TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Звезда не го ни знаат составот на МЗТ Скопје

Спортклуб - 30.09.2022

Македонскиот шампион утре го почнува својот настап вок АБА лигата, прв по пауза од четири години, а противник е бранителот на титулата во ова натпреварување Црвена Звезда. За белградскиот тим тоа е прв официјален натпревар во сезоната и генерална ...

Јовановиќ: МЗТ има искусни играчи, ривал кој го сфаќаме максимално сериозно

Слободен Печат - 30.09.2022

Официјално започна новата натпреварувачка сезона во АБА лигата , на првиот натпревар одигран денеска хрватскиот Задар на домашен терен со 96:67 триумфираше над Студентски Центар од Црна Гора.

Новата сезона во АБА-лигата почна со неверојатен резултат во Задар

Екипа - 30.09.2022

Новата сезона во АБА-лигата почна со натпреварот меѓу Задар и Студентски центар од Подгорица. Сезона во која ќе игра и МЗТ Скопје, а ќе биде во еден поразличен формат од претходно со плеј-оф со осум екипи.

Божиќ со МВП учинок, Задар убедлив на стартот на АБА

Gol.mk - 30.09.2022

На стартот на новата АБА сезона, победа запиша екипата на Задар во мечот со Студентски Центар (96-67). Пресметката која се одигра во Хрватска им припадна на домаќините, кои на убедлив начин ја оправдаа фаворитската улога.

Започна новата сезона во АБА лигата

Сител - 30.09.2022

Попладнево стартуваше новата сезона во регионалната кошаркарска АБА лига во која повторно во елитата ќе игра и македонскиот шампион МЗТ Скопје Ааеродром. Со натпреварот меѓу Задар и Студентски Центар што е во тек, започна 22-та сезона во АБА лигата.

Лазиќ: Ги знаете нашите цели, но прва задача ни е победа и добра претстава против МЗТ

Gol.mk - 30.09.2022

Во пресрет на стартот на новата сезона во АБА лигата во која МЗТ Скопје Аеродром по четири години апстиненција се враќа во елитната конкуренција, јадранскиот шампион одржа прес-конференција на која ги истакна целите.

Црвена Звезда без тројца топ-кошаркари за дуелот со МЗТ Скопје

Екипа - 30.09.2022

Црвена Звезда ќе ја почне одбраната на трофејот во АБА-лигата со домашниот дуел против МЗТ Скопје, а новиот тренер Влада Јовановиќ се соочува со сериозни проблеми со ростерот на „црвено-белите“ на стартот од сезоната.

Започнува АБА: Црвена Звезда го брани трофејот, Партизан главен конкурент, камбек на МЗТ Скопје

Екипа - 30.09.2022

Со натпреварот помеѓу Задар и Студентски Центар (18:00) денеска започнува 22. сезона во АБА лигата. Шампионскиот трофеј во најсилното регионално првенство и воедно една од најдобрите лиги во кошаркарска Европа ќе го брани Црвена Звезда, а ...

ЕКИПА ги претставува кошаркарските прволигаши – МЗТ Скопје

Екипа - 30.09.2022

МЗТ Скопје ги промени речиси сите страници, но „металците“ повторно го имаат најквалитетниот тим во мак-баскетот и пред себе имаат највисоки цели – атак на двојната круна на домашната сцена.

„Црвено-белите“ пред дуелот со МЗТ: Тие се искусна екипа, ама нашите цели се јасни

Дерби - 30.09.2022

МЗТ Скопје се враќа во елитната АБА лигата, а веќе на стартот има огромен предизвик, дуел со актуелниот шампион Црвена Звезда на негов терен во Белград. Повеќе од јасно е кој е фаворит на овој меч, ама тоа ќе мора да се потврди на паркетот и за тоа ...

Јовановиќ: Сериозно ќе му пристапиме на мечот со МЗТ Скопје

Gol.mk - 30.09.2022

Македонскиот првак МЗТ Скопје ќе го направи кам-бекот во регионалната АБА лига на гостувањето кај големиот фаворит Црвена Звезда. Предводникот на српскиот гигант Влада Јовановиќ го најави стартот на новата сезона и порача дека неговиот тим нема да ...

Стартува АБА лигата: МЗТ се враќа во елитата, Ц. Звезда и Партизан најголеми фаворити

Gol.mk - 30.09.2022

Новата сезона во регионалната кошарка е пред нас. Во петок во Задар стартува уште една борба за титулата шампион во АБА лигата која носи сигурен пласман во Евролигата следната сезона. Се чини дека првенството изобилува со квалитетни имиња, тимови и ...

МЗТ Скопје ги пушти во продажба сезонските билети за АБА и Прва лига

Gol.mk - 30.09.2022

Кошаркарскиот шампион на Македонија, МЗТ Скопје, ги информираше своите навивачи дека од денес (петок) пуштени се во продажба сезонските билети за сите домашни натпревари на тимот во тековната сезона.

Денеска започнува АБА лигата, МЗТ в сабота му гостува на шампионот Црвена звезда

Слободен Печат - 30.09.2022

Денеска ќе стартува новата сезона во регионалната кошаркарска АБА лига , а титулата ја брани Црвена звезда која минатата сезона во српското финале по голема борба беше подобра од Партизан во серијата со 3:2 во победи.

Јовановиќ со респект: МЗТ Скопје е тим кој мора да го сфатиме сериозно!

SportMedia - 30.09.2022

Македонскиот првак се врати во АБА-лига, на стартот на сезоната ќе и гостува на Црвена Звезда, дуелот се игра утре со почеток во 20 часот. Српскиот тим кој е бранител на титулата е фаворит на оваа средба.

Стартува АБА лигата, МЗТ Скопје му гостува на актуелниот шампион Црвена ѕвезда

Курир - 30.09.2022

Новата сезона во регионалната АБА лига почнува денеска со натпреварите од воведното коло во кое актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром по подолга пауза се враќа во натпреварување со гостување кај бранителот на титулата Црвена ѕвезда.

Петровиќ: Атак на сите домашни титули и опстанок во АБА лигата

Макфакс - 29.09.2022

Во пресрет на новата сезона во АБА и еден ден по освојувањето на петтиот трофеј во Суперкупот, МЗТ Скопје Аеродром организира прес-конференција на која присутните новинари беа запознаени со нашите амбиции, желби, ситуацијата со повредите и со ...

Петровиќ: Атак на сите домашни титули и опстанок во АБА лигата

А1 On - 29.09.2022

Во пресрет на новата сезона во АБА и еден ден по освојувањето на петтиот трофеј во Суперкупот, МЗТ Скопје Аеродром организира прес-конференција на која присутните новинари беа запознаени со нашите амбиции, желби, ситуацијата со повредите и со ...

МЗТ Скопје ќе ги нападне сите титули во домашното првенство и ќе брка опстанок во АБА лигата

МКД - 29.09.2022

Македонскиот шампион, МЗТ Скопје на денешната прес-конференција ги соопшти целите за новата сезона, а тоа се домашна доминација и опстанок во најдобрата АБА лига. Само ден по освојувањето на Суперкупот, МЗТ Скопје организираше прес-конференција на ...

Стартува АБА лигата, МЗТ Скопје му гостува на актуелниот шампион Црвена ѕвезда

Опсервер - 30.09.2022

Новата сезона во регионалната АБА лига почнува денеска со натпреварите од воведното коло во кое актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром по подолга пауза се враќа во натпреварување со гостување кај бранителот на титулата Црвена ѕвезда.

МЗТ Скопје му гостува на актуелниот шампион Црвена ѕвезда

Кајгана - 30.09.2022

Новата сезона во регионалната АБА лига почнува денес со натпреварите од воведното коло во кое актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром по подолга пауза се враќа во натпреварување со гостување кај бранителот на титулата Црвена ѕвезда.

Стартува АБА лигата, МЗТ Скопје му гостува на актуелниот шампион Црвена ѕвезда

Нетпрес - 30.09.2022

Новата сезона во регионалната АБА лига почнува денеска со натпреварите од воведното коло во кое актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром по подолга пауза се враќа во натпреварување со гостување кај бранителот на титулата Црвена ѕвезда.

Стартува АБА лигата, МЗТ Скопје му гостува на актуелниот шампион Црвена ѕвезда

Во Центар - 30.09.2022

Новата сезона во регионалната АБА лига почнува денеска со натпреварите од воведното коло во кое актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром по подолга пауза се враќа во натпреварување со гостување кај бранителот на титулата Црвена ѕвезда.

Стартува АБА лигата, МЗТ Скопје му гостува на актуелниот шампион Црвена ѕвезда

MakPress - 30.09.2022

Новата сезона во регионалната АБА лига почнува денеска со натпреварите од воведното коло во кое актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром по подолга пауза се враќа во натпреварување со гостување кај бранителот на титулата Црвена ѕвезда.

МЗТ му гостува на актуелниот шампион Црвена звезда

Кајгана - 30.09.2022

Новата сезона во регионалната АБА лига почнува денес со натпреварите од воведното коло во кое актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром по подолга пауза се враќа во натпреварување со гостување кај бранителот на титулата Црвена звезда.