TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две лица фатени со лажни ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Фокус - 10.06.2021

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 7 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

ОЈО покрена постапки против деветмина заради непочитување на здравствените прописи

Канал5 - 10.06.2021

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 7 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Постапки против деветмина заради непочитување на здравствените прописи​

Бизнис Вести - 10.06.2021

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 7 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Две лица фатени со лажни ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Слободен Печат - 10.06.2021

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 7 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Две лица фатени со лажни ПЦР тестови на скопскиот аеродром

Lider - 10.06.2021

Обвинетите биле затекнати при непочитување на полицискиот час определен како мерка за заштита и превенција на ширењето на коронавирусот. Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 7 ...

ОЈО Скопје отвори постапки против деветмина заради непочитување на здравствените прописи​

Опсервер - 10.06.2021

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно седум лица за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик, ...

Седум лица добија казни од по 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Н.Македонија - 10.06.2021

Седум лица добија парична казна од по 2.000 евра за непочитување на здравствените прописи за време на епидемијата. Обвинетите биле затекнати при непочитување на полицискиот час определен како мерка за заштита и превенција на ширењето на ...

Седум лица добија казни од по 2.000 евра за непочитување на полицискиот час

Точка - 10.06.2021

Седум лица добија парична казна од по 2.000 евра за непочитување на здравствените прописи за време на епидемијата. Обвинетите биле затекнати при непочитување на полицискиот час определен како мерка за заштита и превенција на ширењето на ...

ОЈО Скопје отвори постапки против деветмина заради непочитување на здравствените прописи​

Вечер Прес - 10.06.2021

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно седум лица за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик, ...

ОЈО Скопје отвори постапки против деветмина заради непочитување на здравствените прописи​

MakPress - 10.06.2021

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежен суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно седум лица за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик, ...

Три лица обвинети за непочитување на полицискиот час во Скопје

Слободен Печат - 10.06.2021

За кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик, надлежен јавен обвинител од Основното јавно oбвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица.

Обвинение против три лица за непочитување на полицискиот час во Скопје​

Скопје инфо - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно oбвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица, за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Парична казна за гостиварец кој не го почитувал полицискиот час​

24Инфо - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе Предлог за издавање казнен налог против 44-годишен гостиварец кој го сторил кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 ...

Имал позитивен корона тест, а заминал за Швајцарија – еве колкава парична казна го очекува овој 44 годишен гостиварец

Курир - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе Предлог за издавање казнен налог против 44-годишен гостиварец кој го сторил кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 ...

Гостиварец имал позитивен корона тест, а заминал за Швајцарија

Press24 - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе Предлог за издавање казнен налог против 44-годишен гостиварец кој го сторил кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 ...

Гостиварец со позитивен корона тест отпатувал за Швајцарија

Сител - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе Предлог за издавање казнен налог против 44-годишен гостиварец кој го сторил кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 ...

Казнет гостиварец, кој позитивен на корона заминал во Швајцарија

Канал5 - 10.06.2021

Поднесен е предлог за издавање казнен налог против 44 годишен гостиварец кој сторил кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Како што информираат од ЈО, надлежен јавен обвинител од Основното јавно ...

Бил позитивен на ковид-19 па и го прекршил полицискиот час и заминал за Швајцарија

МКД - 10.06.2021

Јавното обвинителство од Гостивар бара од судот гостиварец да биде казнет со 100 дневни глоби. Тој иако имал позитивен тест на коронавирусот, не само што не ја почитувал изолацијата како мерка, туку и го прекшил полицискиот час и тргнал за ...

ОЈО Скопје поднесе обвинение против три лица поради непочитување на полициски час

Курир - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно oбвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица, за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Обвинение против три лица за непочитување на полицискиот час во Скопје​

24Инфо - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно oбвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица, за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија” од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Позитивен Гостиварец наместо во изолација заминал за Швајцарија; Тројца во Скопје шетале за време полицискиот час

Република - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно oбвинителство Скопје поднел предлози за издавање казнен налог против три лица, за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот законик.

Парична казна за гостиварец кој не го почитувал полицискиот час​

Опсервер - 10.06.2021

– Поднесен е предлог за издавање казнен налог против 44 годишен гостиварец кој сторил кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Како што информираат од ЈО, надлежен јавен обвинител од Основното јавно ...

Парична казна за гостиварец кој не го почитувал полицискиот час​

MakPress - 10.06.2021

Поднесен е предлог за издавање казнен налог против 44 годишен гостиварец кој сторил кривично дело – непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Како што информираат од ЈО, надлежен јавен обвинител од Основното јавно ...

Обвинителство бара казна за гостиварец кој заминал за Швајцарија, а имал решение за изолација

Gostivarpress.mk - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, поднесе Предлог за издавање казнен налог против 44-годишен гостиварец кој го сторил кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија од член 206 ...

Обвинение против три лица за непочитување на полицискиот час во Скопје​

Frontline - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно oбвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица, за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Обвинение против три лица за непочитување на полицискиот час во Скопје​

Опсервер - 10.06.2021

– Надлежен јавен обвинител од Основното јавно oбвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица, за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот ...

Обвинение против три лица за непочитување на полицискиот час во Скопје​

MakPress - 10.06.2021

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно oбвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог против три лица, за кривично дело – „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“ од член 206 став 1 од Кривичниот ...