TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 одлични “back-to-school” понуди од Motorola

Smartportal - 14.09.2018

Новата учебна година е на својот почеток. А важен дел од обврските околу подготовките во овој период е и изборот на нов мобилен уред кој станува се потежок имајќи го во предвид големиот број на понуди на пазарот.

Samsung ќе лансира нов „4x fun“ уред на 11 октомври

Телефони.мк - 14.09.2018

Samsung веќе ги лансираше најважните продукти. На почетокот на годината го имаше новиот модел од Galaxy S серијата, а неодамна го имавме новиот од Galaxy Note серијата и нов смартчасовник.

Honor има големи амбиции, топ 3 во светот до 2022

Телефони.мк - 14.09.2018

Ако им веруваме на Huawei , тогаш за четири години треба да бидат лидери на пазарот на смартфони. Honor споделува исти вредности и амбиции, кој може да биде на второ или трето место ако продолжи вака како досега.

Samsung Galaxy Note 9 со нов софтвер во септември

Телефони.мк - 13.09.2018

Samsung Mobile упеа во првата половина на овој месец да ја достави септемвриската софтверска надградба за Galaxy Note 9 кој сега е побезбеден и заштитен од сите последни хакерски закани и штетни софтвери.

Кој прв го нападна Apple по промоцијата на iPhone Xs?

Телефони.мк - 13.09.2018

Вообичаеното ривалство меѓу Apple и Samsung засега се чини дека е во мирување, па затоа нов предизвикувач на компанијата од Купертино побрза да стапи на сцената по вчерашната обемна презентација на iPhone Xs и сите мобилни новитети.

Huawei Honor првиот 5G смартфон ќе го има во 2019?

Телефони.мк - 13.09.2018

Huawei веќе сосема јасно ги истакна амбициите за што побрзо лансирање на првиот 5G смартфон, но исто така извесно е дека оваа трка ќе биде засилено и во нивниот суб-бренд Honor кој има повеќе квалитетни модели со пониски цени.

Samsung уште малку па со наследник на Galaxy A7

Телефони.мк - 13.09.2018

Samsung Mobile нема да чека уште многу долго за да го лансира третиот модел на Samsung Galaxy A7 со генерацијата 2018. Без оглед што од годинава поминаа веќе девет месеци, Samsung се уште има време да прикаже обновен модел кој ќе им биде понуден на ...

МИОА и Хуавеи: Повик за студиска посета на Кина

Smartportal - 13.09.2018

Станува збор за студиската програма „Huawei Seeds for the future” која ќе се одржи од 27-ми октомври до 11-ти ноември оваа година, во Пекинг и Шенжен. Оваа програма им дава можност на најдобрите студенти да се здобијат со практично искуство во ...

Huawei му се заблагодари на Apple за недостатокот на иновации

Стандард - 13.09.2018

Huawei го зголеми притисокот на пазарот на паметни телефони по вчерашните промоции на Apple. Кинеската компанија соопшти дека ќе покаже вистински паметни телефони на 16-ти октомври. На официјалната страница на Twitter, вториот по големина ...

Животот е полесен со Moto Experiences

Smartportal - 12.09.2018

Не е тајна, дека трендот во технологијата е да се интегрира вештачката интелигенција од која се очекува да ги предвидува нашите потреби и желби. Сепак, вештачката интелигенција сеуште е во процес на развој и усовршување и според специјалистите ќе ...

Samsung Galaxy Note 10 се развива под кодното име „Да Винчи“

Локално - 12.09.2018

Неколку недели по официјалната премиера на долго очекуваниот Samsung Galaxy Note 9, ние разбираме интересни детали за следната генерација на уредот. Најновиот извештај од корејското издание „Бел“ открива дека Samsung веќе започна активна работа за ...

Животот е полесен со Moto Experiences

Пулс24 - 13.09.2018

Ексклузивните Motorola функции ја олеснуваат секојдневната употреба на телефонот и ја прават интеракцијата со него уште поинтуитивна Не е тајна, дека трендот во технологијата е да се интегрира вештачката интелигенција од која се очекува да ги ...

Животот е полесен со Moto Experiences

Среќа.mk - 13.09.2018

Ексклузивните Motorola функции ја олеснуваат секојдневната употреба на телефонот и ја прават интеракцијата со него уште поинтуитивна. Не е тајна, дека трендот во технологијата е да се интегрира вештачката интелигенција од која се очекува да ги ...