TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗА МАЛКУ БИЛА ИЗБЕГНАТА ТРАГЕДИЈА Седумдесетина луѓе се здобиле со повреди во пожарот во хотелот „Буши

+инфо - 22.05.2022

Шестмина од луѓето се на Токсикологија, тројца во градската болница „8 септември“, а уште на 19-мина им била пружена лекарска помош на самото место. Вкупно седумдесетина луѓе се здобиле со повреди.

Седумтесетина луѓе се повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши“

Слободен Печат

Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши“

Слободен Печат

28 повредени во пожарот во Старата скопска чаршија, девет се задржани во болница

Телма

Пожар кај хотел „Буши“ во Старата чаршија

Телма

Фото: Во пожарот во Буши повредени 70 лица, деветмина завршиле во болница, а настрадале и тројца пожарникари

Скопје инфо

Седумдесетина луѓе повредени во вчерашниот пожар во хотелот „Буши”

Либертас

Нетпрес Република Скопје1

Во пожарот во Буши повредени 70 лица, деветмина завршиле во болница, а настрадале и тројца пожарникари

еМагазин - 22.05.2022

Во пожарот кој го зафати хотелот Буши, во турканиците 70 завршиле со повреди, јавува т Лекарите интервенирале кај 28 луѓе, на 19 им била пружена медицинска помош на лице место, а 9 завршиле во болница.

Еден пожарникар и Десетина гости се хоспитализирани по пожарот во хотел „Буши“ во скопската чаршија

Сакам да кажам

Десет повредени во пожарот во хотелот „Буши“ однесени во ГОБ „8 Септември“ и на Токсикологија

Сител

Десет повредени во пожарот во хотелот „Буши“ однесени во ГОБ „8 Септември“ и на Токсикологија

ТВ21

Десет повредени во пожарот во хотелот „Буши“ однесени во ГОБ „8 Септември“ и на Токсикологија

24 Вести

Десет повредени во пожарот во хотелот „Буши“ однесени во ГОБ „8 Септември“ и на Токсикологија

Независен

Десетмина повредени во пожарот во хотелот „Буши“ во Скопје

360 степени

Слободен Печат Курир 24Инфо МКД еМагазин Денешен Zoom Фокус

Костов за ТВ 24: Еден човек хоспитализиран во „8ми септември“ по пожарот во хотелот „Буши“

24 Вести - 21.05.2022

Едно лице е хоспитализирано во „8ми септември“ повредено во пожарот кој попладневно избувнал во хотелот „Буши“, вели за ТВ директорот на „8ми септември“ Христијан Костов. „Едно лице е донесено со тегоби во дишењето во моментов е стабилно, превземени ...

Едно лице е хоспитализирано по пожарот во „Буши“

Скопје инфо

Костов за тв 24: Eден човек хоспитализиран во „8-ми септември“ по пожарот во хотелот „Буши“

Либертас

Едно лице е хоспитализирано по пожарот во „Буши“

Скопје24