TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски се заблагодари на Романија која ќе го испрати системот Патриот во Украина

Слободен Печат - 20.06.2024

Членката на НАТО, Романија најави дека ќе испрати ракетен систем „Патриот“ во Украина, која постојано ги повикува своите сојузници да ја зголемат поддршката за воздушна одбрана додека Русија ја напаѓа нејзината енергетска инфраструктура, пишува „Ал ...

Москва ги потврди нападите врз енергетскиот систем на Украина

Нетпрес - 20.06.2024

Руското Министерство за одбрана призна дека во текот на ноќта нападнале делови од енергетската инфраструктура на Украина, велејќи дека војската користела ракети и беспилотни летала лансирани од воздух, кои сите ги достигнале целите со долг дострел.

(ВИДЕО) Украина со дронови погоди две складишта за нафта во Руската Федерација

Слободен Печат - 20.06.2024

Беспилотни летала ја погодија руската инфраструктура за гориво во регионот Тамбов и Краснодарскиот крај на Руската Федерација.Информацијата ја потврдија и пренесоа дел од руските медиуми. Нападите биле извршени ноќеска, околу 03:00 часот по полноќ, ...

Во координиран руски напад оштетени електрични постројки на Украина

Глас на Америка - 20.06.2024

Масовен руски ракетен и беспилотен напад во текот на ноќта ги оштети енергетските капацитети низ Украина, еден ден откако земјата објави постојано прекини на струја поради недостиг на електрична енергија поврзана со војната.

Беспилотни летала погодија складишта за нафта во регионите Тамбов и Адигеја

Во Центар - 20.06.2024

– Русија денес објави дека во текот на ноќта беспилотни летала погодиле складишта за нафта во регионот Тамбов и Република Адигеја. Гувернерот на Тамбов, Максим Јегоров, изјави дека имало експлозија и пожар во складиште за нафта во областа ...

(ВИДЕО) Со дронови нападнати магацини за нафта во Русија, избувнал пожар

360 степени - 20.06.2024

Пожар избувна рано денеска во складиште за нафта во руската провинција Адигеја на Северен Кавказ по напад на украински дрон, но тој веќе е изгаснат, изјави на Телеграм шефот на регионот Мурат Кумпилов Пожари избувнаа во две руски складишта за нафта, ...

Оштетена енергетска инфраструктура од руски напади во четири украински региони

Р.С.Европа - 20.06.2024

Русија во текот на ноќта ја нападна Украина со проектили и дронови, оштетувајќи ја енергетската инфраструктура во четири региони, објави на 20 јуни националната енергетска компанија Укренерхо.

Оштетени енергетски капацитети на Украина

Глас на Америка - 19.06.2024

Руски магацин за нафта гори повеќе од 24 часа по напад со дрон Напад со дрон во текот на ноќта во централна и западна Украина ги оштети енергетските капацитети во државата, додека пожарникарите во рускиот град Азов втор ден по ред се борат со ...

Нови напади со руски дронови дополнително ја десеткуваа енергетската инфраструктура на Украина

Р.С.Европа - 19.06.2024

Нови напади со руски беспилотни летала во текот на изминатата ноќ дополнително ја оштетија веќе десеткуваната енергетска инфраструктура на Украина. Украинското Министерство за енергетика на 19 јуни соопшти дека во нападите била погодена ...

(Видео) Украинците нападнаа два магацини за нафта во Русија

Скопје1 - 20.06.2024

Пожари избувнаа во две руски складишта за нафта во сомнителни напади со беспилотни летала, соопштија официјални лица, во последниот во серијата украински напади врз руската нафтена индустрија.

Беспилотни летала погодија складишта за нафта во регионите Тамбов и Адигеја

Пулс24 - 20.06.2024

– Русија денес објави дека во текот на ноќта беспилотни летала погодиле складишта за нафта во регионот Тамбов и Република Адигеја.Гувернерот на Тамбов, Максим Јегоров, изјави дека имало експлозија и пожар во складиште за нафта во областа ...