TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како изгледа новиот Samsung Galaxy A9?

Кајгана - 11.10.2018

Технолошката компанија Samsung денеска во Милано го претстави новиот смартфон Galaxy A9, кој е посебен во тоа што е првиот смартфон со дури четири задни камери. Предната, петта камера, има Sony IMX576 сензор со резолуција од 24 мегапиксели и нуди ...

Lenovo ќе го лансира S5 Pro со двојна селфи камера на 18-ти октомври

Стандард - 11.10.2018

Lenovo официјално ќе го претстави паметниот телефон S5 Pro на посебен настан што ќе се одржи на 18-ти октомври. Паметниот телефон е надградена верзија на Lenovo S5 која ја видовме претходно оваа година.

Samsung Galaxy A9 (2018) е првиот смартфон во светот со четири задни камери

Стандард - 11.10.2018

Samsung ја реализираа премиерата на импресивниот Galaxy A9 (2018), кој е создаден да одговори на високите барања на љубителите на фотографијата. Моделот е создаден за луѓе кои имаат динамичен секојдневен живот и сакаат да ги откријат убавите работи ...

Samsung Galaxy A9 (2018) е првиот смартфон со кватро камера

Телефони.мк - 11.10.2018

Samsung и официјално го презентираше првиот смартфон со кватро камера. Samsung Galaxy A9 (2018) моделот е прв кој има четири леќи на главната камера поставена на задната страна, секоја со своја посебна намена и се разликува од експерименталните ...

(ЕКСКЛУЗИВНО + ФОТО) Samsung го претстави Galaxy A9, првиот смартфон со четири задни камери

USB - 11.10.2018

Galaxy A9 го красат иновативна задна четрикратна камера, долготрајна батерија и нови моќни функции за неверојатни перформанси Од нашиот известувач од Милано НИКОЛА БУРАГЕВ Компанијата Samsung денеска во Милано го одржа својот настан на кој главна ...

Прва слика од Samsung Galaxy A9s со кватро камера

Телефони.мк - 10.10.2018

Samsung Mobile успева и во пост-сезоната откако веќе ги претстави сите премиум модели да привлече големо внимание од јавноста и да генерира возбуда за својот следен смартфон. Во тој прилог сега протече и наводната прва слика која открива дел од ...

Уживајте во секој миг со новиот Галакси А9 (Galaxy A9)

Фактор - 11.10.2018

Самсунг Галакси А9 ( Samsung Galaxy A9 ), смартфон создаден за сите оние кои сакаат да истражуваат, да го зачуваат и споделат моментот онака како што тие го гледаат, прв во светот претставува четрикратна задна камера.

Уживајте во секој миг со новиот Галакси А9 (Galaxy A9)

Иновативност - 11.10.2018

Иновативната задна четрикратна камера, долготрајната батерија, првокласниот дизајн и новите моќни функции за неверојатни перформанси кои траат цел ден го прават овој уред идеален за оние кои знаат што сакаат и целат кон тоа да го добијат Самсунг ...

(ЕКСКЛУЗИВНО + ФОТО) Samsung го претстави Galaxy A9, првиот смартфон со четири задни камери

Макфакс - 11.10.2018

Компанијата Samsung денеска во Милано го одржа својот настан на кој главна ѕвезда беше новиот смартфон од семејството Galaxy, а тоа е моделот А9. Samsung благодарение на Galaxy A9 стана првата компанија на светот која има паметен телефон со четири ...