TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

[ФОТО] Фотографиите ги воодушевија балканските навивачи: Ѓоковиќ, Јариќ, Јокиќ, Дивац и Ѓуричко се сретнаа во ЛА

Точка - 04.03.2024

Српските спортисти Новак Ѓоковиќ, Владе Дивац, Марко Јариќ (познат и како поранешен сопруг на манекенката Адријана Лима) и српскиот актер со кариера во Холивуд Никола Ѓуричко се појавија на мечот Лос Анџелес Лејкерс против Денвер Нагетс.

(Видео) Јокиќ го прекина интервјуто на Ѓоковиќ, реакцијата на Новак стана хит: „Каде си братe“

TopSport

Јокиќ ги воодушеви соиграчите – им го донесе Ѓоковиќ во соблекубална! Насмеаните кошаркари позираа со Новак: Оваа фотографија ги обиколи САД!

Во Центар

Ѓоковиќ делеше комплименти за Јокиќ, Никола му го прекина интервјуто (Видео)

Дерби

(ВИДЕО) Најдобрите се најдоа во Лос Анџелес – Ѓоковиќ и Јокиќ во прегратка

Кош

Во Лос Анџелес средба на најголемите - Ѓоковиќ и Јокиќ!

Sport 1

Три ѕвезди на едно место во ЛА: Јокиќ го прекина интервјуто на Ѓоковиќ… (ВИДЕО)

Екипа

Спортски Скопје1 Скопје1 Sport M Макфакс Опсервер Точка Фактор

ВИДЕО | Средба на Ѓоковиќ и Јокиќ во Лос Анџелес

Слободен Печат - 03.03.2024

Новак Ѓоковиќ времето во САД додека го чека почекот на Индијан Велс го искористи и да даде поддршка на својот сонародник Никола Јокиќ. Ѓоковиќ заедно со Владе Дивац беше на трибините на последниот натпревар на Денвер во кој овој тим играше против ...

ВИДЕО | Ѓоковиќ и Јокиќ се сретнаа во Лос Анџелес

Нетпрес

ВИДЕО | Ѓоковиќ и Јокиќ се сретнаа во Лос Анџелес

365

Ѓоковиќ и Јокиќ се сретнаа во Лос Анџелес

Пулс24