TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Рекет“ одложен, адвокатите на Јанева болни

МКД - 20.01.2020

Поради отсуство на одбраната на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева се одложи денешното рочиште за случајот „Рекет“. Судијката Васка Николовска-Масевска ги извести присутните дека до судот адвокатот Дељо Кадиев на 15 јануари, а ...

Сведочењето на Стефанова во „Рекет“ одложено, болни адвокатите на Јанева

Р.С.Европа - 20.01.2020

Денешното судско рочиште за случајот „Рекет“ на кое требаше да сведочи обвинителката Лиле Стефанова, која ја води истрагата за случајот „Империја“ се одложи поради неприсуство на адвокатите на Катица Јанева.

Улогата на обвинителката Стефанова во „Империја“ и „Рекет“

Р.С.Европа - 20.01.2020

Поранешната специјална јавна обвинителка Лиле Стефанова, која ја води истрагата за случајот „Империја“ денеска сведочи на рочиштето за случајот „Рекет“. „Јас никогаш не сум се ни приближила до Катица Јанева, од самиот старт се оградувам“.

Одложено денешното рочиште за „Рекет“

Сител - 20.01.2020

Одложено денешното рочиште за случајот "Рекет", на кое требаше да сведочи поранешната специјална јавна обвинителка Лиле Стефанова. Рочиштето се одложи поради отсуство на бранителите на Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчковска кои поради ...

Се одложи сведочењето на Стефанова во Рекет, адвокатите на Јанева се болни

Frontline - 20.01.2020

Судијката Васка Николовска-Масевска на почетокот на рочиштето извести дека адвокатот Дељо Кадиев на 15 јануари, доставил барање за одложување на седницата и известување дека до петок ќе биде на терапија во Клиниката за инфективни болести.

Се одложи “Рекет”, се разболеа адвокатите на Јанева

Фокус - 20.01.2020

Денешното рочиште за случајот “Рекет” се одлага, бидејќи во судница не се присутни адвокатите на обвинетата Катица Јанева. Дељо Кадиев е отсутен поради болест, а исто известување до судот доставила и Ирена Фрчковска.

Случајот „Рекет“ одложен поради отсуство на адвокатите на Катица Јанева

Слободен Печат - 20.01.2020

Поради нивното отсуство, судскиот совет одлучи да се одложи денешното рочиште на кое требаше да сведочи обвинителката Лиле Стефанова. На денешното рочиште за аферата „Рекет“ не дојдоа двајцата бранители на второобвинетата Катица Јанева.

Се разболеа адвокатите на Катица Јанева

Фактор - 20.01.2020

Денешното рочиште за случајот „Рекет“ на кое требаше да сведочи поранешната специјална обвинителка Лиле Стефанова е одложено, откако се разболеа адвокатите на обвинетата Катица Јанева. Одбраната на поранешната шефица на СЈО - Дељо Кадиев и Ирена ...

„Рекет“ се одложи: Стефанова дојде да сведочи, адвокатите на Јанева се разболеле

360 степени - 20.01.2020

Денешното рочиште за случајот „Рекет“ се одложи зашто двајцата адвокати на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска и Дељо Кадиев, не дојдоа во судница. Денеска требаше да сведочи обвинителката Лиле Стефанова, која ја води ...

„Рекет“ се одложи, Јанева остана без адвокати

ТВ21 - 20.01.2020

Рочиштето за случајот „Рекет“ кое беше закажано за денеска е одложено. Причината е поради тоа што обвинетата екс специјална обвинителка Катица Јанева останала без адвокати. Нејзините застапници Ирена Фрчкоска и Дељо Кадиев не можеле да присуствуваат ...

Адвокатите на Јанева не дојдоа на рочиштето на „Рекет“

Локално - 20.01.2020

Адвокатите на Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска денеска не се појавија на рочиштето за случајот „Рекет“. Од адвокатската канцеларија на Кадиев велат дека тој до петок ќе биде на инфективна, додека на Фрчковска и е влошена здравствената ...

Отсуството на адвокатите го одложи рочиштето за „Рекет“

Н.Македонија - 20.01.2020

Отсуството на адвокатите на обвинетата Катица Јанева го одложи денешното рочиште за случајот „Рекет”. Дељо Кадиев е отсутен поради болест, а Ирена Фрчковска доставила исто известување до судот.

Сведочење на Стефанова во случајот „Рекет“

Академик - 27.01.2020

На денешното сведочење Стефанова истакна дека ниту таа, ниту кој било истражител во СЈО има каква било поврзаност со случајот „Рекет“. Таа посочи дека Јанева од неа побарала да им биде укинат притворот на осомничени во случајот „Империја“.

Обвинителката Стефанова денеска ќе сведочи за случајот „Рекет“

Фокус - 20.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова денеска ќе сведочи во Кривичниот суд, на рочиштето за случајот „Рекет“, во кој обвинети се поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева и Бојан Јовановски. Стефанова ја води истрагата за случајот „Империја“, во кој еден од ...

Стефанова ќе сведочи за „Рекет“

Н.Македонија - 20.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за случајот „Рекет“ на рочиштето во Кривичниот суд. Таа ја води истрагата за случајот „Империја“, во кој еден од осомничените е бизнисменот Јордан Камчев, кој како оштетен го пријави случајот „Рекет“.

ВИДЕО: „Рекет“ одложен, болни адвокатите на Јанева

А1 On - 20.01.2020

Поради влошена здравствена состојба на адвокатите на ексшфицата на СЈО Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска, утринава се одложи рочиштето за случајот „Рекет“. На денешното рочиште требаше да сведочи обвинителката Лиле Стефанова, која се ...

Обвинителката Лиле Стефанова пристигна во Кривичниот суд ФОТО

+инфо - 20.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова пристигна во Кривичниот суд каде што треба да сведочи на судското рочиште во процесот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, како и Зоран Милевски Кичеец кој на ...

Ново рочиште за „Рекет“, ќе сведочи обвинителката Лиле Стефанова

Локално - 20.01.2020

Поранешната специјална јавна обвинителка Лиле Стефанова, која ја води истрагата за случајот „Империја“ денеска треба да сведочи на рочиштето за случајот „Рекет“. Случајот го води судијката Васка Николовска-Масевска и се наоѓа во доказна постапка.

Одложено рочиштето за „Рекет“, адвокатите на Јанева биле болни

Скопје1 - 20.01.2020

Денешното рочиште за “Рекет” е одложено. Во судница не се појавија адвокатите на обвинетата Катица Јанева. Тие до судот доставиле известување дека се болни. -На 15 јануари е стигнато барање за одлагање, бидејќи адвокатот Дељо Кадиев е на болничко ...

Лиле Стефанова ќе сведочи за „Рекет“

360 степени - 20.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова, која ја води истрагата за случајот „Империја“ денеска треба да се сведочи во Основниот кривичен суд во Скопје за случајот „Рекет“ каде обвинети се нејзината поранешна шефица Катица Јанева и Бојан Јовановски – Боки 13.

Одложено рочиштето за „Рекет“, се разболеа адвокатите на Јанева

Expres - 20.01.2020

Се одложи денешното рочиште за случајот “Рекет” бидејќи во судница не се појавија адвокатите на обвинетата Катица Јанева. Дељо Кадиев го известилСудот дека ќе биде отсутен поради болест и побара одложување на рочиштето од пет дена.

Продолжува судењето за „Рекет“, сведочи обвинителката Стефанова

ТВ21 - 20.01.2020

Денеска во Кривичен суд продолжува судењето за случајот „Рекет“ во кој обвинети се поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Бојан Јовановски – Боки 13, а Зоран Милески – Кичеец веќе ја доби казната од три години затвор.

„Рекет“ се одложи, адвокатите на Јанева се болни

Република - 20.01.2020

Денешното рочиште за случајот Рекет се одложи. Причина за тоа е неприсутвото на адвокатите на Катица Јанева, Вељо Кадиев и Ирена Фрчкоска. Кадиев примал терапија и се наоѓа на Инфективната клиника.

Шекеринска: Случајот „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Нова ТВ - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – законот мора да важи за секој. Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска потврди дека била дома кај Боки 13

PressingTV - 19.01.2020

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во интервју за „Радио Слободна Европа“ потврди дека била во домот на Бојан Јовановски и побара Обвинителството тоа да го истражи. Јавното обвинителство може да истражува сè и во ниеден момент никој од нас не се ...

Шекеринска – „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Телма - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: Не го креваме телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават

Фактор - 19.01.2020

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во неделното интервју на Радио Слободна Европа , вели дека тие не креваат телефон на судии и на обвинители да им кажат што да прават. Таа изјави дека за секој мора да важи законот.

Шекеринска: „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Слободен Печат - 19.01.2020

И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот, вели министерка за одбрана Радмила Шекеринска. Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават.

Шекеринска: „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Локално - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

Press24 - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: Преку случајот „Рекет“ гледаме колку државата се променила за две ипол години

360 степени - 19.01.2020

„Јавното обвинителство може да истражува сè и во ниеден момент никој од нас не се обиде тоа да го спречи. Ако земеме список кој сè бил кај не само криминалецот, туку и кај бегалецот Груевски, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја затвори партијата“, вели ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

Бриф - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: Ако земеме список кој сè бил кај бегалецот Груевски, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја затвори партијата

Либертас - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

Frontline - 19.01.2020

Шекеринска оценува дека барањата на ВМРО-ДПМНЕ никогаш не биле насочени кон правда, туку кон лаги, дезинформации и бегство од одговорност. Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели ...

Нека истражува Јавното обвинителство што сум барала во домот на Бојан Јовановски

Република - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – За секој мора да важи законот. Случајот Рекет и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот

Алсат-М - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: Ако земеме список кој сè не бил кај бегалецот Груевски, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја затвори партијата

Фокус - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот

iPortal - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

ШЕКЕРИНСКА ЗА РЕКЕТ: Не го креваме веќе телефонот на судии и обвинители да им кажеме што да прават

Денешен - 19.01.2020

Криминалната афера „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

CivilMedia - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска: „Рекет“ покажа дека никој не е над законот

24 Вести - 19.01.2020

Не го креваме веќе телефонот на судии и на обвинители да им кажеме што да прават. И пораката од почетокот на владата беше иста – за секој мора да важи законот. Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со тоа покажаа дека навистина никој не е над ...

Шекеринска: „Рекет“ покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

Вечер - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шеќеринска: „Рекет“ покажа дека веќе никој не е над законот

+инфо - 19.01.2020

-Ако ги анализирате предметите со т.н. бомби ќе видите дека првиот случај за кој требаше една година и половина за да влезе во судска постапка веќе три години е заглавен во судски лавиринти - вели министерката за одбрана Случајот „Рекет“ и сите ...

Шекеринска: „Рекет” покажаа дека никој не е над законот, тој мора да важи за сите

24Инфо - 19.01.2020

– Случајот „Рекет” и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Шекеринска потврди дека била дома кај Боки 13

Курир - 19.01.2020

Вицепремиерката Радмила Шекеринска во интервју за „Радио Слободна Европа“ потврди дека била во домот на Бојан Јовановски, првоосомничен за „Рекет“. Таа побара Обвинителството тоа да го истражи.

Шекеринска за случајот „Рекет“: Законот мора да важи за сите

MakPress - 19.01.2020

Случајот „Рекет“ и сите истраги поврзани со него покажаа дека навистина никој не е над законот, вели вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за Радио Слободна Европа, додавајќи дека тоа е така затоа што веќе никој на ...

Обвинителката Стефанова денеска ќе сведочи за случајот „Рекет“

Алфа - 20.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова се очекува денеска да сведочи на судското рочиште во процесот „Рекет“ во кој се обвинети Бојан Јовановски и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, како и Зоран Милевски Кичеец кој на почетокот на судењето ...

Продолжува судењето за „Рекет“, ќе сведочи обвинителката Стефанова

Курир - 20.01.2020

Судскиот процес за случајот „Рекет“ продолжува денес во Кривичниот суд. Поранешната специјална јавна обвинителка Лиле Стефанова, која ја води истрагата за случајот „Империја“ денеска треба да сведочи на рочиштето за случајот „Рекет“.

Обвинителката Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за „Рекет“

Нетпрес - 20.01.2020

Обвинителката Лиле Стефанова денеска ќе сведочи во Кривичниот суд, на рочиштето за случајот „Рекет“, во кој обвинети се поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева и Бојан Јовановски. Обвинителката Стефанова неколку пати појасни дека „поволностите“ кои ...

Се разболеа адвокатите на Катица Јанева - „Рекет" се одложи

Press24 - 20.01.2020

Адвокатите на Катица Јанева бараат да се одложи денешното рочиште за предметот Рекет. Адвокатот Дељо Кадиев бил на болничко лекување до петок, а адвокатката Ирена Фрчковска исто така има влошена здравствена состојбa, поради што судењето се одложи.