TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројките не лажат: Санчо на 20 години е подобар од Меси и Роналдо

Спортманија - 26.03.2020

Не е ни чудо што англиските гиганти се „тепаат“ за неговиот потпис Младата ѕвезда на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо, вчера го прослави 20-от роденден, но сигурно без посебна забава ако се знае дека собири се забранети во Германија, како и во цела ...

Санчо се сели во Јунајтед, се знае и бројот што ќе го носи!?

Спортклуб - 26.03.2020

Секојдневно излегуваат различни информации во врска со иднината на Џејдон Санчо кој е еден од најдобрите млади фудбалери во светот. Неодамна се пишуваше дека Јунајтед се откажал од него иако два месеца преговарале, а сето тоа поради корона вирусот ...

Санчо во Јунајтед е веќе „завршена“ работа?

TopSport - 26.03.2020

Манчестер јунајтед се наоѓаат пред комплетирање на договорот за фудбалерот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо, иако бундеслигашот очекува и големи понуди од ривалите на „ѓаволите“, Ливерпул и Челси, тврди „ЕСПН“.

Манчестер Јунајтед фаворит во битката за Џејдон Санчо

СуперСпорт - 26.03.2020

„Дејли Мирор“ пренесува дека Манчестер Јунајтед е фаворит пред Челси и Ливерпул во битката за ангажман на Џејдон Санчо. Играчот на Борусија Дортмунд речиси сигурно ќе си оди од клубот во летниот преоден рок и негова следна дестинација веројатно ќе ...

Абрахам го „предупреди“ Рашфорд: Подалеку од Санчо (ФОТО)

24Фудбал - 26.03.2020

Вчера младата ѕвезда на Борусија Дортмунд го прослави својот 20ти роденден, доби честитки од многу свои колеги, меѓу кои и Маркус Рашфорд од репрезентацијата на Англија, меѓутоа следеше интересна шега од Тами Абрахам.

Ливерпул и Челзи се откажаа, Јунајтед е фаворит за Санчо

Спортски - 26.03.2020

Англиските медиуми се сигурни дека Џејдон Санчо на крајот на сезоната ќе ја напушти Борусија Дортмунд. Санчо во германскиот клуб пристигна во 2017 година од Манчестер Сити и блесна во дресот на „милионерите“.

Санчо е најблизу до трансфер на „Олд Трафорд“ - Челси и Ливерпул ќе извисат

Sport 1 - 26.03.2020

Џејдон Санчо по трансферот во Борусија Дортмунд од Манчестер сити се промовираше како еден од најголемите светски таленти. Младиот Англичанец блесна на фудбалската сцена и неговата вредност се зголеми за десет пати.

Јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Курир - 26.03.2020

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец. Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, ...

„Ѓаволите“ решително тргнуваат по младата англиска ѕвезда

OhridNews - 25.03.2020

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед го одреди ангажманот на Жадон Санчо од германскиот клуб Борусија Дортмунд како приоритет број еден во летниот преодниот рок. „Црвените ѓаволи“ решителни се да го обезбедат потписот на младата англиска ...

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

А1 On - 26.03.2020

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец. Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, ...

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Опсервер - 26.03.2020

– Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец.

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Либертас - 26.03.2020

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец. Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, ...

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Денар - 26.03.2020

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец. Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, ...

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

MakPress - 26.03.2020

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец. Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, ...

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

24 Вести - 26.03.2020

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец. Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, ...

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

Локално - 26.03.2020

Манчестер јунајтед е одлучен да го добие играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за 20-годишниот Англичанец. Оваа сезона, Санчо настапи на 35 натпревари на сите турнири, ...

Манчестер јунајтед ќе плати 130 милиони евра за Санчо

ММС - 26.03.2020

Во листата на желби на ракодовството на Манчестер стои играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Според „Мирор“, англискиот клуб ќе плати 130 милиони евра за во своите редови да го донесе 20-годишниот Англичанец.