TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачите на Интер истакнаа навредлив транспарент за Бонучи

Спортски - 15.01.2022

Фудбалерот на Јувентус, Леонардо Бонучи беше казнет со 10.000 евра поради нападот врз секретарот на Интер по голот на Санчез во италијанскиот Суперкуп. Бонучи се спремаше да влезе во игра како еден од изведувачите на пенали, но Санчез постигна гол ...

Нови информации за Дибала: Дали навистина преговара со Интер?

Спортски - 15.01.2022

Во Италија од вчера актуелна е веста дека аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала добил понуда од Интер и на лето би можел да направи „земјотрес“ на „чизмата“ со трансферот во големиот ривал. Сепак, последните информации се поинакви.

Интер ги започнале преговорите со Паоло Дибала

Макфакс - 15.01.2022

Интер се сериозни во намерите да го донесат во клубот, Паоло Дибала. „Газета дело Спорт“, објави дека директорот на Интер, Бепе Марота, веќе стапил во контакт со менаџерот на Дибала. Паоло Дибала е подготвен да замине од Јувентус како слободен играч.

Марота му се јавил на Дибала и му понудил поголема плата од Јувентус

SportMedia - 15.01.2022

Извршниот директор на Интер, Бепе Марота, по Нова година стапил во контакт со агентот на Дибала за да разговара за евентуален договор, откако Аргентинецот и формално ќе ја заврши соработката со Јувентус.

Ливерпул се вклучува во трката за потпис со Дибала

Слободен Печат - 15.01.2022

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп , се обидува да го искористи застојот во преговорите помеѓу Пауло Дибала и Јувентус за да го донесе аргентинскиот репрезентативец на „Енфилд“. Договорот на Дибала со Јувентус истекува на лето и двете страни се ...

Интер тргнува по напаѓачот на Јувентус, ќе го добие бесплатно

Дриблинг - 15.01.2022

Пауло Дибала не сака да го продолжи договорот со Јувентус, му истекува во јуни, а „старата дама“ никако да го убеди за продолжување на соработката. Проблем е барањето на Дибала, тој сака поголема плата, а Јувентус нема намера да ги исполни барањата ...

Интер тргна по Дибала

Локално - 15.01.2022

ИНТЕР започна акција за доведување на Пауло Дибала, објави La Gazzetta dello Sport. Директорот на Интер, Бепе Марота телефонски разговарал со агентот на Дибала и започнал преговори за доаѓањето на Аргентинецот во Милано.

Алегри: Се надевам дека Дибала ќе остане во Јувентус

МакФудбал - 15.01.2022

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, се надева дека напаѓачот Пауло Дибала ќе остане во клубот. Договорот на играчот истекува на крајот на сезоната и се уште не е обновен. Преговорите се водат подолго време, но двете страни имаат несогласувања ...

Ванда е непобедлива: Брак на хартија, еве што морал да направи Икарди!

Локално - 15.01.2022

Мауро Икарди и Ванда се заедно по неверството на напаѓачот, но тоа изгледа само на социјалните мрежи. Имено, во Аргентина тврдат дека информацијата е веродостојна, се работи за маска, а Ванда поради парите останала со Маурито на хартија.

Ванда е непобедлива, брак на хартија, еве што мораше да направи Икарди

Спортклуб - 15.01.2022

Мауро Икарди и Ванда се заедно по неверството на напаѓачот, но тоа изгледа само на социјалните мрежи. Имено, се зборува, поточно во Аргентина тврдат дека информацијата е веродостојна и дека се работи за маска.

Потрес на Апенините: Интер тргнува по потписот на Пауло Дибала

МакФудбал - 15.01.2022

Италијанскиот првак Интер тргна во акција за доведување на Пол Дибала, открива „Газета дело спорт“. Директорот на Интер, Бепе Марота телефонски разговарал со агентот на Дибала и започнал преговори за доаѓањето на Аргентинецот во Милано.

Интер ги започнале преговорите со Паоло Дибала

Точка - 15.01.2022

Интер се сериозни во намерите да го донесат во клубот, Паоло Дибала. „Газета дело Спорт“, објави дека директорот на Интер, Бепе Марота, веќе стапил во контакт со менаџерот на Дибала. Паоло Дибала е подготвен да замине од Јувентус како слободен играч.

Алегри: Оваа сезона Интер е најдобар, за идната ќе видиме

SportMedia - 14.01.2022

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри признава дека неговиот тим заостанува во однос на Интер. Во средата „Старата дама3 падна во дуелот со Интер во Суперкупот на Италија, а исто така „нероаѕурите“ се лидери во Серија А.

„Бомба“: Интер сака да го „украде“ Дибала

Спортски - 14.01.2022

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Интер ќе се обиде да ја донесе ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала. „Газета дело Сппорт“ пренесува дека директорот Бепе Марота, кој е бивш директор на Јувентус, ќе се обиде да го донесе ...