TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: Утрово забелеа речиси сите планини во земјава, снег најмногу во туристичките центри (ФОТО)

Курир - 14.01.2021

Прогнозата на метеоролозите речиси се исполни, снег утрово има на речиси сите повисоки планини во земјава. Снегот е добредојден за туристичките скијачки центри во земјава како што се Маврово, Попова Шапка, Крушево, Пониква и Копанки.

Сакате или не сакате снег: Еве што тоа говори за вашиот карактер!

Слободен Печат

Сакате снег или го мразите - дознајте што кажува тоа за вашиот карактер

Кајгана - 13.01.2021

Дали спаѓате во групата на луѓе кои го обожаваат снегот и едвај чекаат да излезат надвор? Што кажува ова за вашиот карактер? Снегот најмногу го сакаат децата. Возрасните се поделени во две групи – оние кои го обожаваат снегот и уживаат во зимската ...