TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски бара оставка на Владата, експертска влада и парламентарни избори заедно со локалните

МКД - 23.02.2021

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција ги повика сите пратеници да поддржат недоверба на Владата, да се формира експертска влада до локалните избори кога би се одржале и парламентарни избори, а ...

Мицкоски: Оставка на Владата, експертска влада до локалните, кога би се одржале и парламентарни избори

ТВ21

Не е доволна само оставка од Спасовски, туку од цела Влада, нови избори со локалните, бара Мицкоски

Скопско Ехо

Мицкоски: Време е за техничка влада!

Алсат-М

Мицкоски: Оставка на владата веднаш, техничка влада за парламентарни со локалните избори

Либертас

Мицкоски: Иницијатива за гласање на доверба на Владата

Фактор

Мицкоски: Бегството на Мијалков беше договорено, време е за техничка влада

Centar

Локално Курир 24Инфо Нетпрес iPortal Алсат-М Фокус Нова ТВ

Мицкоски за Мијалков: Го пуштија да си избега со милионите

Република - 23.02.2021

нагласи лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по вчерашното бегство на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. , рече Мицкоски. Дадовме 24 часа вашата истрага да даде резултат, ама договорено ви беше бегството, рече Мицкоски.

Мицкоски: Сега е моментот да ѝ се изгласа недоверба на Владата

360 степени

Мицкоски: Дадовме 24 часа за истрагата да даде резултат, ама бегството беше договорено – време е за техничка влада!

+инфо

Мицкоски бара оставки, Пендаровски одговорност за Мијалков

Р.С.Европа

Мафијата има своја држава, вели Мицкоски по „исчезнувањето“ на Мијалков

Нетпрес

Мицкоски: Одамна реков, мафијата има своја држава

MakPress

Мицкоски за бегството на Мијалков: Одамна реков мафијата има своја држава

24Инфо

Алфа Независен Скопје1 Сител Тера Вечер Прес Локално Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ побара интерпелација на Владата

Р.С.Европа - 23.02.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешната прес конференција побара од сите партии во парламентот да изгласаат недоверба на Владата, по бегството на поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, обвинет ...

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Опсервер

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Press24

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Курир

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Скопје1

Мицкоски до сите партии во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

24Инфо

Мицкоски до партиите во парламентот: Зачувајте ја вашата чест, изгласајте недоверба на оваа влада

Нетпрес

MakPress Тера PressingTV

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега

Канал5 - 23.02.2021

Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш . Правда во Македонија нема, затоа што си имаме работа со МАФИЈА.

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Курир

(ВИДЕО) Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне, оставка на Спасовски веднаш

Опсервер

Правда во Македонија нема, затоа што си имаме работа со мафија, денес криминалците и власта се едно

PressingTV

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев- Мијалков, се договорија да избега

Press24

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега, мафијата и владата мора да падне

Скопје1

Мицкоски: Постои коалиција на криминалот Заев, Мијалков, се договорија да избега

Акцент

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ, поранешни и сегашни функционери

ТВ21 - 23.02.2021

Од СДСМ со соопштение го повикаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, да ги повика сите сегашни и поранешни членови на партијата, да понесат одговорност. „Откако ги призна сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од неговите ментори ...

Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Република

СДСМ: Николовски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

СДСМ: Николовски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Груевски и Мијалков

Сител

СДСМ: Николоски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од нивните ментори Груевски и Мијалков

iPortal

СДСМ: Николоски и Мицкоски ги признаа сите криминални злодела на ВМРО-ДПМНЕ предводена од нивните ментори Груевски и Мијалков

Граѓански збор

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО ДПМЕ, поранешни и сегашни функционери

Бриф

Канал5 Сител 24Инфо 360 степени Фактор Фокус Република Слободен Печат