TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ирина и Бредли се спогодиле да живеат во Њујорк заради ќерката

+инфо - 19.07.2019

Да живеат во ист град по разделбата се спогодија Ирина Шајк и Бредли Купер, откако се спогодија да го делат старателството над ќерката Леа, наведуваат светските таблоиди. Во решението е наведено дека ќе живеат во Њујорк, со оглед на тоа што се ...

ПОСТИГНАА ДОГОВОР: По разводот Бредли и Ирина мораат да живеат во ист град

Слободен Печат - 19.07.2019

Го избраа Њујорк пред Лос Анџелес како место каде сакаат нивната ќерка да расте и живее Живеењето во ист град по разводот е дел од спогодбата за старателство меѓу Ирина Шајк и Бредли Купер, наведуваат светските таблоиди.

Ирина Шајк и Бредли Купер се договорија околу старателството

1tv - 19.07.2019

Иако веќе не се заедно, Ирина Шајк и Бредли се договорија околу една важна работа. Имено, руската манекенка и американскиот актер одлучија да живеат во ист град и да го делат старателството над својата ќерка Леа Де Сена (2).

Гага го одби Купер, пејачката не сака да снима повеќе поради трачевите

Репортер - 19.07.2019

Пејачката Лејди Гага нема повеќе да снима филмови со Бредли Купер, открива извор близок до двојката која објаснува дека ваквата пејачката се одлучила на ваков чекор поради разните трачеви кои се ширеа во јавноста за нивната наводна љубовна врска.

Гага го одбила Купер: Не сака да соработува со него поради озборувањата

Точка - 19.07.2019

„Љубовниот тријаголник“ - Брели Купер, Ирина Шајк и Лејди Гага, не престанува да биде главна тема во Холивуд. И додека едни погодуваат дека актерот и пејачката се “сплеткале“ за време на снимањето на филмот „A Star is Born“, други нетрпеливо го ...

Фото: Го заборави Бредли, Ирина во друштво на друг маж!?

Канал5 - 19.07.2019

Убавата руска манекенка Ирина Шајк кој во последните неколку месеци многу често беше присутна во медиумите поради разделбата со актерот Бредли Купер е видена во друштво на друг маж. Атрактивната Ирина која во моментов престојува во Њујорк папараците ...

(Фото) Ирина Шајк има ново момче

Репортер - 19.07.2019

Светскиот модел Ирина Шајк, месец дена откако ја прекина четиригодишната врска со американскиот актер Бредли Купер, беше уловена од папараците во друштво на нов маж. Медиумите пишуваат дека станува збор за нејзиното ново момче.

По раскинувањето со Бредли Купер, Ирина Шајк фатена во машко друштво (фото)

Вистина.мк - 19.07.2019

Помина речиси еден месец откако раксинаа Ирина Шајк и Бредли Купер, а медиумите шпекулираат дека таа нашла утеха во друг маж. Руската манекенка моментлано се наоѓа во Њујорк, а папараците ја фатиле во друштво на машки личности и изгледаат многу ...

Ирина Шајк во прегратка на машки пријател додека ја шета ќеркичката Леа (фото)

Црнобело - 19.07.2019

По разделбата со Бредли Купер, често ја гледаме сама на прошетки со Леа, но овојпат Ирина е забележана во придружба на машки пријател. Облечена во лежерна комбинација со кроп топ и бејзбол капче, Ирина ужива во друштво на пријател, додека ќеркичката ...

Ирина Шајк уловена во прегратка на директорот на модниот магазин „Вог“

PressingTV - 18.07.2019

Манекенката Ирина Шајк по само еден месец откако раскина со глумецот Бредли Купер уловена е од страна на папараци во прегратка со непознат маж. Ирина била фотографирана како се прегрнува со маж за кој се воспостави дека е Алек Максвел, креативен ...

По разделбата популарната манекенка брзо му најде замена: Ирина насмеана во машко друштво (ФОТО)

Press24 - 18.07.2019

Помина само месец дена откако Ирина Шајк ја раскина четири годишната врска со Бредли Купер, а странските медиуми веќе шпекулираат дека таа нашла утеха во друг маж. Руската манекенка со својата ќерка е во Њујорк, а фотографи ја уловија Ирина во машко ...

Бредли Купер ја “откачи” Лејди Гага

Хитпортал - 18.07.2019

Бредли Купер и Лејди Гага се на мета на медиумите кои се поуверено ивестуваат за нивната наводна тајна врска. По филмот „Ѕвездата е родена”, драмата продолжи и во вистинскиот живот… Лејди Гага во февруари ја прекина свршувачката со Кристијан Карино, ...

Ирина Шајк фатена во страсна прегратка на директор

Макфакс - 18.07.2019

Ирина Шајк (33), еден месец по прекинувањето на четиригодишната врска со американскиот актер Бредли Купер (44), папараците ја фатија во друштво на маж со кој страсно се гушкаше во Њујорк. Веќе почна да се зборува дека тоа е новото момче во нејзиниот ...

Ирина Шајк има ново момче! „Уловена“ во прегратка на директорот ФОТО

+инфо - 18.07.2019

Почна да се шпекулира дека станува збор за ново момче во нејзиниот живот, за што странските медиуми наголемо се распишаа. Супермоделот Ирина Шајк (33), еден месец по прекинувањето на четиригодишната врска со амераканскиот актер Бредли Купер (44), ја ...

Русите ѝ порачаа на Лејди Гага: Го вративме Крим, ќе го вратиме и Купер

Бриф - 18.07.2019

Пејачката Лејди Гага и актерот Бредли Купер веќе неколку месеци постојано ги полнат страниците на светските и домашните медиуми, а најовната вест е дека Русите се подготвуваат за одмазда. Тие сметаат дека Лејди Гага е виновна за пропаѓањето на ...

Ирина Шајк има ново момче? Ја фатиле во прегратка со директорот на "Vogue"

Точка - 18.07.2019

Ирина во неодамнешното интервју за "Harper’s Bazaar" прв пат проговорила за чувствата и разделбата со Бредли. И покрај тоа, како што вели, лошо искуство, таа и натаму верува во можноста дека еден ден ќе се омажи...

Новото момче на Ирина Шајк – Папараците ги уловија нивните прегратки (ФОТО)

Слободен Печат - 18.07.2019

Папараците во Њујорк ја уловија во друштво на маж со кого разменувала интимни прегратки, односно Алек Максвел, креативниот директор на британскиот „Вог“. 33-годишната Ирина Шајк изгледа лесно го преболе раскинувањето со американскиот актер Бредли ...

(Фото) Ирина Шајк и ќерката Леа модерни во детски парк во Њујорк

Репортер - 18.07.2019

Рускиот модел Ирина Шајк и нејзината ќерка Леа вчера се забавуваа во детски парк во Њујорк. Двете носеа кратки панталони и исти шарени маички што се хит ова лето, а модните критичари на „Дејли меил“, кој ги објави сликите од нивното дружење, го ...

Русите со предупредување до Лејди Гага: „Го вративме Крим, ќе го вратиме и Бредли Купер“

Вистина.мк - 18.07.2019

Ирина Шајк и Бредли Купер разочараа многу фанови со фактот дека повеќе не се заедно, а како причина за нивно раскинување се наведува дека е Лејди Гага. Русите сега не престануваат да го напаѓаат профилот на „Инстаграм“ на Лејди Гага, а најинтересни ...

Ирина Шајк и ќеркичката Леа во исти маички на прошетка во Њујорк

Fashionel - 18.07.2019

Ирина Шајк и нејзината ќерка Леа го користат секој момент од топлото време во Њујорк за да уживаат во заедничките прошетки во омилениот парк. Деновиве тие беа фотографирани на уште една заедничка прошетка облечени во шик летни стајлинзи составени од ...

Ирина Шајк и Бредли Купер се договорија околу старателството

Либертас - 19.07.2019

Иако веќе не се заедно, Ирина Шајк и Бредли се договорија околу една важна работа. Имено, руската манекенка и американскиот актер одлучија да живеат во ист град и да го делат старателството над својата ќерка Леа Де Сена (2).

Гага го одби Купер, “љубовниот триаголник“ излезе од колосек

Курир - 19.07.2019

„Љубовниот триаголник“ – Бредли Купер, Ирина Шајк и Лејди Гага, не престанува да биде главна тема во Холивуд. И додека едни погодуваат дека актерот и пејачката се “сплеткале“ за време на снимањето на филмот „A Star is Born“, други нетрпеливо го ...

„Го вративме Крим, ќе го вратиме и Купер“ ѝ порачаа руските тролови на Лејди Гага

+инфо - 17.07.2019

Илјадници Руси го нападнале профилот на Инстаграм на Лејди Гага и го преполниле со разни коментари лути по раскинувањето на актерот Бредли Купер со моделот Ирина Шајк и сѐ погласните шпекулации дека пејачката е причина за ...

Русите прават хаос на Инстаграмот на Лејди Гага: „Го вративме Крим, и Купер ќе го вратиме“

Точка - 17.07.2019

Љубовниот триаголник, Ирина Шајк, Бредли Купер и Лејди Гага, изгледа дека посебно ги погодил Русите, кои се одлучни во намерата да ја спроведат правдата за својата сограѓанка Ирина. Десетици илјади Руси го нападнале Инстаграм профилот на Лејди Гага ...

По разделбата популарната манекенка брзо му најде замена: Ирина насмеана во машко друштво (ФОТО)

Курир - 18.07.2019

Помина само месец дена откако Ирина Шајк ја раскина четири годишната врска со Бредли Купер, а странските медиуми веќе шпекулираат дека таа нашла утеха во друг маж. Руската манекенка со својата ќерка е во Њујорк, а фотографи ја уловија Ирина во машко ...

Лејди Гага го откачи Бредли Купер: Не сака да соработува со него

Press24 - 19.07.2019

„Љубовниот триаголник“ - Брели Купер, Ирина Шајк и Лејди Гага, не престанува да биде главна тема во Холивуд. И додека едни погодуваат дека актерот и пејачката се “сплеткале“ за време на снимањето на филмот „A Star is Born“, други нетрпеливо го ...

Русите порачаа дека ќе го вратат Купер!

ЗаЗабава - 17.07.2019

Љубовниот триаголник, Ирина Шајк, Бредли Купер и Лејди Гага, изгледа дека посебно ги погодил Русите, кои се одлучни во намерата да ја спроведат правдата за својата сограѓанка Ирина. Десетици илјади Руси го нападнале Инстаграм профилот на Лејди Гага ...

По разделбата популарната манекенка брзо му најде замена: Ирина насмеана во машко друштво (ФОТО)

Скопје24 - 18.07.2019

Помина само месец дена откако Ирина Шајк ја раскина четири годишната врска со Бредли Купер, а странските медиуми веќе шпекулираат дека таа нашла утеха во друг маж. Руската манекенка со својата ќерка е во Њујорк, а фотографи ја уловија Ирина во машко ...