TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски имал неодложни обврски кон партијата, затоа не дојде пред Влада

Фокус - 12.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не се одѕва на поканата од Влада да присуствува на церемонијата на која беше подигнато знамето на НАТО. Од партијата велат дека Мицкоски не присуствувал поради обврски.

Поради неодложни обврски Мицкоски не присуствуваше на настанот пред Влада

ТВ21 - 12.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не присуствуваше на денешната свечена церемонија за подигање на знамето на НАТО пред седиштето на владата. Од опозициската партија велат дека поканата до лидерот стигнала, но тој не можел да присуствува ...

ВМРО-ДПМНЕ со оправдување зошто Мицкоски не дошол на свеченоста

Фактор - 12.02.2019

Христијан Мицкоски, како лидер на опозициската ВМРО-ДПМНЕ бил поканет но не дојде на свечената церемонија на подигнувањето на знамето на НАТО пред Владата на Македонија, а од партијата велат дека нивниот претседател имал други партиски обврски.

Мицкоски не можел да дојде поради неодложни обврски

Независен - 12.02.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не присуствуваше на свечената церемонија за подигање на знамето на НАТО пред седиштето на владата. Од најголемата опозициска партија потврдуваат за „Независен весник“ дека Мицкоски добил покана од ...

СДСМ:Мицкоски паѓа сè пониско, злоупотребува човечки трагедии за сопствена промоција

Макфакс - 11.02.2019

Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа сè пониско. Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена промоција, соопшти СДСМ.

СДСМ: Влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ за ВМРО-ДПМНЕ било обесчестување, не, тоа е историскиот успех

ТВ21 - 11.02.2019

„За ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ било обесчестувањеи обезличување на државата. Не. Антизападните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со историскиот успех на Македонија.

Поради неодложни обврски Мицкоски не присуствуваше на настанот пред Влада

4NEWS - 12.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не присуствуваше на денешната свечена церемонија за подигање на знамето на НАТО пред седиштето на владата. Од опозициската партија велат дека поканата до лидерот стигнала, но тој не можел да присуствува ...

СДСМ: Осамен, заробен во сопствениот мрак, Мицкоски тажи за неговиот ментор Груевски

Фокус - 10.02.2019

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите, велат од СДСМ.

Мицкоски не дошол пред Влада поради неодложни обврски

Press24 - 12.02.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не присуствуваше на свечената церемонија за подигање на знамето на НАТО пред седиштето на Владата. Од најголемата опозициска партија потврдуваат за „Независен весник“ дека Мицкоски добил покана од ...

Димитров и Пендаровски со највисок рејтинг во анкетата за претседател

Вечер - 10.02.2019

Најголема поддршка од граѓаните доколку утре се одржат претседателските избори би добиле Зоран Заев и Христијан Мицкоски. Заев котира со 12,7, а втор е Мицкоски со 7,8 проценти. Ова го покажа најновата анкета што ја спроведе Телма .

Мицкоски објави видео спот – главен актер, лично тој!

Вечер - 10.02.2019

Видео во траење од неколку минути снимил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кое го објавил својот Фејсбук профил. Мицкоски напишал: Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги. Македонија оди во погрешна насока.

Мицкоски со тажен лик повторно повикува на избори, од СДСМ со потсмев велат дека тажи во кабинетот на неговиот ментор ...

ТВ21 - 10.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ преку видео што го објави на социјалните мрежи повторно повикува на предвремени парламентарни избори, затоа што, како што истакна покрај национална следува економска катастрофа.

Француската Влада ќе оди до крај во трансформацијата на економскиот модел

24Инфо - 10.02.2019

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски би добиле најголема поддршка од граѓаните ако би се кандидирале на претседателските избори, покажува анкетата на Телма . За Заев би гласале 12,7 проценти, а за Мицкоски 7,8 отсто, ...

ВИДЕО: Христијан Мицкоски направи драма

Скопје1 - 10.02.2019

Партискиот лидер Христијан Мицкоски во видео на својот Фејсбук повика на избори поради, како што вели, економската катастрофа во која тоне земјава. Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги. Македонија оди во погрешна насока.

Мицкоски објави “потресно” видео – главен актер лично тој

Centar - 10.02.2019

Ќе се борам оваа црнина да прекине, да дојдат подобри времиња, вели во навидум “потресниот” видео спот лидерот на ВМРО ДПМНЕ. Видео-спотот во траење од неколку минути снимил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Мицкоски со спот на Фејсбук бара предвремени избори

24Инфо - 10.02.2019

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил објави видео-спот во кој бара од Влдата предвремени избори, за, како што вели, „народот да одлучи“. „Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги.Македонија оди ...

Анкета на Телма: Никола Димитров и Стево Пендаровски со најголем рејтинг за претседателските избори

еМагазин - 10.02.2019

Зоран Заев и Христијан Мицкоски се имињата кои доколку утре се одржат претседателските избори би добиле најголема поддршка од граѓаните. Заев котира со 12,7 процетни, а втор е Мицкоски со 7,8.

СДСМ: Мицкоски молчеше кога ВМРО-ДПМНЕ го уништуваше здравството

МКД - 11.02.2019

Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа се пониско. Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена промоција, реагира СДСМ на денешното ...

СДСМ: Влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ за ВМРО-ДПМНЕ било обесчестување, не, тоа е историскиот успех

Канал5 - 11.02.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ било обесчестување и обезличување на државата, реагираат од СДСМ на пресот на Наум Стоилковски од ВМРО - ДПМНЕ. Не. Антизападните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со ...

СДСМ: Наместо да тажи по Груевски, Мицкоски нека се спрема за пораз

МКД - 10.02.2019

За Христијан Мицкоски членството на Македонија во НАТО било погрешна насока. За него единствена вистинска насока е изолацијата, враќање кон црното минато и сопствениот бизнис со хидроцентралите.

Мицкоски со тажен лик повторно повикува на избори, од СДСМ со потсмев велат дека тажи во кабинетот на неговиот ментор ...

4NEWS - 10.02.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ преку видео што го објави на социјалните мрежи повторно повикува на предвремени парламентарни избори, затоа што, како што истакна покрај национална следува економска катастрофа.

Видеопорака на Мицкоски: По националната, ни претстои економска катастрофа, затоа потребни се избори

МКД - 10.02.2019

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги. Македонија оди во погрешна насока. Покрај национална ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори. Народот да одлучи. Избори.

СДСМ: Мицкоски злоупотребува човечки трагедии за сопствена промоција

+инфо - 11.02.2019

Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа се пониско.Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена промоција, реагира СДСМ.

СДСМ:ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нека се подготват за пораз на какви било избори

Макфакс - 11.02.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ било обесчестување и обезличување на државата. Не. Антизападните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со историскиот успех на Македонија, се вели во реакцијата на СДСМ.

СДСМ:Мицкоски паѓа сè пониско, злоупотребува човечки трагедии за сопствена промоција

Centar - 11.02.2019

Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа сè пониско. Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена промоција, соопшти СДСМ.

СДСМ: Влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ за ВМРО-ДПМНЕ било обесчестување, не, тоа е историскиот успех

4NEWS - 11.02.2019

„За ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ било обесчестувањеи обезличување на државата. Не. Антизападните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со историскиот успех на Македонија.

СДСМ: Мицкоски злоупотребува човечки трагедии за сопствена промоција

А1 On - 11.02.2019

„Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа се пониско. Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена промоција.

СДСМ: Влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ за ВМРО-ДПМНЕ било обесчестување, не, тоа е историскиот успех

А1 On - 11.02.2019

„За ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ било обесчестување и обезличување на државата. Не. Антизападните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со историскиот успех на Македонија.

СДСМ: Мицкоски паѓа се пониско, злоупотребува човечки трагедии за сопствена промоција

Канал5 - 11.02.2019

Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа се пониско, се наведува во реакцијата на СДСМ. Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена ...

СДСМ:ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нека се подготват за пораз на какви било избори

24Инфо - 11.02.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ било обесчестување и обезличување на државата. Не. Антизападните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со историскиот успех на Македонија, се вели во реакцијата на СДСМ.

СДСМ: Мицкоски паѓа се пониско, злоупотребува човечки трагедии за сопствена промоција

iPortal - 11.02.2019

Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа се пониско. – порачуваат од СДСМ. Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена промоција.

СДСМ:ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нека се подготват за пораз на какви било избори

Centar - 11.02.2019

За ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски влезот во НАТО и интеграцијата во ЕУ било обесчестување и обезличување на државата. Не. Антизападните ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат да се помират со историскиот успех на Македонија, се вели во реакцијата на СДСМ.

СДСМ:Мицкоски паѓа сè пониско, злоупотребува човечки трагедии за сопствена промоција

24Инфо - 11.02.2019

Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа сè пониско. Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена промоција, соопшти СДСМ.

СДСМ: Мицкоски паѓа се пониско, злоупотребува човечки трагедии за сопствена промоција

Либертас - 11.02.2019

Соопштение за јавност Целосно заглавен во деструктивноста, не можејќи да се помири со успехот на Македонија, антинародниот Христијан Мицкоски паѓа се пониско. Мицкоски злоупотребува дури и човечки трагедии и тоа го смета за сопствена промоција.