TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен Печат - 28.05.2020

Како потенцијален следен ривал се шпекулира името на Конор Мекгрегор, Ирецот кој неодамна објави дека Андерсон Силва е најдобриот борец во историјата. Легендарниот Андерсон Силва е најстариот УФЦ борец со 45 години.

Спектакл во најава: Мекгрегор прифати историска битка во рингот (ФОТО)

Sport 1 - 28.05.2020

Ирскиот борец Конор Мекгрегор го прифати предизвикот на Андерсон Силва и договори историски спектакл до 80 килограми. Сепак, оваа борба уште не е официјално закажана од страна на УФЦ. Силва има 45 години и е еден од најуспешните во историјата на ...

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Кајгана - 28.05.2020

Конор Мекгрегор уште еднаш инсистира на тоа дека е најголем ММА борач на сите времиња, откако изнесе статистика за неговата кариера. И претходно тој тврдеше дека е број 1 ММА борач на сите времиња, заедно со Андерсон Силва.

Конор прифати мега-дуел со Андерсон Силва во супер-велтер!

TopSport - 28.05.2020

Конор Мекгрегор вели дека го прифаќа можниот мега-меч со поранешниот УФЦ шампион Андерсон Силва, неколку дена откако го промовираше Бразилецот во најдобриот ММА фајтер во историјата. Мекгрегор одговори со „прифаќам“ на постот на кој 45-годишниот ...

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Кајгана - 28.05.2020

УФЦ објави 14-минутно видео кое ги содржи дваесет и осумте најбрзи победи во историјата на оваа организација, вклучувајќи ги триумфите на Ронда Роузи и Конор Мекгрегор. Познатиот УФЦ октагон се смета за најопасно место во светот на спортот.

Спектакл во најава: Конор прифати борба со УФЦ-легенда

Екипа - 28.05.2020

Конор Мекгрегор е на добар пат да биде дел од уште една извонредна УФЦ-пресметка откако го прифати предизвикот да влез во октагонот со Андерсон Силва. Поранешниот шампион Силва се рехабилитираше од операцијата на коленото и сака да се врати во ...

Ова би било супер борба: Конор доби предизвик кој веднаш го прифати!

Спортски - 28.05.2020

Aндерсон Силва и Конор Мекгрегор би предизвикале голем интерес од светската публика. Силва во текот на кариерата се бореше во средна категорија, додека Конор беше во перо, лесна и малку во велтер категорија и двајцата се големи ѕвезди во ММА светот.

Зошто сите сакате да го убијам Мекгрегор?

Вечер Прес - 28.05.2020

Откако се појави информацијата за евентуална борба во велтер категорија помеѓу Камару Усман и Конор Мекгрегор веднаш започна вербалната војна меѓу УФЦ-борачите. УФЦ-шампионот во лесна категорија, испрати интересна порака до Конор Мекгрегор и ...

МекГрегор нема да добие шанса да испише историја

СуперСпорт - 28.05.2020

Ирскиот ММА борец, Конор МекГрегор, сè уште нема да добие шанса да се бори за трет појас во УФЦ. Да потсетиме, пред неколку дена тој беше повикан од менаџерот на Камара Усман, Али Абделазиз.

Мек Грегор нема да добие шанса да испише историја

Sport M - 28.05.2020

Ирскиот ММА борец, Конор Мек Грегор, сè уште нема да добие шанса да се бори за трет појас во УФЦ. Пред неколку дена тој беше повикан од менаџерот на Камару Усман, Али Абделазиз. Неговиот клиент, попознат како нигериски кошмар, е шампион на УФЦ во ...

Конор прифати мега-дуел со Андерсон Силва во супер-велтер!

Макфакс - 28.05.2020

Конор Мекгрегор вели дека го прифаќа можниот мега-меч со поранешниот УФЦ шампион Андерсон Силва, неколку дена откако го промовираше Бразилецот во најдобриот ММА фајтер во историјата. Мекгрегор одговори со „прифаќам“ на постот на кој 45-годишниот ...

Мек Грегор прифаќа борба со легендата Андерсон Силва (ФОТО)

IPON - 29.05.2020

Легендарниот Андерсон Силва е најстариот УФЦ борец со 45 години. Иако во последните осум борби има шест порази, поранешниот шампион во средна категорија не планира да се пензионира и бара нов противник.