TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канје Вест во Белата куќа: Трамп прави да се чувствувам како Супермен ГАЛЕРИЈА

+инфо - 11.10.2018

Канје Вест се сретна со Доналд Трамп во Белата куќа, каде рече дека поради Трамп се чувствува како Супермен. Во Белата куќа тој отиде со качкет на којшто пишува „Make America great again“, што беше и слоганот во претседателката трка на американскиот ...

Канје Вест одржа говор за поддршка на Трамп во Белата куќа (ВИДЕО)

Стандард - 11.10.2018

Раперот Канје Вест по ручекот со Доналд Трамп, на кој во Белата куќа разговарале за реформите на затворскиот систем, одржа говор во кој ги објаснува причините за неговата поддршка на претседателот на Трамп.

Канје на средба со Трамп: „Овој качкет ме прави да се чувствувам како Супермен“

Таратур - 12.10.2018

Славниот рапер Канје Вест беше гостин во Белата куќа, на ручек кај претседателот на САД, Доналд Трамп, на кој разговарале за реформите на затворскиот систем. По остварената средба и заеднички ручек, Вест одржа говор во кој ги објаснува причините за ...

Кање Вест пристигнува во Белата куќа

Репортер - 10.10.2018

Кање Вест оваа недела ќе се состане со американскиот претседател Доналд Трамп во Белата куќа. Славниот рапер ќе се состане и со високиот советник Џаред Кушнер, високиот советник во Белата Куќа, од каде стигна службена потврда за овој состанок.

Канје Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Стандард - 10.10.2018

Раперот Канје Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

По Ким Кардашијан, и Кање Вест ќе биде гостин во Белата куќа

А1 On - 10.10.2018

Раперот Кање Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

По Ким Кардашијан, Канје Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Курир - 10.10.2018

Раперот Канје Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

Канје Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Локално - 10.10.2018

Раперот Канје Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

По старлетата и славниот рапер кај Трамп на вечера

Бриф - 10.10.2018

Раперот Кање Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

По Ким Кардашијан, Канје Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Сител - 10.10.2018

Раперот Канје Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

По Ким Кардашијан, и Кање Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Алфа - 10.10.2018

Раперот Кање Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

По Ким Кардашијан, и Кање Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Либертас - 10.10.2018

Раперот Кање Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

По Ким Кардашијан, и Кање Вест ќе оди на разговор за важни теми во Белата куќа (ВИДЕО)

+инфо - 10.10.2018

Разговорите ќе се фокусираат на реформите во затворската политика, намалување на насилството и на криминалните банди, особено во Чикаго, каде што раперот и пораснал. Раперот Кање Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на ...

По Ким Кардашијан, и Кање Вест ќе биде гостин во Белата куќа

Популарно - 10.10.2018

Раперот Кање Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.

По Ким, и Канје ќе биде гостин во Белата куќа

Слободен Печат - 11.10.2018

Раперот Канје Вест е поканет во Белата куќа, соопшти портпаролката на претседателската резиденција, Сара Хакаби Сандерс, додавајќи дека е предвидено музичарот да има средба со претседателот Доналд Трамп и со неговиот зет Џеред Кушнер.