TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вил Смит ги исмеа зависниците од Фејсбук и Инстаграм по големиот дефект (ВИДЕО)

Канал5 - 14.03.2019

Вчера попладне корисниците на социјалните мрежи во целиот свет почнаа да пријавуваат проблеми со користењето на Фејсбук , Инстаграм и Уатсап. Некои од корисниците не можеа да се логираат , други не можеа да постираа , некои не можеа да праќаат и ...

Колапсот на Фејсбук е најголем во историјата на социјалната мрежа

MTM - 14.03.2019

Фејсбук го доживеа најголемиот пад во својата историја. 14 часа, корисниците на социјална мрежа имаа проблеми. Не беа достапни ниту услугите за пораки Messenger и Whatsapp, како и сајтот за споделување фотографии Instagram.

Instagram се оправи, а Facebook сега има проблеми

Телефони.мк - 14.03.2019

Проблем беше за сите корисници затоа што Instagram, Facebook и WhatsApp вчера, во среда, имаа проблеми со прекин во мрежата дури 12 часа. Додека се случил прекинот, што не бил причина на хакерски напад, во тоа време имало многу платени реклами на ...

Facebook и сервисите во сопственост на компанијата имаа проблеми со достапноста во текот на вчерашниот ден

Smartportal - 14.03.2019

Доколку во текот на вчерашниот ден имавте проблем со пристап или со целосно функционирање на Facebook, Messenger, WhatsApp, Instagram, па дури и Facebook Workplace, не сте единствени, а проблемот не треба да го барате во вашиот уред или интернет ...

Би-Би-Си: Јавноста сѐ уште чека официјално соопштение за крахот на „Фејсбук“

Алсат-М - 14.03.2019

Социјалната мрежа „Фејсбук“ од денеска повторно е во функција откако скоро 14 часа поголем дел од апликациите не им беа достапни на корисниците ширум светот. Проблемот со апликациите на Фејсбук почнаа вчера околу 16 часот.

Фејсбук го доживеа најголемиот крах во историјата

МКД - 14.03.2019

Социјалната мрежа Фејсбук главно профункционира по најголемиот пад во историјата. Но сѐ уште има големи проблеми низ целиот свет, јавува Си-ен-ен. Повеќе од 17 часа траат големите проблеми со најголемата социјална мрежа.

Instagram повторно проработе, Facebook и натаму во проблеми

USB - 14.03.2019

Вчерашниот ден голем број на корисници на социјалните мрежи, не можеа да ги извршуваат своите секојдневни активности, поради падот на најголемите мрежи Instagram и Facebook. Во текот на денешниот ден Instagram повторно беше активиран, но за голем ...

Фејсбук моментално работи, но некои корисници сè уште имаат проблеми

Точка - 14.03.2019

Од вчеравечер траат проблемите со една од најпопуларните социјални мрежи во светот. Овој проблем многумина го нарекуваат најголемиот пад на Фејсбук во историјата. Моментално социјалната мрежа работи, но корисниците и понатаму имаат проблеми.

Што се случуваше додека немаше Фејсбук?

Fashionel - 14.03.2019

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм вчеравечер го доживеаја најголемиот крах во историјата на нивното постоење, па мораа преку конкурентскиот Твитер да појаснат дека се работи за проблем на кој работат сите нивни тимови.

Фејсбук го доживеа најголемиот пад во историјата, низ светот се уште имаат проблеми

Независен - 14.03.2019

Фејсбук повторно проработе по најголемиот пад во историјата, но се уште има големи проблеми ширум светот, јавува „Си-ен-ен“. Повеќе од 14 часа траат големите проблеми со најголемата социјална мрежа.

Фејсбук се соочи со најголемиот прекин – корисници сè уште имаат проблем со Инстаграм, Ватсап и Месинџер

Радио МОФ - 14.03.2019

Од синоќа корисници на Фејсбук, Инстаграм, Ватсап и Месинџер од целиот свет пријавуваат проблеми при користење и логирање на апликациите. Проблемот, кој трае повеќе од 14 часа, се смета за еден од најголемите што ги претрпела социјалната мрежа.

„Фејсбук“ синоќа доживеа најголем пад во историјата

ТВ21 - 14.03.2019

Социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска повторно е стабилизирана по синоќешниот најголем пад во историјата, пишува Си-Ен-Ен. Повеќе од 14 часа траеја проблемите на најголемата друштвена мрежа.

Најголем пад во историјата на Фејсбук

+инфо - 14.03.2019

Фејсбук проработи по најголемиот пад во историјата, но, се уште има проблеми, јави Си-Ен-Ен. Од компанијата „Фејсбук“ нагласија дека не се работи за хакерски напад, без да соопштат повеќе детали.

(Видео) Вил Смит со пародија за колапсот на социјалните мрежи собра еден милион лајкови

Макфакс - 14.03.2019

Целосниот колапс на „Фејсбук“, „Инстаграм“ и „Вацап“ вчера допре до голем број корисници. Колку многу ги допре, покажува видеото на актерот Вил Смит, кој откако сфати дека му проработел неговиот „Инстаграм“ објави видео на кое може да се види ...

Ви „трокираат“ Фејсбук и Инстаграм? Еве со какви огромни проблеми се соочува социјалната мрежа

Алфа - 14.03.2019

Фејсбук „генерално функционира, но се уште со големи проблеми“, пренесува Си-Ен-Ен после најголемиот пад во историјата на најголемата социјална мрежа. Работите отидоа дотаму што Фејсбук мораше преку Твитер да објаснува што се случува.

(ВИДЕО) „Исмејувањето“ на Вил Смит поради падот на Инстаграм собрало милион лајкови!

Екран - 14.03.2019

Потполниот колапс на Фејсбук, Инстаграм и ВатсАпп вчера „дотепала“ негови бројни корисници. Колку, најдобро покажал глумецот Вил Смит. Откако сфатил дека Инстаграмот му проработел после неколкучасовна блокада, снимил видео со својата реакција: ...

Денот кога Фејсбук падна и се пресели на Твитер

Денар - 14.03.2019

Бројни корисници од целиот свет вчера, за време на вечерните часови, не успеаа да се логираат на нивните профили на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм. Ситуацијата сега е многу подобра, иако не е совршена, бидејќи се уште има повремени грешки при ...

Хакерски напад го сруши Фејсбук, мрежата денеска повторно во функција

Скопје1 - 14.03.2019

По вчерашниот најголем пад во историјата Фејсбук, социјалната мрежа денеска повторно во функција, но, се уште има проблеми, јави Си-Ен-Ен. Од компанијата „Фејсбук“ нагласија дека не се работи за хакерски напад, без да соопштат повеќе детали.

Вил Смит се пошегувал со падот на Инстаграм, реакцијата собрала милион лајкови

Точка - 14.03.2019

Целосниот колапс на Фејсбук, Инстаграм и Ватсап вчера предизвика реакции кај нивните бројни корисници, меѓу кои и актерот Вил Смит. Откако сфатил дека Инстаграм проработел по неколкучасовната блокада, тој снимил видео од својата реакција: View this ...

Фејсбук доживеал најголем пад во историјата:И’ денес можни проблеми!

Екран - 14.03.2019

Фејсбук главно проработел после најголемиот пад во историјата. Но,сеуште има проблеми, јавува CNN. Најголемата социјална мрежа на светот имаше проблеми повеќе од десет часа. Станува збор за најголемиот пад на Фејсбук во историјата.

„Да не го донесе Владава Фејсбук и Инстаграм во Македонија што не работат?!„: Твитер реакции

еМагазин - 14.03.2019

Фејсбук и Инстаграм (кој е во сопственост на Фејсбук) од денеска повторно функционираат нормално по техничкиот проблем, еден од најголемите во историјата на социјалната мрежа. Вчера технички проблеми имаа и Месинџер и Ватсап.

САГАТА ЗАВРШИ: По 14 часа Фејсбук и Инстаграм се вратија во живот- еве што се случувало во целиот свет со социјалните ...

Курир - 14.03.2019

Сигурно сите вчера забележавте дека апликациите Инстаграм и Фејсбук имаа некои проблеми. Фејсбук и Инстаграм прв пат во својата историја имаа прекин во рок од рекордни 14 часа, по што најголемата социјална мрежа во светот Фејсбук мораше да го ...

Што се случи со Facebook и Instagram?

Бизнис Инфо - 14.03.2019

Фото: Pixabay Корисниците на едни од најпопуларните социјални мрежи во светот, Facebook и Instagram, се соочија со проблем при нивно користење. Дел од корисниците воопшто немаа пристап до овие мрежи, а некои имаа проблеми при обид да постават слика, ...

Што се случуваше вчера со Инстаграм?

Friday.mk - 14.03.2019

Сигурно сите вчера забележавте дека апликациите Инстаграм и Фејсбук имаа некои проблеми. Станува збор за технички проблем, а од компанијата се јавија на Твитер дека проблемот ќе биде решен во најбрз можен рок.

Facebook го доживеа најдолгиот прекин во историјата од 14 часа – „пукна“ и Instagram

Gostivarpress.mk - 14.03.2019

Голем број корисници на Фејсбук и Инстаграм ширум светот, во текот на вчерашниот ден и вечерта се соочија со проблеми, не можеа да се логираат, да прикачуваат фотографии, да испраќаат пораки или да објавуваат постови.

Истражување на Фејсбук за продажба на податоци

Локално - 14.03.2019

Канцеларијата на Сојузното обвинителство на САД спроведува кривична истрага за продажбата на податоци за потрошувачите што Фејсбук ги има дадено до голем број глобални технолошки гиганти. Тоа е она што го објави “Њујорк тајмс”, наведувајќи ги двата ...

И по повеќе од 10 часа, проблемите со користење на Фејсбук продолжуваат

Локално - 14.03.2019

За повеќе од 10 часа, проблемите со пристапот до Фејсбук продолжуваат, пишува Euronews. Првите податоци за корисниците кои не можат да се логираат во нивните сметки или не можат да објавуваат статуси во апликацијата беа вчера околу 18 часот .

Фејсбук „тресна“ и во Македонија

Фактор - 14.03.2019

Ширум светот корисниците на социјалните мрежи се огорчени откако дојде до „пад“ на Фејсбук и Инстаграм. Корисните на југ и југоисток на Велика Британија забележале проблеми на социјалните мрежи околу 16 часот, а потоа, како што наведува британски ...

Проблем и со WhatsApp - дали и вам ви се случува истото?

Точка - 13.03.2019

Корисниците од целиот свет цел ден пријавуваат проблеми со Фејсбук и Инстаграм, а во последните неколку часа се појавил и проблем со WhatsApp. Многумина велат дека не можат да се испраќаат фотографии преку таа апликација за допишување.

Фејсбук и Инстаграм паднаа во целиот свет- од компанијата им се извинија на корисниците

Канал5 - 13.03.2019

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм се паднати насекаде во светот. Голем број корисници не можат да пристапат до мрежите и својата лутина ја истураат на Твитер. Од Фејсбук им се извинуваат на сите корисници на нивната мрежа и на апликациите , ...

Facebook и Instagram имаат проблеми со објавување содржини и со логирање

Кајгана - 13.03.2019

Корисниците на социјалните мрежи Facebook и Instagram ширум светот пријавуваат дека имаат проблеми со објавување статуси, линкови, фотографии и други содржини на своите профили и страници.

Паднаа „Фејсбук“ и „Инстаграм“

Тера - 13.03.2019

Вечерва паднаа социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“. Во голем број држави апликациите не функционираат, во некои пак само одредени опции се нефункционални. И двете социјални мрежи прикажуваат пораки за грешки при обид за нивно користење.

Проблеми со Фејсбук и Инстаграм ширум светот

А1 On - 13.03.2019

Социјаните мрежи Фејсбук и Инстаграм „паднаа“ ширум светот, поради што илјадници огорчени корисници објавија за тоа на Твитер. Корисниците во јужниот и југоисточниот дел на Англија меѓу првите почнаа да „доживуваат проблеми“.

Паднаа „Фејсбук“ и „Инстаграм“

Макфакс - 13.03.2019

Социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“ во некои држави целосно не функционираат, додека во некои земји не функционираат одредени опции. На „Твитер“ веднаш се појавија гневни и шеговити коментари за проблемите со кои се соочуваат корисниците на ...

Фејсбук стана атракција за постарите лица- младите корисници ги бришат профилите

Магазин - 13.03.2019

Над 15 милиони корисници од САД се откажале од користењето на Фејсбук, во споредба со 2017 година, покажува псоледното истражување на тимот на аналитичката куќа Edison Research. Според нивните податоци 80% од Американците користат Twitter, Snapchat ...

Инстаграм падна, Фејсбук се тресе

CivilMedia - 13.03.2019

Социјалната мрежа Инстаграм престана да работи, а милионите корисници денеска не можат да ја подигнат апликацијата. Проблемите се појавија истовремено со големите технички проблеми со кои се соочува и матичната компанија Фејсбук денеска.

Не грижете се, не сме единствени: Не работат Фејсбук и Инстаграм ширум светот

Точка - 13.03.2019

Фејсбук и Инстаграм „паднаа“ ширум светот, поради што илјадници корисници својот револт го изразуваат на Твитер. Корисниците на југ и југоисток од Англија, меѓу првите почнале да „доживуваат потешкотии“.

Бројките не лажат: Се помалку млади, а повеќе стари лица користат Фејсбук

Точка - 13.03.2019

Фејсбук се бори да ја задржи базата на корисници – се проценува дека денес има 15 милиони помалку од 2017-та година, а само во САД забележан е пад на популацијата која ја користи најголемата социјална мрежа на светот, од 67% на 61%.

Фејсбук не работи, ја обвновуваат апликацијата

1tv - 13.03.2019

Социјалната мрежа Фејсбук не е активна за сите. Дел од корисниците не можат се логираат на Фејсбук, бидејќи компанијата ги систематизира податоците. Од Фејсбук уверуваат дека наскоро акауните ќе можат да се логираат на мрежата.

Падна најголемата социјална мрежа „Фејсбук“

ТВ21 - 13.03.2019

Поголем дел од корисниците на социјалната мрежа „Фејсбук“, не можеа да ги користат услугите, особено од персонални компјутери, откако најголемата друштвена мрежа доживеа пад. Исто така проблематичен беше и „Инстаграм“.

Се обратија преку ривалот Твитер: Најголемиот прекин на Фејсбук досега

Таратур - 14.03.2019

Фејсбук корисниците од вчера вечерта, поточно од попладневните часови, мака мачат со конекција на социјалната мрежа, како и на Инстаграм, ВатсАп и Месинџер апликациите, како последица на најголемиот прекин кој софијалната платформа го имала досега.

„Фејсбук“ синоќа доживеа најголем пад во историјата

4NEWS - 14.03.2019

Социјалната мрежа „Фејсбук“ денеска повторно е стабилизирана по синоќешниот најголем пад во историјата, пишува Си-Ен-Ен. Повеќе од 14 часа траеја проблемите на најголемата друштвена мрежа.

Фејсбук доживеа најголем пад во историјата

24 Вести - 14.03.2019

Фејсбук проработи по најголемиот пад во историјата, но, се уште има проблеми, јави Си-Ен-Ен. Од компанијата „Фејсбук“ нагласија дека не се работи за хакерски напад, без да соопштат повеќе детали.

Како Вил Смит се пошегува со падот на Инстаграм?!

ЗаЗабава - 14.03.2019

Целосниот колапс на Фејсбук, Инстаграм и Ватсап вчера предизвика реакции кај нивните бројни корисници, меѓу кои и актерот Вил Смит. Откако сфатил дека Инстаграм проработел по неколкучасовната блокада, тој снимил видео од својата реакција: Неговата ...

Што се случувашe - Фејсбук и Инстаграм по 14 часа се вратија во живот

Сител - 14.03.2019

Сигурно сите вчера забележавте дека апликациите Инстаграм и Фејсбук имаа некои проблеми. Фејсбук и Инстаграм прв пат во својата историја имаа прекин во рок од рекордни 14 часа, по што најголемата социјална мрежа во светот Фејсбук мораше да го ...

По 14 часа Фејсбук и Инстаграм се вратија во живот

Нетпрес - 14.03.2019

Вчера апликациите Инстаграм и Фејсбук имаа прекин во рок од рекордни 14 часа, по што најголемата социјална мрежа во светот Фејсбук мораше да го објаснат својот проблем преку својот ривал Твитер.

Рекордно најдолг прекин во историјата на Facebook

Фокус - 14.03.2019

Социјалната мрежа Facebook го доживеа најдолгиот прекин во историјата од 14 часа, поради што го искористи акаунтот од својот ривал Твитер за да го објасни својот проблем. Корисниците на Фејсбук, Инстаграм, Месенџер, како и Ватсап ширум светот вчера ...

Facebook и Instagram имаат проблеми со објавување содржини и со логирање

Локално - 13.03.2019

Корисниците на социјалните мрежи Facebook и Instagram ширум светот пријавуваат дека имаат проблеми со објавување статуси, линкови, фотографии и други содржини на своите профили и страници.

Проблеми со Фејсбук и Инстаграм ширум светот

Нетпрес - 13.03.2019

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм „паднаа“ ширум светот, поради што илјадници огорчени корисници објавија за тоа на Твитер. Корисниците во јужниот и југоисточниот дел на Англија меѓу првите почнаа да „доживуваат проблеми“.

Паднаа Facebook и Instagram ширум светот

USB - 13.03.2019

Социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“ во некои држави целосно не функционираат, додека во некои земји не функционираат одредени опции. На „Твитер“ веднаш се појавија гневни и шеговити коментари за проблемите со кои се соочуваат корисниците на ...