговиот бугарски колега Иван Демерџиев.

Средба на министрите за внатрешни работи на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Спасовски и Демерџиев

Centar

Спасовски и Демерџиев договараат што да прават полициите на Македонија и Бугарија до 4 февруари

МКД

Демерџиев пристигна во Скопје, се очекува средба на двете делегации од МВР

Слободен Печат

ФОТОВЕСТ: Бугарскиот министер за внатрешни работи пристигна во МВР на средба со Спасовски

360 степени

Бугарскиот министер за внатрешни доаѓа кај Спасовски за одбележувањето на 4-ти февруари

Фокус

Што ќе договорат министрите Спасовски и Демерџиев, а за тоа да не дадат изјави за новинарите?

МКД

24 Вести Слободен Печат Во Центар Република Lider Денешен Р.С.Европа Алсат-М

Бугарскиот амбасадор Ангел Ангелов им се врати на дипломатските должности во Северна Македонија

360 степени - 30.01.2023

Бугарското МНР минатата недела го повика Ангелов на консултации во Софија поради, како што информираа оттаму, сериозната состојба во однос на правата на Бугарите во Северна Македонија и ескалацијата на актите и злосторствата од омраза против нив во ...

Бугарскиот амбасадор се врати во Скопје

Денешен

Бугарскиот амбасадор Ангел Ангелов им се врати на дипломатските должности во Северна Македонија

4NEWS

Бугарија го враќа повлечениот амбасадор Ангел Ангелов во Скопје

Фокус

Бугарскиот амбасадор Ангелов се врати во Македонија

Канал5

Спасовски и Демерџиев гарантираат мирно одбележување на роденденот на Гоце Делчев на 4-ти февруари во Скопје

Алфа - 30.01.2023

Македонската полиција ќе обезбедува – прославата за роденденот на македонскиот великан Гоце Делчев, да помине без инциденти и провокации. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски уверува дека МВР ќе ги преземе сите протоколи за 4-ти февруари ...

Спасовски:  Нема да дозволиме никаков инцидент, ќе бидеме достоинствени на 4 февруари

Вечер Прес

Средба на Спасовски и Демерџиев во Скопје

Телма

Бугарскиот министер за внатрешни работи денеска доаѓа во Скопје на средба со Спасовски за одбележувањето на 4 февруари

360 степени

Демерџиев во Скопје на средба со министерот Спасовски

Бизнис Вести

Бугарскиот министер за внатрешни работи на работна средба во Скопје, ќе се договара чествувањето на Гоце Делчев

4NEWS

Милков: Скопје има одговорност да ја осигура безбедноста на сите присутни на 4-ти февруари

Канал5

360 степени Фокус Фокус Република Р.С.Европа Опсервер Независен 24Инфо

Преземени се сите неоходни мерки за расчистување на случајот со Пендиков, порача Спасовски

Скопје инфо - 30.01.2023

МВР и сите други институции ги презедоа сите мерки виновниците во случајот со нападот врз Христијан Пендиков во Охрид да бидат изведени пред лицето на правдата, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по средбата со неговиот ...

Демерџиев му предаде на Спасовски документирани закани против Пендиков

Фактор

Демерџиев му предаде на Спасовски документирани закани против Пендиков

Курир

Преземени се сите неоходни мерки за расчистување на случајот со Пендиков, порача Спасовски

OhridNews

Преземени се сите неоходни мерки за расчистување на случајот со Пендиков, порача Спасовски

Курир

Не е цел само да се преземаат мерки за случајот со Пендиков, туку да не се повторуваат такви инциденти, нагласи Демерџиев

Н.Македонија

Спасовски: Преземени се сите неоходни мерки за расчистување на случајот со Пендиков

Press24

365 Frontline ТВ21 4NEWS Вечер Прес еМагазин Опсервер Пулс24