TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ивор Мицковски: Акциски тим за лажни вести, Оперативен тим за криминал и корупција.

Опсервер - 13.08.2019

Владата формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале криминал и корупција во минатото и сега.

Владата формира оперативен тим за борба со криминалот и корупцијата

Сител - 13.08.2019

Додека обвинителството го истражува случајот Рекет, Владата формираше тим за безкомпромисна борба против криминалот и корупцијата. Оперативниот тим го предводи министерот за внатрешни Оливер Спасовски, членуваат министерката за правда Дескоска, ...

Лупевска шокирана: Прави ли владата паралелен систем?

Expres - 13.08.2019

Новинарката и авторка на емисијата Код, Снежана Лупевска Созен не може да поверува дека Владата создава оперативен тим за битка против криминалните појави. “Па дали е ова можно!?”, прашува Лупевска по најавата од Владата за новото тело.

ФОТО: Владината одлука тема за потсмев на социјалните мрежи

Курир - 13.08.2019

По денешната владина одлука „владата да формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале во криминал и ...

Владата формира оперативен тим за борба против корупцијата, Спасовски на чело на тимот

Макфакс - 13.08.2019

Владата соопшти дека формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале криминал и корупција во минатото ...

Владата формира оперативен тим за борба со криминалот и корупцијата

4NEWS - 13.08.2019

Додека обвинителството го истражува случајот Рекет, Владата формираше тим за безкомпромисна борба против криминалот и корупцијата. Оперативниот тим го предводи министерот за внатрешни Оливер Спасовски, членуваат министерката за правда Дескоска, ...

Дали е ова можно? Што е ова, паралелен систем?

Република - 13.08.2019

Снежана Лупевска Созен, новинарката и авторка на емисијата „Код“ се прашува дали одлуката на Владата да создаде оперативен систем кој ќе бие битка со криминалот е создавање на паралелен систем? „Па дали е ова можно!? Владата формира оперативен тим ...

Снежана Лупевска за „Тимот за борба против корупција“ на Владата: Па, дали е ова можно?

365 - 13.08.2019

„Па дали е ова можно!?“, се чуди новинарката Снежана Лупевска на одлуката на Владата за формирање на „оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна ...

Владата формира посебен тим кој ќе работи на борбата против корупцијата

Независен - 13.08.2019

Владата формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале криминал и корупција во минатото и сега.

Покрај Антикорупциска, Суд, Обвинителство, МВР, Владата прави тим за борба против корупцијата

Expres - 13.08.2019

Оперативниот тим за „бескомпромискна“ борба против корупцијата формирала владата предводен од актуелниот министер за внатречни, Оливер Спасовски. Во тимот членуваат и министерката за правда Дескоска, заменик-министерот за внатрешни Агим Нухиу, ...

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот

Нова ТВ - 13.08.2019

Владата ќе формира оперативен тим кој треба да помогне во борбата против криминалот и корупцијата, а во кој ќе членуваат првите луѓе на неколку владини институции. Со оперативниот тим ќе раководи заменик претседателот на Владата и министер за ...

Владата формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата

1tv - 13.08.2019

Оперативниот тим за „бескомпромисна“ борба против корупцијата формира владата предводен од актуелниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Во тимот членуваат и министерката за правда Дескоска, заменик-министерот за внатрешни Агим Нухиу, ...

Тим од министри и директори бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата

+инфо - 13.08.2019

Владата на Република Северна Македонија на денешната 149-та седница донесе одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од највисоките ...

Владата формира оперативен тим кој ќе се бори против криминалот и корупцијата

PressingTV - 13.08.2019

Владата формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале криминал и корупција во минатото и сега.

Влада: Ќе се формира оперативен тим за бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата

24Инфо - 13.08.2019

Владата на Република Северна Македонија денеска ја започна редовната 149-та седница со носење на одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде ...

Владата со оперативен тим ќе се бори против корупцијата и криминалот

МКД - 13.08.2019

Владата на денешната седница донела одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од највисоките претставници на институциите од ...

Владата формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде ...

Centar - 13.08.2019

Владата на Република Северна Македонија денеска ја започна редовната 149-та седница со носење на одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде ...

Еве го владиниот тим кој ќе работи против криминалот и корупцијата

Скопје1 - 13.08.2019

Владата на Република Северна Македонија на денешната 149-та седница донесе одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од највисоките ...

Владата формирала оперативен тим за борба против корупцијата

Телма - 13.08.2019

Владата донесе одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од највисоките претставници на институциите од извршната власт.

Владата формира оперативен тим за борба против корупцијата

Н.Македонија - 13.08.2019

Владата соопшти дека формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале криминал и корупција во минатото ...

Владата формира оперативен тим за борба против корупцијата, Спасовски на чело на тимот

Press24 - 13.08.2019

Владата на Македонија денеска ја започна редовната 149-та седница со носење на одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од ...

Владата формира оперативен тим за борба против корупцијата, Спасовски на чело на тимот

Точка - 13.08.2019

Владата соопшти дека формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале криминал и корупција во минатото ...

Тим од Владата на чело со Спасовски им се нуди за помош на судовите во борбата со корупција

Фактор - 13.08.2019

Специјален тим од Владата ќе се бори против криминалот и корупцијата . Ова денеска е донесено како одлука на редовната 149-та седница а како што соопштија од владата тимот ј ќе биде составен од највисоките претставници на институциите од извршната ...

Влада: Ќе се формира оперативен тим за бескомпромисна борба против криминалот и корупцијатa

Бриф - 13.08.2019

Владата на Република Северна Македонија денеска ја започна редовната 149-та седница со носење на одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде ...

Оливер Спасовски ќе раководи со оперативниот тим на Владата за борба против криминал и корупција

Сакам да кажам - 13.08.2019

Владата на денешната седница формираше оперативен тим кој, како што велат од Владата, преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од највисоките претставници на институциите од ...

Владата формирала оперативен тим за борба против корупција

Р.С.Европа - 13.08.2019

Формираме оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата за да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале криминал и корупција во минатото и сега, соопшти ...

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

Локално - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале ...

Владата формира оперативен тим кој бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата

iPortal - 13.08.2019

Владата на Република Северна Македонија денеска ја започна редовната 149-та седница со носење на одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде ...

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

А1 On - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале ...

Владата формираше оперативен тим за борба против криминалот

Слободен Печат - 13.08.2019

Тимот ќе го раководи министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и ...

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

Канал5 - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата. Овој тим ќе работи со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои ...

Владата формира оперативен тим за бескомпромисна борба против криминал и корупција

Радио МОФ - 13.08.2019

Владата, на денешната седница донесе одлука за формирање на оперативен тим кој, како што стои во соопштението, преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата.

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата, Спасовски на чело

Република - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале ...

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

Опсервер - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале ...

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

Фокус - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале ...

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

CivilMedia - 13.08.2019

Владата на Република Северна Македонија донесе одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од највисоките претставници на институциите ...

Владата формира оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата

еМагазин - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале ...

Владата формираше тим за борба против криминалот и корупцијата, ќе го раководи Спасовски

Мета - 13.08.2019

Владата на денешната седница донесе одлука за формирање на оперативен тим за борба против криминалот и корупцијата, кој ќе биде составен од највисоките претставници на институциите од извршната власт.

Владата на денешната седница формираше оперативен тим борба против криминалот и корупцијата

MakPress - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале ...

(фото) ВЛАДА: Бескомпромисна борба против криминалот ќе водат Спасовски на чело на оперативниот тим со Нухиу, Десковска ...

Денешен - 13.08.2019

Владата на денешната седница формира оперативен тим кој, како што наведува, бескомпромисно ќе работи на борбата против криминалот и корупцијата со цел да биде задоволена правдата и да има целосна одговорност за сите кои учествувале или помагале ...

Владата формираше тим за борба против корупција, ќе го предводи Оливер Спасовски

365 - 13.08.2019

Премиерот Зоран Заев се врати од одмор и денеска присуствува на редовната 149-та владина седница на Владата на Република Северна Македонија. Како што соопштија од Владата, една од првите одлуки на седницата била формирање на оперативен тим кој преку ...

Владата формираше оперативен тим за борба против криминаот и корупцијата

Кумановски м. - 14.08.2019

Владата на Република Северна Македонија на вчерашната 149-та седница донесе одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од највисоките ...

Владата со оперативен тим ќе се справува со во борбата против криминалот и корупцијата

Бизнис Вести - 14.08.2019

Владата на Република Северна Македонија на вчерашната 149-та седница донесе одлука за формирање на оперативен тим кој преку координиран пристап бескомпромисно ќе работи во борбата против криминалот и корупцијата и кој ќе биде составен од највисоките ...